Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Android development
LWEEK
Diskuse o vývoji aplikací pro platformu Android.
-----------------
Tipy, Triky, Postřehy, Začátečnický help, Nápady na nové aplikace.

Oficiální developerská stránka: http://developer.android.com
Něco málo v češtině na WiKi android fora: http://wiki.androidforum.cz/index.php/Programov%C3%A1n%C3%AD
Článek na Zrojáku: http://zdrojak.root.cz/clanky/vyvoj-pro-android-ii/

Docela zajímavé tutoriály přímo od vývojářů ze Sony Ericsson:

na tvorbu vlastního View adapteru
http://blogs.sonyericsson.com/developerworld/2010/05/20/android-tutorial-making-your-own-3d-list-part-1/

zajímavý nápad na zoomování jedním prstem - aneb vytváření gest
http://blogs.sonyericsson.com/developerworld/2010/05/18/android-one-finger-zoom-tutorial-part-1/
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 9:47:10 23.10.2019
Pardon za pripadne OT [ Flutter a Dart ]
BRAP242 --- 12:03:21 22.10.2019
JOHNY_G: ja ve flutteru delam a muzu potvrdit ze zatim to vypada na prvni poradny multiplatformni framework....
ROTTWEILER --- 21:12:34 30.9.2019
LWEEK: Pokud porovnáš UI u aplikací od velkých firem, tak je to v podstatě stejné na obouch platformách. Ta rychlost taky není problém a leckdy je to rychlejší než nativní tookit pokud je to kompilované.

Jediný problém je interakce s nativními API, protože ty bridge mají dost často bugy nebo jsou pomalejší, ale pokud člověk nepotřebuje nutně API z platformy, tak multiplatformní je skvělý.
??? --- 7:03:45 30.9.2019
LWEEK: my jedeme v Xamarin.Forms v kombinaci se Syncfusion a docela to jde
MR_DAN --- 0:13:54 30.9.2019
nezacinaly takhle pred 15-20 lety debaty o jave? :-)
LWEEK --- 22:49:55 29.9.2019
Já tyhle multiplatformní udělátka nemusím. Chápu ekonomiku věci. Rozumím tomu, že vývoj mobilních aplikací není levný a tak se sahá po těhle frankensteinech. Mám k tomu ale pár výhrad, když opominem rychlost, stabilitu a podporu specifických funkcí platformy.

Psát jedno UI pro vícero platforem je jako Esperanto pomocí kterého se měli domluvit všechny národy světa. Nápad dobrý, ale Esperantu skoro nikdo nerozumí a doma není nikde. Stejně tak alternativní UI frameworky mluví na uživatele divným jazykem vzdáleně připomínající něco povědomého.

Dokud je apka malá a jednoduchá, tak to celkem jde. Jakmile vyroste a začnou se klást nároky, tak se to může změnit, a dost často mění, v malou noční můru. Co je v nativním kodu za chvilku může být na alterativní tchnologii boj o život. Náskok na začátku projektu se posléze vykompenzuje na těhle nepříjemnostech které nezřídka končí obligátním "sorry, nejde to".

LWEEK --- 22:35:47 29.9.2019
JOHNY_G: Jo ty kokso, to bude to v čem se teď tak vehementně píšou ošklivé bankovní aplikace. :D A já si říkal co to je za divnohybrid.
JOHNY_G --- 16:49:34 27.9.2019
REFLEX: Já jako nativní vývojář podobné frameworky nesnáším. Cokoli jsem vyzkoušel, byl vždycky průser, tak jsem to přestal zkoušet :-). Ale jestli bych něčemu dal šanci, tak je to Flutter (mají i guide pro reactivce a webaře). Na ten mám naprosto fantastické ohlasy, a mohlo by ti to jako webaři být bližší než Kotlin. Navíc to pak rovnou vyplivneš třeba pro jabko :-).
MR_DAN --- 15:37:41 27.9.2019
REFLEX: zdarek, ja jsem nedavno s podobnou iniciativou skoncil u react native a expo.io ... a je to bozi! rozhodne vic nez resit nativni ios :-) teda pokud bys nechtel zustat jen u androidu
REFLEX --- 20:44:09 26.9.2019
Ahoj, jsem web vyvojar a chtel bych si ve volnem case spichnout nejakou mobilni apku (vyzkouset si to a osahat :D). Umim vuejs a castecne react. V Jave jsem delal mobilni appku tak 8let zpatky? Takze uz si uprimne toho moc nepamatuju :]

Jestli to chapu tak Native aplikace jsou ve vsem lepsi (rychlost, responzibila, api. atd atd.), ma cenu zkouset React Native na vyvoj mobilni apky? Mozna dostaneme projekt, kde by vedle mobilni apky byla i webova a nejlepe kdyby vypadali stejne, takze mi dava docela smysl to udelat pomoci Reactu (nejspis se budu podilet minimalne, chci to nechat lidem co uz mobilni apku delali, ale zaroven nad tim chci mit prehled)