Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINKOS --- 22:28:55 3.8.2017
MVEK: v jinem foru se resilo,ze vlastne domacnost co nakoupi hodne petek atd,tak plati za odpady mene nez domacnost co takove veci zbytecne nekupuje
MVEK --- 13:31:41 20.7.2017
Třídí 94 % domácností | Technický týdeník
http://www.technickytydenik.cz/rubriky/denni-zpravodajstvi/tridi-94-domacnosti_41356.html

94 % domácností třídí (v jihomoravských Šitbořicích) díky systému evidence množství vytříděného odpadu a následných slev.

Na druhou stranu někdo by mohl namítnout, že kdyby se to moc rozšířilo, jistě by někdo mohl najít způsob, jak toho zneužít (z odpadu se dá dovědět něco o zvycích spotřebitelů a je to zas klasické těžení dat).
MVEK --- 9:40:58 14.7.2017
A bohužel stejně do toho papíru často někdo hodí něco znečišťujícího...
MVEK --- 9:40:31 14.7.2017
EXCITE: Zajímavé, díky za info, já žiju v "minulém století", kdy Ekokom nebo která organizace na webu uváděla jen tu suchou metodu recyklace, tedy nadrcení a použití směsi jako výplně. Tedy ne zrovna "recyklaci", spíš jen využití jednou (z toho výsledku už se to těžko někdy využije znovu, až se bude likvidovat).

Ale jak jsem psal, důvod, proč není vhodné třídění s papírem, vidím v tom, že z nápojových kartonů vytečou zbytky (nebo jen voda od vypláchnutí) a potřísní a znehodnotí ostatní papír v kontejneru. Sice asi ne všechen, ale může to být dost. Chápu, že to ale nějakou dobu někde tak probíhá, než se zjistí, jestli by o separátní nádobu byl zájem.
EXCITE --- 9:05:32 14.7.2017
Co já vím, tak je to naopak, papír z tetrapacku je hodně kvalitní. Pokud není speciální kontejner na ně ,tak se teď už většinou dává do papíru.Rychlým guglením najdeš infos, který říkaj,že se z tetrapacků třídí právě jen ten papír, o který prý mají papírny zájem.

https://www.trideniodpadu.cz/napojove-kartony

a zparacovává se přesně jako obyč. papír.
Nakládání s nápojovými kartony. Jejich sběr a recyklace. | Ecoservis
http://www.ecoservis.eu/recyklace-napojovych-kartonu
MVEK --- 22:19:42 13.7.2017
LINKOS: Ono taky do papíru to je dost blbý nápad (od provozovatele, pokud to tak fakt má), zbytek džusu nebo čehokoliv znehodnotí nebo zhorší využití papíru...
LINKOS --- 17:52:15 13.7.2017
EXCITE: ono zalezi na zpracovateli druhotnych surovin. Treba do papiru jsem to tridit jeste nevidel. Jinak tetrapack jakozto vrstvicka hliniku papiru a plast se krom spaleni da vyuzit snad jen na ty desky co se z toho delaj a pouzivaj misto sadrokartonu.
EXCITE --- 16:58:37 13.7.2017
LINKOS: Jo ten tetrapack je zajimavej, nekde do plastu, někde do papíru :) Ale většinou tedy už jen do papíru. Myslím,že do plastu se dávalo dříve.

MVEK: Přesně.
MVEK --- 16:16:15 13.7.2017
LINKOS: V Brně bylo, že PS ne.
Jinak jak Potex, tak tuším Asekol mají na stránkách uvedeno, že nepoužitelné oblečení dají do třídíren na zpracování textilního odpadu. Ale samozřejmě asi kvůli malé ziskovosti a kvůli kapacitám nepíší, že tam člověk jen tak může hodit odpadové oblečení.
LINKOS --- 15:51:18 13.7.2017
EXCITE: jeste dodam ze jsem tudle na jednom kontajneru na jedne tabulce cetl,ze polystyrean ano a vedle na tom samem,ze polystyren nee.