Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BRETA --- 17:39:24 29.5.2017
???: nevim, kde bereš tu potřebu podsouvat mi svoje projekce...těžký kovy asi nikam nezmizí, zůstanou v kořenech nebo v tý kytce, pokud je rostlina neumí rozložit na jiný prvky:) Nicméně nikdo v textu nepíše že těžký kovy někam zmizej, já tam čtu že je rostliny "zpracují".

"Látky mohou být odstraněny sklizením biomasy nebo rostlinou degradovány na méně nebezpečné nebo zcela neškodné formy znečištění, nebo přeměněny na méně vstřebatelné formy."

Metody fytoremediace:

A) fytodekontaminační - Fytoextrakce nebo také fytoakumulace je jednou z metod fytoremediace, metod používaných při odstranění znečištění prostředí. Princip fytoextrakce spočívá na schopnosti vybraných rostlin vysetých na kontaminované ploše přijímat a akumulovat některé znečišťující látky v organismu během vegetace. Po nahromadění znečišťující látky v rostlině jsou rostliny sklizeny. Biomasa je dále zpracována tepelně, mikrobiálně nebo chemicky. Metoda je používána pro odstranění těžkých kovů. Druhy rostlin, jenž jsou schopné akumulovat cizorodé látky ve vysoké koncentraci se nazývají hyperakumulátory.

1) Fytoextrakce
2) Rhizofiltrace . použití absorbce kořenů na těžké kovy a radionuklidy
3) Fytodegradace - rozklad cizorodých látek
4) Fytovolatilizace - zachytávání toxických látek z kořenů a opětovné uvolňování do ovzduší

B)fytostabilizační - termín označující proces při němž rostlina omezuje rozpustnost cizorodé látky v prostředí nebo ji jinak činí hůře přijatelnou. Znečištění se tak dále nepřenáší do potravního řetězce.
??? --- 16:50:39 29.5.2017
BRETA: to je hezky, ja vim, ze takovy blby konopi napriklad umi vytovat z pudu tezky kovy, ale jako si myslis, ze ty tezky kovy se rozpusti a nekam zmizi z ty rostliny?
SCHWEPZ --- 16:30:49 29.5.2017
LINKOS: ideálně by ty domy ve městě (činžák X pater) měly mít i pár solárních panelů, rezervoár na šedou vodu, děšťovku, vlastní malou kompostárnu, na střeše třeba mini zahrádku a pak se tam sousedi ještě potkají, takže je to komunitní tmelování.

Rooftop Revolution
https://amsterdamsmartcity.com/projects/rooftop-revolution

Regenerative Organic Agriculture : Roof Top Gardens for Climate Smart Cities
http://organicagrisolutions-thimmaiah.blogspot.cz/2013/02/roof-top-gardens-for-climate-smart.html
LINKOS --- 16:04:52 29.5.2017
SCHWEPZ: to je jeden z duvodu,proc by se meli delat zelene strechy ve mestech a ne na vesnicich,kde je zelene spousta.
??? --- 10:58:13 29.5.2017
SCHWEPZ: kde se ten prach usadi? kam se podeje ten skodlivej plyn, kam se vstrebaji ty tezke kovy?
SCHWEPZ --- 10:48:29 26.5.2017
"Největší vertikální zahrada roste uprostřed Bogoty v Kolumbii. Má 85 tisíc rostlin na 3100 metrech čtverečných. Každý rok vyprodukuje dostatek kyslíku pro 3100 lidí, zpracuje 800 kilogramů těžkých kovů, odfiltruje 2000 tun škodlivých plynů a zachytí 500 kilogramů prachu."

The world's largest vertical garden blooms with 85,000 plants in the heart of Bogota | Inhabitat - Green Design, Innovation, Architecture, Green Building
http://inhabitat.com/...lds-largest-vertical-garden-blooms-with-85000-plants-in-the-heart-of-bogota/

Santalaia - Amazing Vertical Garden
https://www.youtube.com/watch?v=8TRtGoHnNsQ
XCHAOS --- 0:20:41 24.5.2017
_BENNY: jenže já třeba nechci udělat exit, že jo. protože vím, že prachy budou za rok za dva fuč (protože už jednou byly, i když ne z exitu). a další práce už pak nebude tak utopická.

celej problém je složitější. centrálně plánovaný systém rozhodně neobhajuju, jenže dnešní struktury finančního kapitálu jsou centrální plánovači, v podstatě (a některé cíly toho "růstu pro růst" nejsou o nic méně absurdní, než byly cíle sovětských plánovačů... pouze místo o totální kontrolu vědy a technologie nad vším jde o totální možnost vyčíslení výnosnosti investic...)
_BENNY --- 0:17:42 24.5.2017
XCHAOS: no a tak udelam uspesny exit, rok stravim v jihovychodni asii a zbytek zainvestuju, takze si budu moct dovolit po zbytek zivota hloubat nad potrebnymi spolecenskymi zmenami... v centralne planovanem systemu nevim nevim, leda ze bych mel nejakyho kamosa urednika.