Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Recyklace
ZRADA
[https://s6.postimg.cc/vd5x0ov7l/recyklace.jpg]


Vadí vám všudypřítomné odpadky a nechcete k nim přidávat svoje? Máte něco, co už se vám nehodí, ale je vám líto to prostě vyhodit? Chcete zdánlivě nepotřebné věci co nejlépe využít? Rady, tipy, nápady.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHIFFI --- 22:25:50 23.10.2019
Záchranná stanice uvítá
– veškerý izolační materiál (včetně odpadního polystyrénu např. z obalů elektroniky)

Dary pro stanici – ČSOP JARO Jaroměř | 1998-2019 |
http://www.jarojaromer.cz/vecnym-darem-2/dary-pro-stanici/
KETHAMINA --- 5:07:38 15.10.2019
DOKKTOR: my to nosíme do psího útulku.
TAMARIX --- 23:59:17 30.9.2019
DOKKTOR: Myslíš ještě použitelný? Děláme ve školce bazárek a tam kupodivu vždycky zmizí hromada plyšáků. :-) Tak to zkus dát na nějaký bazárek nebo swap apod. Taky je super Vsezaodvoz.cz, Darujizaodvoz.cz, Nevyhazujto.cz apod. Nebudeš stíhat odpovídat. ;-)
DOKKTOR --- 9:42:24 16.9.2019
dají se nějak cíleně poslat do recyklace plyšové hračky? ano, můžu je hodit do kontejneru na textil - tam nevím, co s tím udělají. nosit to na charity nemá smysl, mají tam toho víc než využijou. jenom jestli se ta výpln dá nejak recyklovat.
MVEK --- 21:32:33 10.6.2019
TAMARIX: Určitě, co vím, tak se z pražské ZEVO - malešické spalovny seškrabují pravidelně různé kovy ze dna (říkal kamarád, který tam byl na exkurzi za studia). Ale tenkostěnné kovové věci spíš shoří/horké vyletí do komína a maximálně je chytí lapače a skončí to někde na skládce. Možná se to tedy týká jen toho hliníku, netuším, jaké tam jsou teploty, a co který kov při nich udělá. A nakolik teorie odpovídá praxi.
TAMARIX --- 20:11:35 10.6.2019
MVEK: Když se zmíněné věci dají normálně do šrotu, tak tam se to pak nabírá magnetama. Na ty se v pohodě chytí i plechovky, zátky od piva apod. Při zpracování pak všechen nežádoucí bordel (plasty, papíry, zbytky jídla nebo třeba i barev apod.) normálně shoří. Taky by mě zajímalo, co dělají s tím, co na té třídící lince vyřadí. Doufám, že to pak dají někam do toho šrotu, kde si to přeberou zase jinak a ne tak detailně. Pokud by to šlo do spalovny, tak tam je pak snad taky možnost vytahat kovový odpad z popela magnetama.
MVEK --- 9:49:37 2.6.2019
SCHIFFI: A zase polovičatý článek (videu samotnému bych to ani nevyčítal), ačkoliv něco přineslo nového i mně.

Buď je plast u tlakových sprejů zmíněn jen pro zdůraznění, proč je tam neházet, a hlavním důvodem je ten tlak a hořlavost, nebo pak mám pochybnost o dalších materiálech:
- zátky od piva a šroubovací víčka od lahví (podle etikety na kontejneru v Praze bych řekl, že tam ale patří), protože obsahují plast na vnitřní straně (u těch šroubovacích to někdy jde odseparovat, někdy ani náhodou)
- některé železné plechovky mají také plastovou vrstvu na vnitřní straně (zelenina Bonduelle pozdravuje).

Nemluvě tedy o tom, že by mě zajímalo, jestli ty vyřazené hliníkové tlakové nádoby posílají do spalovny/na skládku, nebo s nimi něco dál dělají. Tipuji ale to první.

Samozřejmě mi z toho vyplývá riziko lidského faktoru, a tedy že i když tam člověk poctivě vyhazuje občas tlakové nádoby zbavené vnitřku a vršku, nebo plata od léků, která jsou kompletně hliníková, tak je zaměstnanci v neznalosti a spěchu vyřadí též.
??? --- 22:42:44 24.5.2019
Řeším teď takovou specialitku,kam s airbagy. Mám doma dva, zítra je nebezpečný odpad, můžou přijít tam?
SCHIFFI --- 17:58:54 23.5.2019
VIDEO: Má smysl třídit i plechovky? Toto se s nimi děje - iDNES.cz
https://www.idnes.cz/xman/styl/trideni-odpadu-plechovky-matej-smlsal.A190521_134144_xman-styl_fro
??? --- 15:25:24 16.4.2019
Nechtěl by někdo nová pouzdra na kontaktní čočky? Kolegyně v práci nakoupila 6 roztoků na čočky a ke každému bylo jedno. Pokud máte někdo zájem, mám jich 6 v centru Prahy, stačí napsat a stavit se. Samozřejmě zdarma.