Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZRADA --- 13:29:44 19.12.2014
A jsou tu Vánoce a konec roku a konec starých kaledářů... Takže ty velkoformátové s hezkými fotografiemi nebo prostě obrázky atp. nevyhazujte a ozvěte se mi do pošty. Zn.: nehlaste se všichni.
ZRADA --- 13:25:43 19.12.2014
Mám problém: S přibývajícími dětmi a jejich věcmi nemám místo na to, abych uskladňoval starý papír a teprve až nějaké rozumné množství odvážel do školy, kde z něj mají nějaký peníz (nechci tam chodit s každou krabicí zvlášť), takže jsem ho začal házet do (blízkého) kontejneru... Je mi to líto, ale nic jiného mě nenapadá. Řešíte někdo něco takového?
MVEK --- 18:09:52 23.11.2014
Dost mě deprimoval dokument z ČT dostupný např. zde na YT: https://www.youtube.com/watch?v=yF1ski8ETac&list=UUjT4cxsQz0IN9PltaPEFkyw - Oceán plastů.

Ta zajímavá/děsivá část začíná zhruba v 18. minutě, kde se nemluví jen o samotném znečištění moří (plastovým) odpadem, ale o mikročásticích z plastů v moři a na plážích. Na tom je děsivé to, že jestli se nepletu, tak se plasty jen tak nerozkládají, ale jen právě rozpadají na mikročástice.
A také to, že i recyklací budou plasty do přírody unikat (třeba pak z různých stavebních prvků, např. cihel z recyklovaného plastu apod.), že se tomu v podstatě nedá zabránit a nedá se s tím nic dělat (až na zpomalení), dokud nevynalezneme nanoechnologie schopné plasty z půdy sbírat.
MVEK --- 18:07:10 23.11.2014
CHANA: A v jaké lokalitě se nacházíš?:-) Myslím, že by se nám hodily. Válčím s zavíječi ve špíži, takže teď musí jít vše preventivně do lahve. No a bylinky je také někam třeba dát.
TULEN --- 13:05:27 6.11.2014
pokud by mel nekdo zajem porad mame krabice. idelane pro nekoho kdo jich potrebuje hodne a odebiral by je dlouhodobe.

[ OFFERINGNABÍZÍM: Velké kartonové krabice - k mání každý týden / Praha ]
CHANA --- 22:16:12 22.10.2014
Hodily by se někomu vysoké skleněné lahve 0,75 l s kovovým šroubovacím uzávěrem? Hromadí se nám doma 1. od passaty a 2. od ovocných koncentrátů. Věnuji je umyté. Používáme je na mléko z mlékomatu nebo jako "termohrnek", ale máme jich víc než je nám třeba.
Passatové flašky mají víčka stejně široká jako dětské výživy (ale mají pořádný závit) takže je v klidu umyje i myčka. Flašky od šťáv mají užší víčka, asi jako takové ty hubené vysoké skleničky s olivami, takže do myčky nic moc, ale šťětkou jdou umýt dobře.
VODOMERKA --- 8:41:27 16.10.2014
ZRADA: pani asi stydlo kafe. schvalne bych ji to tam parkrat prinesl po kilu :)
TULEN --- 16:42:19 13.10.2014
Do obchodu nám pravidelně chodí zboží ve velkých kartonových krabicích. Jsou vcelku v dobrém stavu. Kdyby kdokoliv potřeboval stačí se mi ozvat a rád je předám dále. Každý týden nám jich přijde 4-6ks.

Obchod je v Praze v Lidické jedna. Více info v inzerátu.

[ OFFERINGNABÍZÍM: Velké kartonové krabice - k mání každý týden / Praha ]
TAMARIX --- 9:47:00 8.10.2014
ZRADA: Bych příště možná zkusila normální sběrnu, tam by to nemuseli až tak řešit - tyhle drobnosti se jim v tom množství ztratí.
ZRADA --- 8:19:24 8.10.2014
A ještě jedna věc: tuhle jsem zase naložil krosnu plechovkami, víčky od zavařovaček a různými drátky, co se nám tu nashromáždily za několik měsíců, a vydal jsem se na kole do sběrného dvora. Byly toho dvě igelitky, ale jen čtyři kila železa a paní byla naštvaná, protože se jí prý ani nevyplatí vypisovat doklad... že prý toho příště musím mít víc... (ach jo).