Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postpress, zušlechťování tiskovin
KAROLINA182


[http://behance.vo.llnwd.net/profiles3/160809/projects/489022/1608091271850124.jpg]

Diskuze, poradna a linkovací galerie na téma zušlechťování tiskovin, postpress, knihařské zpracování apod.
vkládání příspěvků:
- příspěvek může být za:
a) dotaz (jakékoliv rady, zajímavé kontakty apod vítány od kohokoliv)
b) obrázek, odkaz, inspirace i s nějakým popisem (autor, použitá technika, materiál apod)
c) vaše vlastní práce
d) námět k diskuzi


KONTAKTY


RKEEPER / kontakt: rkeeper@rkeeper.cz (na webu nic není, je potřeba se přímo poptat) / umí: tisk na "kovový" plast (stříbrná, zlatá, atd.), hologramy a kovové fólie

Ateliér Haškovec / kontakt: haskovec@haskovec.cz, +420 603 413 598 / umí: reliéfní ražba (ražba vícestupňová, vystouplá, ponořená vč. pasování na tisk do formátu B1), leptání, rytí raznic, ražba s fólií, digitální i klasický výsek vč. gravírování, materiálový výsek (značení nepapírových materiálů a jiné speciální techniky), pravděpodobně největší specialista u nás, naprostá preciznost a osobní přístup ke každé zakázce zvlášť, doporučuji vždy před zakázkou zajet na návštěvu, je to ovšem vykompenzováno trochu větší cenou (ale kvalita je výborná)

MAGIC SEVEN GROUP / umí: mají nový stroj (nejlepší na trhu), digitální tisk při dobře připravených datech je pro laika od ofsetu nerozeznatelný. Nakupují čím dál tím více nových papírů, dělají výsek a pan ředitel je velice ochotný pomoci s čímkoliv. Osobní přístup ke každému. (i v případě, že grafik zblbne data, jako např. přetisk na bílé, jsou ochotni vše přetisknout jen za náklady)

SPECIAL PAPER / velký výběr hezkých papírů

SVĚT PAPÍRŮ / široký výběr papírů

ANTALIS / papíry

GRAND PAPÍR / papíry

SICO PRINT / tisk bílou, modrou, parciál atd. např na černý papír
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
CLOVICEK --- 8:27:10 16.10.2018
Tak malý update. Dorazila zapékačka na termovazbu. Na tavnou pistoli jsem si udělal plochý hrot. Vazba drží perfektně. Teď ještě dopsat tu knihu, ať ji můžu lepit :-D
[http://lukma.cz/img/vazby2.jpg]
CLOVICEK --- 10:52:53 3.10.2018
Tady foto pokusů vazeb. Dokud jsem nezkusil tu tavnou pistoli, byl jsem nakloněn pro "kroužkovo-šňůrkovou" vazbu :-D Dneska jdu pro tu mašinku na termovazbu, tak budu muset rozřezat nějaká další stará skripta a doladit hrot na tavné pistoli. Omluvte čistotu práce, jsou to první pokusy ;) Kdyby Vás zajímalo pokračování diy brožované knihy, dejte vědět. Jinak moc děkuji za rychlé reakce a tipy :)
[http://lukma.cz/img/vazby.jpg]
CLOVICEK --- 12:17:06 2.10.2018
Tak jsem zkusil další testovací svazek slepit tavnou pistolí, jen na stáhnutém hřbetu, bez ohýbání a zatíkání lepidla mezi stránky a jsem teda mile překvapen. Použil jsem jen malou tavnou pistoli s tenkým hrotem, tak to rychle tuhlo a nepodařilo se mi to úplně dobře rozetřít, ale přesto krásně drží i při lehkém škubání při plném otevření. Mít po ruce tu termovazačku, věřím, že se to spojí dokonale. Je to rychlé, ve výsledku velmi levné a kupodivu to i dobře drží. Takže se vydám asi touhle cestou. Bude to chtít udělat pár pomůcek, ale oproti disperzi mi to výrazně urychlí práci
CLOVICEK --- 9:50:59 2.10.2018
Včera jsem narazil ještě na zajímavý postup - tavné lepidlo + levná termovazačka za 500kč. Do hřbetu obálky se nanese vrstva tavného lepidla z pistole (na špičku se dá udělat takové hladítko, ajde lepidlo do souvislé vrstvy, ne hada), do hřbetu se vloží srovnaný arch ke svázání a hodí na minutu do vazačky. Prý se tak dělají strojově paperbacky. Zkoušeli jste to někdo?
ABBE --- 22:07:41 1.10.2018
STRATILSOMSA: Jasně, stejně jako Herkules je to určené pro savé materiály – dřevo, papír. Mám to jako tip od knihařů, že prý Herkules je nejhorší disperze, právě protože tvrdne. Dispercol by měl být schopná levná alternativa. Planatol je sice nejlepší, ale dražší a shání se špatně.
STRATILSOMSA --- 21:50:59 1.10.2018
ABBE: Dispercol, mas odskusane? Primarne je to lepidlo na drevo, dakujem.
CLOVICEK --- 21:06:22 1.10.2018
ABBE: Děkuji za tip, vyzkouším
ABBE --- 20:25:49 1.10.2018
CLOVICEK: Planatol je ideální knihařské lepidlo. Jinak z levných zkus Dispercol.
CLOVICEK --- 18:03:35 1.10.2018
Mám dotaz ohledně lepení vazby V2 - brožovaná. Dělám zatím různé pokusy, s drážkami, zářezy, s vloženým provázkem v zářezu. Lepím to ale všechno klasickým Herkulesem (disperzí), ale ten po zaschnutí evidentně tvrdne na šutr. Jakmile rozevřu hotovou vazbu, spoje popraskají. Máte někdo tip na elastické, přesto pevné lepidlo, které je na to vhodné? Zkoušel jsem googlit polygrafické lepidla, ale nevyznám se moc v těch parametrech. Díky za případné tipy
JAKOUBEK --- 23:12:37 7.11.2017
RODRIGO_: Je to klasická horká ražba. Jen se papír podtiskl motivem letokruhů, aby vznikly dva různé povrchy, na které pak folie chytá různě. Relativně hodně muziky za málo peněz.