Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EWUSHA --- 19:56:51 26.11.2013
třeba ste ještě neviděli. myslíte, že je něco takového reálné? zkusila bych něco podobného navrhnout do obecního parku
[http://www.priroda.cz/clanky/foto/dekorace-v-parku.jpg]
NIKKITA --- 20:33:52 25.11.2013
SWITCHMAN: Tohle je to nejmenší, to se aspoň hned rozloží :) použila bych to jako hnojivo, pakliže máš zahrádku, nebo bych se těšila představou, že apsoň něco se na té skládce bude rychle rozkládat, narozdíl od těch hromad krámů, se kterýma se nikdo neobtěžoval třídit a co se budou rozkládat celá staletí :)
SWITCHMAN --- 16:45:17 25.11.2013
NIKKITA: hmm.. tak mam na vajička jen takovy ty zaviraci 8-10 packy, takže na zkušebnu asi ne. na vajička "sousedce".. snad. Ale ty výplně z tonerových krabic, těch mám spousty.. a docela se divím, že to nejde nějak rozemlít, rozmočit a udělat tuhle "vatu" kolem výrobku (např. opět toho toneru) znova..škoda.. A docela se divím, že je třeba nechtějí ty firmy, co vykupují tonery na repas pro další prodej.
NIKKITA --- 16:25:38 25.11.2013
SWITCHMAN: Prý nemá. Buď to dát některé sousedce na vesnbici na domácí vajíčka, nebo ve větším množství někomu věnovat na obkládání zvukové zkušebny jako těsnění proti hluku, nebo na kompost, ale jinak mě nic nenapadá :(
SWITCHMAN --- 16:15:43 25.11.2013
Dotaz.. napadá někoho, co by se dalo udělat s papírovými obaly od vajíček + ze stejného materiálu vyrobené výplně obalů tonerů? údajně je tohle papírové vlákno již tak znehodnocené, že se ani nemá dávat do modrých kontejnerů na papír...
HHANULKA --- 22:40:22 16.11.2013
Jak zrecyklovat venkovní bannery? Nevíte o někom, kdo by z toho něco dělal a hodilo se mu to? Má asi 6 podlouhlých bannerů - převážně červených - cca 0,75 x 4m.
SWITCHMAN --- 16:10:15 12.11.2013
TAMARIX: tak jestli obalem od džusů a mlíka myslíš tetrapacky, tak ty se třídí téměř na celém území ČR ne? buď oranžový kont. nebo žlutý s oranžovou nálepkou (společně s plastem + separace na dotřiďovací linky)
Ad kovové obaly = 2 kočky = the same story :)
..na kovový odpad by musely být asi kontejnery podbné těm na elektro / textil.. tedy bytelné, s nějakou mechanickou zábranou proti vykradení. A to už je věc sama o sobě, která to asi neúměrně prodražuje - pořizovací náklady takových kontejnerů.
WERKA --- 15:57:48 10.11.2013
TAMARIX: Podle mne by docela stačilo, kdyby výrobci dělali balení odpovídající velikosti obsahu - kolikrát se ve velké krabici/sáčku balí (a následní převáží) třeba z 1/3 vzduch.
TAMARIX --- 22:27:21 8.11.2013
SWITCHMAN: Super, že jsi takhle aktivní! :-) Zrovna předevčírem jsem si vzpomněla na svůj příspěvek tady, když jsem sledovala uklízečku v akci. Koše na tříděný odpad máme v práci hned naproti záchodům, uklízečka si hned vedle nich zaparkovala svůj vozík s čistícíma prostředkama a pytlem, do kterýho dávala použitý papírový ručníky z koše na záchodech. Pak tam rovnou doplňovala nový. Schválně jsem jí pozorovala, když měla v ruce papírový přebal od těch ručníků - automaticky ho nacpala do svýho pytle, i když hned vedle (cca 5 cm) byl koš přímo na papír. Myslím, že pracovníci v úklidu by měli mít k tomuhle povinný školení a jako bonus seminář o ekologických čistícíh prostředcích. Ale to už je věc jiná..

SWITCHMAN: Tak zrovna dneska jsem viděla na rohu ulic Národní a Na Perštýně poprvý v životě kontejner na plechovky od pití!!! Super, super, super! Více info: http://www.sroty.cz/aktuality/nove-v-prahe-kontejnery-na-plechovky . Bohužel se to týká jen hliníkových plechovek, ale i to je drobný úspěch. Každopádně pití v plechovkách mi připadá jako naprostý zvěrstvo, už jen když si vezmu ekologický dopady spojený s těžbou a vypitý to máš ani na za pět minut..

My máme pod dřezem papírovou tašku, kam dávám sešláplý plechovky. Je fakt, že vzhledem ke spotřebě kočičího žrádla jich máme relativně víc než lidi bez zvířectva, nicméně taky chvíli trvá než se to zaplní. Pak to vozíme bráchovi, který si tím ve šrotu vydělá nějakou tu korunu, případně to tam vymění za něco použitelnýho. Jedna taška fakt nezabere moc místa, můžeš to mít ve špajzu, ve sklepě.. Jednou za čas to hodit do šrotu nebo do sběrného dvora, případně to věnovat nějakým sběračům kovů, ale to je v tomhle množství asi moc nevytrhne..

Ta iniciativa komunikující s výrobci je zajímavý nápad, nicméně problém vidím hlavně v tom, že většinou není moc alternativ. Ty kompozitové materiály jsou podle mě natolik nákladný, že kdyby firmy nemusely, tak to nepoužívají. Napadá mě třeba instantní kafe, který je kvůli uchování aroma a sucha balený v kombinaci plast/hliníková folie, džusy a mlíko v krabicích jsou zase výhodný z důvodu lepšího skladování a přepravy.. Je to složitý..