Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 16:30:49 29.5.2017
LINKOS: ideálně by ty domy ve městě (činžák X pater) měly mít i pár solárních panelů, rezervoár na šedou vodu, děšťovku, vlastní malou kompostárnu, na střeše třeba mini zahrádku a pak se tam sousedi ještě potkají, takže je to komunitní tmelování.

Rooftop Revolution
https://amsterdamsmartcity.com/projects/rooftop-revolution

Regenerative Organic Agriculture : Roof Top Gardens for Climate Smart Cities
http://organicagrisolutions-thimmaiah.blogspot.cz/2013/02/roof-top-gardens-for-climate-smart.html
LINKOS --- 16:04:52 29.5.2017
SCHWEPZ: to je jeden z duvodu,proc by se meli delat zelene strechy ve mestech a ne na vesnicich,kde je zelene spousta.
??? --- 10:58:13 29.5.2017
SCHWEPZ: kde se ten prach usadi? kam se podeje ten skodlivej plyn, kam se vstrebaji ty tezke kovy?
SCHWEPZ --- 10:48:29 26.5.2017
"Největší vertikální zahrada roste uprostřed Bogoty v Kolumbii. Má 85 tisíc rostlin na 3100 metrech čtverečných. Každý rok vyprodukuje dostatek kyslíku pro 3100 lidí, zpracuje 800 kilogramů těžkých kovů, odfiltruje 2000 tun škodlivých plynů a zachytí 500 kilogramů prachu."

The world's largest vertical garden blooms with 85,000 plants in the heart of Bogota | Inhabitat - Green Design, Innovation, Architecture, Green Building
http://inhabitat.com/...lds-largest-vertical-garden-blooms-with-85000-plants-in-the-heart-of-bogota/

Santalaia - Amazing Vertical Garden
https://www.youtube.com/watch?v=8TRtGoHnNsQ
XCHAOS --- 0:20:41 24.5.2017
_BENNY: jenže já třeba nechci udělat exit, že jo. protože vím, že prachy budou za rok za dva fuč (protože už jednou byly, i když ne z exitu). a další práce už pak nebude tak utopická.

celej problém je složitější. centrálně plánovaný systém rozhodně neobhajuju, jenže dnešní struktury finančního kapitálu jsou centrální plánovači, v podstatě (a některé cíly toho "růstu pro růst" nejsou o nic méně absurdní, než byly cíle sovětských plánovačů... pouze místo o totální kontrolu vědy a technologie nad vším jde o totální možnost vyčíslení výnosnosti investic...)
_BENNY --- 0:17:42 24.5.2017
XCHAOS: no a tak udelam uspesny exit, rok stravim v jihovychodni asii a zbytek zainvestuju, takze si budu moct dovolit po zbytek zivota hloubat nad potrebnymi spolecenskymi zmenami... v centralne planovanem systemu nevim nevim, leda ze bych mel nejakyho kamosa urednika.
XCHAOS --- 0:14:17 24.5.2017
_BENNY: jo a pak přijde silný investor a vyvine na tvojí úspěšnou lokální part-time homeworking a workspacesharing tlak, aby ses nechal koupit :-/
_BENNY --- 23:53:08 23.5.2017
PURPUREAL: meanwhile in reality - ekonomika roste, lidi si zadaji home officy, part timy, sick days, placeny i neplaceny volna a pomalu to vsechno jde... bude to stejne jako ve 20tem stoleti, kapitalismus neskonci, ale velice rychle se prizpusobi a najde zpusob jak to cele skloubit dohromady, narozdil od centralne planovanych systemu, ktere jsou uz ze sve podstaty rigidni.