Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MVEK --- 17:32:34 5.1.2014
Tak popořadě, dlouho jsem tu nebyl...

SWITCHMAN: Nápad s iniciativou se mi líbí, ono je tohovíc. Už jsem tu např. zmiňoval, že pravý Termix je v obalu z PVC, tudíž nelze recyklovat. Psal jsem jim komentář a odpovědli mi něco ve stylu, že je to pro ně výhodný materiál a že je vyráběn moderními postupy tak, aby nebyl nebezpečný (viz měkčené PVC a nebezpečné hračky).

Zrovna tak stále nechápu, proč nemohou být platíčka většiny tablet jen z plastu (ztenčeném v místě, kde se má perforovat pro vytlačení tablety z blistru).


SWITCHMAN: Ad plata vajíček - přidal bych dva další tipy: využít na jednocení sazenic nějakým zahrádkářem (pak se dá plato zasadit do země, aby se rozložilo a sazenice byly od sebe a nebyla s tím taková práce); využít na zatápění kamen. To druhé tedy je použitelné i pro ty výplně některých krabic.
Takové plato od vajíček výborně žhne, takže v různých kamnech, krbech a kotlech se dají noviny, a pak stačí jen pár třísek nebo klacíků, cca jedno velké plato od vajec (nebo i více) a nějaká ta malá polínka. Plato dostatečně vyhřeje topeniště, aby pak lépe chytl zbytek.

Já takto plata od vajíček, ty některé výplně, ruličky od toaleťáku nebo třeba korkové špunty (i ty lisované) vozím na chalupu.
ZRADA --- 0:46:50 2.1.2014
Do nového roku přeju hlavně motivaci k recyklaci!

A kdybyste měli nějaké kalendáře na vyhození (velké, krásné, a bylo vám líto je dávat "jen" do papíru), můžeme se domluvit. Takhle by to s nimi mohlo dopadnout: [ ZRADA @ Prodejni klubik vlastních handmade veci ]
EWUSHA --- 19:56:51 26.11.2013
třeba ste ještě neviděli. myslíte, že je něco takového reálné? zkusila bych něco podobného navrhnout do obecního parku
[http://www.priroda.cz/clanky/foto/dekorace-v-parku.jpg]
NIKKITA --- 20:33:52 25.11.2013
SWITCHMAN: Tohle je to nejmenší, to se aspoň hned rozloží :) použila bych to jako hnojivo, pakliže máš zahrádku, nebo bych se těšila představou, že apsoň něco se na té skládce bude rychle rozkládat, narozdíl od těch hromad krámů, se kterýma se nikdo neobtěžoval třídit a co se budou rozkládat celá staletí :)
SWITCHMAN --- 16:45:17 25.11.2013
NIKKITA: hmm.. tak mam na vajička jen takovy ty zaviraci 8-10 packy, takže na zkušebnu asi ne. na vajička "sousedce".. snad. Ale ty výplně z tonerových krabic, těch mám spousty.. a docela se divím, že to nejde nějak rozemlít, rozmočit a udělat tuhle "vatu" kolem výrobku (např. opět toho toneru) znova..škoda.. A docela se divím, že je třeba nechtějí ty firmy, co vykupují tonery na repas pro další prodej.
NIKKITA --- 16:25:38 25.11.2013
SWITCHMAN: Prý nemá. Buď to dát některé sousedce na vesnbici na domácí vajíčka, nebo ve větším množství někomu věnovat na obkládání zvukové zkušebny jako těsnění proti hluku, nebo na kompost, ale jinak mě nic nenapadá :(
SWITCHMAN --- 16:15:43 25.11.2013
Dotaz.. napadá někoho, co by se dalo udělat s papírovými obaly od vajíček + ze stejného materiálu vyrobené výplně obalů tonerů? údajně je tohle papírové vlákno již tak znehodnocené, že se ani nemá dávat do modrých kontejnerů na papír...
HHANULKA --- 22:40:22 16.11.2013
Jak zrecyklovat venkovní bannery? Nevíte o někom, kdo by z toho něco dělal a hodilo se mu to? Má asi 6 podlouhlých bannerů - převážně červených - cca 0,75 x 4m.
SWITCHMAN --- 16:10:15 12.11.2013
TAMARIX: tak jestli obalem od džusů a mlíka myslíš tetrapacky, tak ty se třídí téměř na celém území ČR ne? buď oranžový kont. nebo žlutý s oranžovou nálepkou (společně s plastem + separace na dotřiďovací linky)
Ad kovové obaly = 2 kočky = the same story :)
..na kovový odpad by musely být asi kontejnery podbné těm na elektro / textil.. tedy bytelné, s nějakou mechanickou zábranou proti vykradení. A to už je věc sama o sobě, která to asi neúměrně prodražuje - pořizovací náklady takových kontejnerů.