Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LINKOS --- 15:49:33 13.7.2017
EXCITE: ono s tim tridenim plastu to je problem protoze jich je tolik druhu, a lisi se to i mistne. U nas se treba tetrapack dava do plastu u nasich zvlast. Resp. melo by se,nejak to nejsou schopni pochopit.
Obleceni co vim tak aspon kde to znam tak se dava jen to nositelny a to snad jde nekam do sekacu,ani bych se nedivil kdy to posilali do afriky.
MVEK --- 14:31:45 13.7.2017
EXCITE: Jo, když se odpovědi/řešení nedoberu, taky to tak dělám.
A dobrá připomínka pro oblasti (asi hodně oblastí), kde se většina vozí na skládku (i proto občas vozím část směsného odpadu z chalupy do Prahy).
EXCITE --- 14:25:39 13.7.2017
MVEK: Já tohle "poškozený" oblečení dávám do textilu, ať oni rozhodnou, jestli se jim to hodí nebo ne.
Nepoužitelný pravděpodobně skončí někde v hadrárně a nebo spalovně.

Stejně postupuju u plastů,kdy si nejsme jistý, jestli je to recyklovatelný nebo ne, protože 1) nemám kam s tím než do směsného a ten může končit ještě pořád na skládce 2) když je to v plastech oni si to protřídí a s největší pravděpoobností to skončí ve spalovně nebo cementárně. Což je imho nejlepší řešení z možných.
MVEK --- 14:05:31 13.7.2017
Drobet mě překvapilo, že mě ve sběrném dvoře dneska poslali s kyblíčkem starého Primalexu (asi 2-3 l) do kontejneru "velkoobjemový odpad". Ale tak možná je to normální a kdoví, co s tím dělají dál.
MVEK --- 11:42:41 19.5.2017
Dneska mě osvítil duch přírody a přišel jsem na docela těžko průstřelné odmítnutí zboží zadarmo, za poštovné apod., a přitom to není nějaká extra vymyšlená výmluva.

Prostě jsem poděkoval, že nějaký Helvetia xy bylinný produkt z vojtěšky bez konzervantů zadarmo, jen za poštovné 79 Kč nechci, protože jsme přešli na co nejvíce bezobalovou filozofii doma, a tak omezuji zásilkové nákupy... (Částečně je to pravda, tedy hlavně to, že mi vadí to balení.)

Ale já vím, že telemarketingu se dá zbavit i jinak, navíc mi tohle nepomůže na finanční produkty.
MVEK --- 11:32:37 19.5.2017
SCHIFFI: Sodu nabízí už bezobalu.org v Bělehradské, ale samozřejmě proč to nezmínit, konkurence není špatná:-).
SCHIFFI --- 18:46:15 18.5.2017
MVEK: tam napišm nyslím, že když jim to odargumentuješ obdobně jako jsem to udělala já, máš šanci na úspěch ;) a vzala bych při jednom ocet i sodu- 2 nejekologičtější uklízecí přípravky- na to by mohli slyšet...
MVEK --- 14:37:04 16.5.2017
SCHIFFI: Jo, to je vysloveně drogerie a kosmetika, ale proč ne. Tam mi asi ocet nezavedou, i když ho chci do drogerie:-).

Nicméně vida, několikrát jsem okolo jel (i do bezobalu.org) a netušil, že tam jsou.
SCHIFFI --- 20:34:08 15.5.2017
MVEK: odpoved z http://nebaleno.eu/

Dobrý den,

neměli jsme to v plánu, ale myslím, že je to dobrý nápad. Naše finanční možnosti jsou takové, že si můžeme dovolit rozšiřovat sortiment jen postupně, doplňujeme podle toho, co si zákazníci nejvíce žádají. V nejbližší vlně tedy budou marocký a bílý jíl, bambucké máslo a kondicionér. Svíčky a další produkty tedy odhadují spíše za 4-5 měsíců. Děkujeme za tip, informace o nových produktech můžete sledovat na našem Facebooku a Instagramu.

Přeji krásný den
MVEK --- 21:37:22 14.5.2017
SCHIFFI: Jaké jsou mimochodem další v oblasti Prahy? Vím o Bezobalu.org, a pak o nějakém v Liberci nebo Jablonci.

V Bezobalu jsem totiž zatím neuspěl s točeným octem (na podlahu atd., na chuti mi nezáleží).