Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Náboženské vtipy aneb i Bohové mají smysl pro humor
GREATDRAKE
Klub s vtipů s náboženskou tématikou.
  • U humoru v jazyce jiném nežli českém, slovenském či anglickém vkládejte prosím překlad, pokud máte pocit, že k přeložení textu nestačí online slovníky.
  • Pokud znáte autora vtipu, rozhodně jej napište.
  • Ne každý sleduje všechny humorem se zaobírající kluby na nyxu, pamatujte na to.
  • Filtrujte! než vložíte.
  • Vládne zde ošklivá diktatura.
[http://i56.tinypic.com/qz3bpz.jpg]
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ADAMM --- 19:19:33 17.9.2011
[http://wulffmorgenthaler.com/img/strip/WM_strip_DK_20110917.jpg]

Sakra, je plná! Ten dopis musí dneska odejít!

Důvod, proč by červené burky nebyly dobrý nápad.
KABUNGA --- 22:19:37 16.9.2011
KABUNGA --- 22:18:36 16.9.2011
KABUNGA --- 22:18:14 16.9.2011
LONESTAR --- 22:10:17 16.9.2011
???: to mi připomnělo:
Pokaždé, když se volí nový papež, provádějí se různé rituály, s ceremoniemi jako zdraveni nového papeže jinými vysokými činiteli všech důležitých světových církví, atd. Obzvláště, hned po zvolení je zvykem, že samotný Velký Rabín požádá u papeže audienci, a je jim, jako vždy přijat. Dle této velmi starobyle tradice se musí Rabín představit před papežem se stříbrným podnosem v rukou, na němž má ležet sametový polštářek purpurově rudé barvy. Na polštářku musí byt položena obálka z pergamenového papíru, která vypadá velice starodávně.
když se Rabín přiblíží k papeži s podnosem, má mu ho nabídnout, a papež musí, jak nařizují pravidla tohoto starobylého rituálu, natáhnout paži a udělat gesto odmítnutí. Potom Velký Rabín musí okamžitě odejit, čímž cely ceremoniál konči, a může se opakovat jen až při dalším zvoleni nového papeže...
Když Jan-Pavel II mel vykonat tento posvátný rituál, položil si otázku, jaký je asi jeho opravdový vyznám. Tázal se tedy archivářů Vatikánského Knihovny, a ti začali hledat ve všech dostupných svatých textech a tajných fondech. Jediné ale čeho se dopátrali, je, že tento rituál je opravdu velice starodávný, a že sahá až k samým kořenům křesťanství.
Takže v den, kdy Velký Rabín přišel, papež odehrál ten rituál podle pravidel, ale Když se Velký Rabín na konec otočil a chtěl odejit, zavolal ho nazpět:
- Poslyšte, svaty Bratře, musím vám svěřit, že rituál, který jsme pravě vykonali, se takto koná už po staletí mezi mnoha papeži a Velkými Rabíny, ale přiznám se, že mi jeho smysl totálně unika. Naši archiváři se bohužel jeho vysvětlení v našich textech nedopátrali, takže jsem počítal s tím, že mi vysvětlíte, jaký je jeho opravdový smysl...
Velký Rabín ale pokrčí rameny na znamení bezradnosti, a slíbí, že se svou radou prostuduje také ty nejstarší texty, které má jeho církev k dispozici ve svých tajných fondech. Za několik týdnů požádá Velký Rabín o audienci u papeže, ale bohužel pro něj nemá potěšující zprávy. Nikomu se nepodařilo rozluštit smysl tohoto zřejmě vysoce duchovního gesta mezi oběma velkými církvemi.
Takže papež mu navrhne:
- Víte co, ctihodný Rabi? Odebereme se do mých soukromých apartmá, a tam vám navrhuji, abychom se podělili o mé excelentní bordeaux Chateau Margot 1959, a pokud byste souhlasil, společně tu obálku otevřeme, a podíváme se, jaké důležité poselství vlastně skrývá...
Velký Rabín souhlasí, a tak se za par chvil ocitnou v menší komnatě, a když jsou zcela sami, rabín vytáhne obálku, otevře ji a s třesoucíma se rukama z ní vytáhne velice starý, zažloutlý pergamen. Když ho s co největší opatrnosti rozloží, mohou čist v Aramejštině:
Učet:
-----
(poslední večeře)

13 x skopové na bobech
13 x vino
13 x chleb
obsluha v ceně.

Račte proplatit 28,60 drachem

K proplaceni předloženo
panu Jehoshuovi z Nazaretu
a jeho ctěným učedníkům

Restaurace koser, svatby, hostiny, skupiny
Samuel Zacharias, hostinský
HARALD --- 14:12:12 15.9.2011
ADAMM: Dělá to Tigre. Jinak též majitel tohoto klubu: [ Citáty z Bible ]