Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LEOZ --- 13:41:40 6.3.2015
lets do it!
Non-profit production of MDMA and psychedelics | Indiegogo
https://www.indiegogo.com/projects/non-profit-production-of-mdma-and-psychedelics
FRUTAA1 --- 20:40:38 5.3.2015
zkoušeli jste už někdo floating tank? nějaké místo k doporučení? (trochu mimo, ale zajímalo by mě to)
ABC News Reporter Has Strange Experience While In A Sensory Deprivation Float Tank
http://soulspottv.com/blog/abc-news-reporter-trip-while-in-a-sensory-deprivation-float-tank/
JAZZZ --- 13:16:25 4.3.2015
SCHWEPZ: urcitou nadeji snad muze byt, ze pripadneho kolapsu globalni civilizace si ti nejchudsi ani nevsimnou :)
http://www.rtcc.org/2012/04/24/over-consumption-must-be-tackled-to-ensure-sustainable-development/
Currently, around 20% of the world’s population account for around 80% of consumption of global resources, and the world is consuming 50% more than is environmentally sustainable.

a nejlepsi duvod ospravedlnujici snahu nas 20% udrzet stavajici technologickou uroven by byla snaha o zlepseni zivotnich podminek tech zbyvajicich 80%, protoze nase zasahy do zivotniho prostredi je stale vic ovlivnuji a zenou k ostnatym dratum na nasich hranicich a nakonec se pres ne dostanou a ukazou nam co se cestou naucili. muzem tomu rikat karma nebo zpetna vazba v komplexnim systemu, ale proste to tak funguje.
http://www.scientificamerican.com/article/climate-change-hastened-the-syrian-war/

tohle je pomerne znepokojivy experiment na mysich, ktery ukazuje dalsi vyvoj lidsva, pokud se nam nepodari vyhrabat na dalsi evolucni pricku dostatecne rychle:
http://www.physicsoflife.pl/dict/calhoun%27s_experiment.html

tohle je zatim nejlepsi framework pro praci s tematem udrzitelneho vyvoje jaky jsem zatim videl
http://www.naturalstep.org/

tohle je predmet Svedske univerzity, ktery muzete jako obcani EU dalkove studovat zadarmo, ktery s tim Natural Step pracuje a na dalsi rok jsou snad prave otevrene prihlasky. ja to mam zapsane prave ted a muzu to jenom doporucit :)
http://www.bth.se/site/sustainability.nsf/pages/mi2407_distance

a tady se pise o tom jak by snad korporace mohly prestat ten problem zhorsovat a naopak prispet k jeho reseni. je nadejne ze se o tom zacina mluvit i v komunite fanatiku nekonecneho rustu.
http://www.salterbaxter.com/directions-report-2014/

dulezity je tenhle obrazek
http://www.naturalstep.org/en/5-levels
1-system je dany prirodnimi zakony
2-dlouhodobe preziti se zda jako celkem rozumna a skromna definice uspechu
3-strategie je to co si musime ujasnit
4-konkretni kroky uz si kazdy dovodi sam, nikdy nebude efektivne fungovat zadne centralni rizeni
5-vhodne nastroje snad vcas budou, jejich vyvoj se snazim trosku popohnat :)
LEOZ --- 12:45:49 4.3.2015
z aktuálního dění si dovolím

Očkovací povinnost je proti ústavě
http://archiv.ihned.cz/c1-63627740-ockovaci-povinnost-je-proti-ustave
URZA --- 12:22:02 4.3.2015
Hmm zajimavá diskuze ta předchozí o vývoji civilizace a možných krizích a apoklypsách.

Dík za odkazy na Tamaru a na knihy "Něco se muselo stát" a "Tři svíce za budoucnost".... knihy zařazuju na to.read list a Tamaru na "interesting, check them sometime" list :)

Předpokládám že J. Diamonda znáte že? jestli ne, tak doporučuji:

Guns, Germs, and Steel: The Fates of Human Societies
- https://en.wikipedia.org/wiki/Guns,_Germs,_and_Steel

Collapse: How Societies Choose to Fail or Succeed
https://en.wikipedia.org/wiki/Collapse:_How_Societies_Choose_to_Fail_or_Succeed

A fakt hodně doporučuju všem dát si tady tento kurz
https://www.coursera.org/course/humankind

případně to má autor ve formě knihy dokonce přeložení do češtiny

https://www.kosmas.cz/knihy/189104/sapiens/

A z dlouhodobého hlediska je i zajímavá

http://www.amazon.com/Time-Travel-Einsteins-Universe-Possibilities/dp/0618257357

kter autor mimojiné zdůvodňuje v jedné kapitole, proč si myslí že máme pár století na to abychom dokázali osídlit jiné planety pokud chceme přežít...YMLADRIS --- 17:26:06 3.3.2015
KUATO: zahada je ten Leo Babauta - nadelal jmeni na webech o minimalismu, zenhabits, jak vsechno vyhazet atd. A pritom ma sest deti. Jak resi to, ze decka chteji zkusit vsechno na svete a fakt nevidi vyhodu v tom mit jednu pastelku a sedet doma.

No mozna projekt deti resi ta jeho zena Eva, asi
KERRAY --- 14:42:39 3.3.2015
KUATO: jojo, s tříletou zatím takhle stačilo, pobírá to zatím celkem dobře - sice občas hlásí, že máme vyhodit něco, co už se jí nelíbí, a koupit něco jinýho, ale nechá si vysvětlit, že takhle se to dělat nedá :)
KUATO --- 14:16:39 3.3.2015
KERRAY: a nejlepsi je, ze jim musis doprat i zkusenost, kdy se koupi kravina - a nejlip za svoje - "vidis vole? cely den jsi musel sbirat boruvky jak negr, jeste jsi to musel odnest tri kilaky na hrbete k aute, aby sis vydelal to petikilo a ted jsi to utratil za hlupotu. budiz ti to ponaucenim, ze se prachy utraceji mnohem lehceji nez vydelavaji.." :o)
KERRAY --- 11:18:34 3.3.2015
FRUTAA1: "tohle my neděláme", "tohle my nekupujeme" - "plooč?" - "protože nejde koupit všechno, nechceme mít doma spoustu krámů a vybíráme si věci, které stojí za to kupovat" (například :)
SCHWEPZ --- 10:42:49 3.3.2015
???: askeze bych to nenazýval, ve srovnání s dobrými 3/5 lidstva si pořád žiju jak prasátko v žitě, nebo veverka v oříškovém ráji :-) Ale pravda je, že mě to těší a ukázalo se to jako praktické. Zříct se zcela světských zájmů, to není má cesta, možná až na stará kolena.

Někde jsem četl, jak to měli v číně ještě před sto lety třeba: takový otec od rodiny ctil zásady konfucianismus, makal, živil rodinu, šatil a krmil děti. Nu a pak když dosáhl určitého věku, tak se často vrhal na stáří na taosimus, odvraceli se od světských povinností, neb syn převzal hospodářství. Pěstovat cestu Lao-C a "zřeknutí se světa", ale až na stará kolena, kdy děti převezmou roli živitele. Zajímavý model. Ten je samozřejmě teď rozbitý - prvně to podělal Mao a teď kapitalismus řízený komunistickou stranou. Čínské soudy mají z loňského roku zajímavý precedent, kdy donutili jednu rodinu postarat se o své staré (vyživovací povinnost)*

Knihu neznám, mrknu na to. Skvělá příležitost ke zbavení se věcí je stěhování, to mi jednou hodně pomohlo, pěkně jsem to zredukoval. Až na knihy tedy, mám dvě velké knihovny a rád se k některým vracím. Nebo některé kaktusy mám roky a možná mě+ dokonce přežijou ,-)

*
Snahy čínské vlády o přetvoření země do regulérní světové velmoci si pomalu začínají vybírat svůj daň. Orientace na kariéru, vysokou produkci a co nejvyšší výdělek totiž odnášejí staří lidé, o které se ambiciózní potomci odmítají starat. Kdysi tradiční pevné rodinné vazby tak jsou zřejmě nadobro pryč.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/...-a-pece-deti-o-rodice-0s3-/zahranicni.aspx?c=A130919_142029_zahranicni_ert