Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVYKING_CZ --- 12:36:44 17.3.2018
Už vím proč byl můj život tolik let prázdný, až do středy jsem totič neviděl https://www.csfd.cz/film/224865-strazci-watchmen/prehled/
SEBCZ --- 8:38:36 31.12.2017
:D Chine asi nezná správné Power Range. :D :D

[//i.nyx.cz/files/00/00/17/91/1791376_29a25855e3211ee1712f.png?name=image.png]
KUBAN88 --- 20:40:56 3.12.2017
CELESTIUS: Nice, jenom ty body 2 a 3 bych upřímně nasrouboval i na nového Thora...
CELESTIUS --- 20:04:42 19.11.2017
Předem sorry za delší blitku :)

Právě jsem se vrátil z Justice League. No, od Batman vs Superman a Man of Steel určitě velkej krok kupředu. Začnu asi záporama: (pozor, trochu spoilery)
1) Naprosto nezajímavej a nevýraznej záporák, zhruba na úrovni Malekitha z Thora 2. Prostě týpek z vesmíru, co chce ničit. U comicsovejch filmů (ostatně stejně jako u Bondovek) se často říká, že stojí a padají se záporákem. Perfektním příkladem toho jsou třeba Nolanovi Batmanové (až na jedničku, kde je Neeson jenom ok :)), kde je prostě zjevný, že dvojka je „o“ Jokerovi a trojka „o“ Baneovi. Dává to smysl, protože superhrdinský příběhy jsou do jistý míry reptetitivní, mění se nepřítel, ne hrdina, takže logicky příběh je vždycky o tom, KOHO je třeba porazit. Týmovky maj bohužel tohle těžší, protože je docela obtížný najít někoho, kdo může konkurovat několika hrdinům najednou (plus mu ještě dát čas na plátně, když už tam běhá tisíc lidí). Marvel si opravdu vytáhl eso s Lokim, kterej je nepřekonatelnej a zároveň splňuje požadavek „zaměstnat“ celej tým. I Ultron ve dvojce byl velice zdařilej, měl příběh, motivaci, osobnost, vztah k postavám atd. Steppenwolf v JLA má prostě charisma dlažební kostky, podobně jako třeba Ronan v Guardians of the Galaxy, o kterym ten film prostě rozhodně neni. Bude zajímavý vidět, jak se Marvel popere s Thanosem, kterej je de facto totéž, co Steppenwolf, megamocnej, ale blíže necharakterizovanej ničitel z vesmíru. Takže záporák velký mínus.
2) Působí to pořád nějak... nedodělaně. Jako dílo, jehož existenci podmiňuje mít rád superhrdiny. Nefunguje to moc dobře jako cokoliv jinýho, v porovnání s „normální“ filmovou produkcí by např dialogy působily často velmi špatně a strojeně. Scéna mezi Lois a Supermanem v poli je jak prožívat znova utrpení rozhovorů Anakina s Amidalou v epizodě 2. Filmy od Marvelu jsou co se týče „filmovýho řemesla“ o mnoho řádů dál, není třeba stydět se je pustit nefanouškovi, od dialogů po režii, jsou prostě uhlazenější, profesionálnější.
3) Pořád dokola omílanej digitální bordel. DC zatím ještě ani jednou (!!) nenašlo cestu, jak podat velký bitky bez toho, aby to byli prostě Transformers – exploze, bortící se baráky, ale žádná „substance“ bitvy. Marvel tohle umí většinou velmi velmi dobře – každou bitku lze popsat slovy – co kdo v ní udělá, kam se přesunuje, atd (dobrej příklad je třeba Hulk vs Iron Man v Avengers 2). Stejně jako v Man of Steel a BvS to končí tím, že někdo někomu dává pěstí a ten odletí a rozmrdne se o zeď :). Abych filmu nekřivdil, „substanci“ má třeba scéna se Supermanem a zbytkem týmu u pomníku, kde jde docela dobře popsat, co kdo dělá, ta bitka má „příběh“.
4) Skoro absentující soundtrack. Nechápu. Man of Steel a BvS měly hudbu skvělou.
Klady:
1) První DC film, kterej má dialogy. Ano, skutečný dialogy, ne voiceover o temnotě nebo naději, případně mluvení do něčích zad či mluvení „na“ ostatní postavy. Postavy se tady (někdy :)) skutečně baví spolu. Skvělá scéna je třeba rozpor mezi Batmanem a Wonder Woman v batcave, ale je jich tentokrát fakt víc. Jednotlivý scény mají konečně nad 30 vteřin (viz zdrcující analýza BvS, z níž vyplynulo, že konverzační scény skutečně většinou nepřesahovaly 30 vteřin)
2) Postavy (až na Supermana, Cavill je super, ale nemá skoro žádnej prostor). Překvapilo mě, že je dobrej i Cyborg, na kterýho rozhodně divák nejde :) Občas mohli ubrat od pokusů bejt „cool“ (Aquaman) a Flashova autismu, ale overall ok
3) DC opustilo od pokusu bejt za každou cenu hrozně temný a díky bohu za to! Jejich předchozí (a často směšný) pokusy vytvořit „dospělou“, „trvdou“ a „temnou“ variantu Marvelu jako by úplně zapomněly, že se dneska celej comicsovej svět dívá skrz prsty na bronzovou dobu comicsu, kde tvůrci místo invence dokola vyprávěli strašně tvrdý příběhy o urvanejch končetinách a braní heroinu a znásilňování a vraždách postav (za tímhle „žánrem“ stál nechtěně Alan Moore a jeho Strážci, a do konce života si to vyčítal). Temnota může bejt maximálně jakejsi „flavor“ příběhu, ale nikdy by to neměl bejt samospásnej prvek. Temnota neni drsná ani lepší než odlehčenost, a určitě je velmi těžká na zpracování. DC na to imho nemá (zatim), takže tohle působilo určitě líp.

Zkrátka docela příjemný překvapení, každopádně celkově pořád bohužel daleko za čímkoliv lepším od Marvelu :)
AKISAN --- 9:22:34 31.5.2017
KRAJICZECH --- 22:18:27 23.2.2016
Dá se u nás v republice sehnat někde foto s podpisem ( Stan Lee )??? Moc se mi nedaří kontaktovat někoho v USA a z Marvelu se mi nepovedlo nikoho kontaktovat| ( tedy spíš jsem nedostal odpověď ). Fun stránky též bez odpovědi
ELDERIK --- 16:20:46 8.8.2015
Zdar. Sorry pokud jsem OT, ale mám v plánu koupit Dynamite 3# bundle (https://groupees.com/dynamite3) a protože jsem propásl bundle 1# a 2# budu kupovat komplet za 45 $. Díky tomu dostanu navíc jeden kupón na bundle 1# (https://groupees.com/dynamite1) a jeden na bundle 2# (https://groupees.com/dynamite2). Pokud by měl někdo z vás o ty 2 bundly zájem, řekněme za 15 $ (370 Kč), tak pište do pošty :D