Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.org/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EXCITE --- 9:05:32 14.7.2017
Co já vím, tak je to naopak, papír z tetrapacku je hodně kvalitní. Pokud není speciální kontejner na ně ,tak se teď už většinou dává do papíru.Rychlým guglením najdeš infos, který říkaj,že se z tetrapacků třídí právě jen ten papír, o který prý mají papírny zájem.

https://www.trideniodpadu.cz/napojove-kartony

a zparacovává se přesně jako obyč. papír.
Nakládání s nápojovými kartony. Jejich sběr a recyklace. | Ecoservis
http://www.ecoservis.eu/recyklace-napojovych-kartonu
MVEK --- 22:19:42 13.7.2017
LINKOS: Ono taky do papíru to je dost blbý nápad (od provozovatele, pokud to tak fakt má), zbytek džusu nebo čehokoliv znehodnotí nebo zhorší využití papíru...
LINKOS --- 17:52:15 13.7.2017
EXCITE: ono zalezi na zpracovateli druhotnych surovin. Treba do papiru jsem to tridit jeste nevidel. Jinak tetrapack jakozto vrstvicka hliniku papiru a plast se krom spaleni da vyuzit snad jen na ty desky co se z toho delaj a pouzivaj misto sadrokartonu.
EXCITE --- 16:58:37 13.7.2017
LINKOS: Jo ten tetrapack je zajimavej, nekde do plastu, někde do papíru :) Ale většinou tedy už jen do papíru. Myslím,že do plastu se dávalo dříve.

MVEK: Přesně.
MVEK --- 16:16:15 13.7.2017
LINKOS: V Brně bylo, že PS ne.
Jinak jak Potex, tak tuším Asekol mají na stránkách uvedeno, že nepoužitelné oblečení dají do třídíren na zpracování textilního odpadu. Ale samozřejmě asi kvůli malé ziskovosti a kvůli kapacitám nepíší, že tam člověk jen tak může hodit odpadové oblečení.
LINKOS --- 15:51:18 13.7.2017
EXCITE: jeste dodam ze jsem tudle na jednom kontajneru na jedne tabulce cetl,ze polystyrean ano a vedle na tom samem,ze polystyren nee.
LINKOS --- 15:49:33 13.7.2017
EXCITE: ono s tim tridenim plastu to je problem protoze jich je tolik druhu, a lisi se to i mistne. U nas se treba tetrapack dava do plastu u nasich zvlast. Resp. melo by se,nejak to nejsou schopni pochopit.
Obleceni co vim tak aspon kde to znam tak se dava jen to nositelny a to snad jde nekam do sekacu,ani bych se nedivil kdy to posilali do afriky.
MVEK --- 14:31:45 13.7.2017
EXCITE: Jo, když se odpovědi/řešení nedoberu, taky to tak dělám.
A dobrá připomínka pro oblasti (asi hodně oblastí), kde se většina vozí na skládku (i proto občas vozím část směsného odpadu z chalupy do Prahy).
EXCITE --- 14:25:39 13.7.2017
MVEK: Já tohle "poškozený" oblečení dávám do textilu, ať oni rozhodnou, jestli se jim to hodí nebo ne.
Nepoužitelný pravděpodobně skončí někde v hadrárně a nebo spalovně.

Stejně postupuju u plastů,kdy si nejsme jistý, jestli je to recyklovatelný nebo ne, protože 1) nemám kam s tím než do směsného a ten může končit ještě pořád na skládce 2) když je to v plastech oni si to protřídí a s největší pravděpoobností to skončí ve spalovně nebo cementárně. Což je imho nejlepší řešení z možných.
MVEK --- 14:05:31 13.7.2017
Drobet mě překvapilo, že mě ve sběrném dvoře dneska poslali s kyblíčkem starého Primalexu (asi 2-3 l) do kontejneru "velkoobjemový odpad". Ale tak možná je to normální a kdoví, co s tím dělají dál.