Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postpress, zušlechťování tiskovin
KAROLINA182


[http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/160809/projects/489022/1608091271850124.jpg]

Diskuze, poradna a linkovací galerie na téma zušlechťování tiskovin, postpress, knihařské zpracování apod.
vkládání příspěvků:
- příspěvek může být za:
a) dotaz (jakékoliv rady, zajímavé kontakty apod vítány od kohokoliv)
b) obrázek, odkaz, inspirace i s nějakým popisem (autor, použitá technika, materiál apod)
c) vaše vlastní práce
d) námět k diskuzi


KONTAKTY


RKEEPER / kontakt: rkeeper@rkeeper.cz (na webu nic není, je potřeba se přímo poptat) / umí: tisk na "kovový" plast (stříbrná, zlatá, atd.), hologramy a kovové fólie

Ateliér Haškovec / kontakt: haskovec@haskovec.cz, +420 603 413 598 / umí: reliéfní ražba (ražba vícestupňová, vystouplá, ponořená vč. pasování na tisk do formátu B1), leptání, rytí raznic, ražba s fólií, digitální i klasický výsek vč. gravírování, materiálový výsek (značení nepapírových materiálů a jiné speciální techniky), pravděpodobně největší specialista u nás, naprostá preciznost a osobní přístup ke každé zakázce zvlášť, doporučuji vždy před zakázkou zajet na návštěvu, je to ovšem vykompenzováno trochu větší cenou (ale kvalita je výborná)

MAGIC SEVEN GROUP / umí: mají nový stroj (nejlepší na trhu), digitální tisk při dobře připravených datech je pro laika od ofsetu nerozeznatelný. Nakupují čím dál tím více nových papírů, dělají výsek a pan ředitel je velice ochotný pomoci s čímkoliv. Osobní přístup ke každému. (i v případě, že grafik zblbne data, jako např. přetisk na bílé, jsou ochotni vše přetisknout jen za náklady)

SPECIAL PAPER / velký výběr hezkých papírů

SVĚT PAPÍRŮ / široký výběr papírů

ANTALIS / papíry

GRAND PAPÍR / papíry

SICO PRINT / tisk bílou, modrou, parciál atd. např na černý papír
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
INK_FLO --- 20:11:06 9.3.2019
zdravím, chystám k vydání fotoknihu (v barvě), zatím mám zkušební nátisky z dvou pražských tiskáren. V Indigoprint (kteří mi tiskli minulou černobílou a byl jsem celkem spokojenej, až na trošku větší tmavost, relativně zanedbatelnej rozdíl) mi vyšel první relativně dobře, druhej (zkoušel jsem jiný rozlišení jpg) o poznání tmavěji. Když jsme řešili, jak je možnej takovej rozdíl (sami uznali, že jim to ujelo o hodně), tak se ukázalo, že po přestěhování nemají správně nakalibrovaný mašiny a stále na tom pracují (překlad, co to znamená pro mě - vyhodím několik desítek tisíc korun za to, aby si to mohli dál zkoušet, jestli už to třeba nebude dobrý). V QT Studio to vyšlo co se týče černé lépe (světlost/tmavost víceméně stejná jako na monitoru) ale je tam zase jinej problém - některý fotky mají očividně problém s poměrem červené, bílá obloha je lehce do růžova atd. Neměli byste prosím někdo tip na pražskou tiskárnu, kde je šance, že s těmito věcmi problém nebude? dík!

Minule když jsem tisknul tu černobílu fotoknihu, tak se mi stal i takovej bizarní případ, že v jedné tiskárně mi udělali zkušební nátisk do růžova a řekli, že to bohužel jinak nejde, ale že když se na to nebudu dívat pod umělým světlem, tak to skoro nepůjde vidět :-))
WAKO --- 8:47:12 22.1.2019
MATHEZ: čau, asi jsem se vyjádřil jak pořez, ale určitý výtvarně-řemeslný dovednosti mám a rád bych si to zpracovával sám. Ale právě v copygeneralu nám kdysi nabízeli jakýsi "preset". Hřbet byl plochý a spojený nýty.
MATHEZ --- 0:01:01 22.1.2019
WAKO: hledas kancelarsky sanon, vse ostatni se vyrabi na zakazku (ne nadarmo se obor jmenuje kniharina)
co potrebujes vyrobit? sel bych do kterekoliv firmy co inzeruje vazani diplomovych praci ala copygeneral;
nebo nejaka mala tiskarna co umi bokem udelat malickou jednorazovku, popis co potrebujes, mozna vim kam bych te poslal...
WAKO --- 10:53:52 10.1.2019
Prosím poraďte. Nějaké hotové knížní desky, připravené pro potáhnutí a vsazení stránek. Klidně může být uvnitř nějaký decentní mechanismus, který stránky secvakne. Jistě něco takového existuje pro potřeby občasné samovýroby nějaké prezentace, portfolia apod.
RODRIGO_ --- 10:53:10 27.11.2018
TPA: Tak jsem je poptal, ale odmítají tisknout na jiný papír než mají v nabídce a v té nemají nic vyhovujícícho. Fedrigoni savile row plain – brown 300g, mám dojednáno se zástupcem z fedrigoni dodání, ale nikomu se do malé zakázky nechce. To chápu no...
TPA --- 22:13:30 26.11.2018
RODRIGO_: Rafo tiskne zlatou. Maji Xerox 1000.
Standardní vizitky | On-line kalkulace RAFO
https://www.rafo.cz/vizitky/
RODRIGO_ --- 11:30:48 26.11.2018
Digi tisk zlatou v česku někdo? Pár tiskáren co to inzerují napsalo že to vlastně nedělají, další neodpověděly vůbec. Malá zakázka, tisk na konkrétní fedrigoni papír (350g) kterej případně dodáme. Bude to asi jen 100 vizitek, oboustranně jen tou zlatou, barvený hrany si klidně udělám sám. Scodix od HP se mi moc neosvědčil, Meteor chtějí litr za nastavení tisku jedné strany. Uvažuji jestli by se to nedalo udělat na sítotisku. 36+ Kč za kus bez DPH je ještě furt dost (to mám nabídku na ten meteor), ale dvacka by se dala zkousnout.
VONY --- 13:21:22 22.11.2018
UGD 65: Zušlechťování tiskovin (Martin Novotný, Jan Štor)
UGD 65: Zušlechťování tiskovin (Martin Novotný, Jan Štor)
https://www.youtube.com/watch?v=WqjpKdUN2z0
CLOVICEK --- 8:27:10 16.10.2018
Tak malý update. Dorazila zapékačka na termovazbu. Na tavnou pistoli jsem si udělal plochý hrot. Vazba drží perfektně. Teď ještě dopsat tu knihu, ať ji můžu lepit :-D
[http://lukma.cz/img/vazby2.jpg]
CLOVICEK --- 10:52:53 3.10.2018
Tady foto pokusů vazeb. Dokud jsem nezkusil tu tavnou pistoli, byl jsem nakloněn pro "kroužkovo-šňůrkovou" vazbu :-D Dneska jdu pro tu mašinku na termovazbu, tak budu muset rozřezat nějaká další stará skripta a doladit hrot na tavné pistoli. Omluvte čistotu práce, jsou to první pokusy ;) Kdyby Vás zajímalo pokračování diy brožované knihy, dejte vědět. Jinak moc děkuji za rychlé reakce a tipy :)
[http://lukma.cz/img/vazby.jpg]