Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LEOZ --- 19:56:48 19.3.2014
American Psychological Association Task Force zasahuje
tentokrát on the Interface Between Psychology and Global Climate Change
=)
Psychology and Global Climate Change: Addressing a Multi-faceted Phenomenon and Set of Challenges
http://www.apa.org/science/about/publications/climate-change.aspx
??? --- 17:03:15 17.3.2014
zaujal (vlastně rozsekal ,D) mě rozhovor v Respektu s touhle paní:

Desítky let vedla rutinní život návrhářky interiérů. Pak přišla o práci a o syna a propadla se do depresí. Pomohlo jí až rozhodnutí radikálně změnit svůj život. V dvaašedesáti letech prvně vyrazila na autostop – a od té doby se k němu pravidelně vrací. „Vyléčila jsem se z depresí, našla novou lásku i důvěru v lidi,“ říká osmdesátiletá Polka Teresa Olszewská-Bancewiczová. Její příběh mapuje dokument Všechno je možné, který právě běží na festivalu Jeden svět.


Babička na stopu | Rozhovor - RESPEKT.IHNED.CZ
http://respekt.ihned.cz/c1-61813590-babicka-na-stopu


v Brně v HaDivadle příští pondělí (20.30):

Všechno je možné | Filmový festival Jeden svět
http://www.jedensvet.cz/2014/filmy-a-z/25913-vsechno-je-mozne
JUNIPETRUS --- 16:01:41 13.3.2014
Český mistr světa v thajském boxu: Skutečná síla pochází z rostlin – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/...0008-cesky-mistr-sveta-v-thajskem-boxu-skutecna-sila-pochazi-z-rostlin.html
CONTINUITY --- 11:32:00 7.3.2014
Report z workshopu spontánní práce s tělem s Eridani
Organnic-CZTransformační prostor: Pohyby těla a duše
http://organnic.blogspot.cz/2014/03/pohyby-tela-duse-workshop-spontanni.html
??? --- 18:57:40 3.3.2014
CONTINUITY: citlivost na pravdu a integrita vychovávajících... jako by jsi mluvila z duše mně nebo mým kolegům, náš denní chleba :-)
CONTINUITY --- 18:33:29 3.3.2014
LEOZ: Pěkný, opravdu dobrý myšlenky, střízlivý, fér napsaný, na to, že autor je zjevně velmi omezen tím, co si může dovolit napsat (je z US), daří se mu přistupovat k tomu maximálně harmonicky.

Ten první bod, že aby rodič mohl něco sdělovat, musí v tom mít jasno sám, říkat pravdu, sám sobě i dítěti, mi přijde úplně nejhlavnější.

Tak mě napadá, že takové vyjasnění by mohlo prospět i lidem, kteří rodiči nejsou :) Teď jsme na to narazili hned ve dvou auditkách. Buď dělám, co dělám, protože chci, vím proč to dělám, snažím se dělat to nějak rozumně a stojím si za tím. Nebo to nedělám. Co dělá opravdu chaos je, pokud něco dělám a přitom si myslím, že je to špatně a neměl bych... Představit si, že svoje chování vysvětluju tříletému, který se na všechno nevinně ptá proč, mi přijde fakt užitečné :)

Ještě mi v tom článku trochu chybí aktuální přístup rodičů k drogám. Tedy to, že drogy nejsou jen tráva, co rodič hulil na střední škole, ale hlavně cokoliv, co si dává dnes, i legální...
Když si vzpomenu, jak jsem to vnímala já, dětská mysl je fakt extrémně citlivá na pravdu... A taky na integritu těch, kdo vychovávají. Když mi kolem 10 let bylo kladeno na srdce, ať neberu drogy, mělo to úplně opačný efekt. Protože už jsem v tu chvíli měla utvořený názor, že ti, kdo mi to říkají, životu nerozumějí, a často zbytečně zakazují pěkné a dobré věci, a přitom sami nežijí šťastně a zdravě.
Tvrzení přicházející od takových lidí ve mně vyvolalo akorát myšlenku, že ty drogy budou něco úžasného, a okamžitě jsem je zařadila na seznam těch dobrých zakázaných věcí, které určitě musím vyzkoušet :)
Musí být naprosto úžasný, když je to naopak: když máte rodiče, kterému věříte, na kterého je spolehnutí, který věcem rozumí, a pokud vám o něčem něco řekne, dá se to brát vážně, a není nutné to osobně do písmenka přezkoumat :)
Myslím si, že tady se takoví rodiče vyskytují a to je super :)
EVA_ --- 23:12:18 2.3.2014
???: Souhlas, žádný křeče, u nás děti ochutnávají tátovo pivo a na čundrují s nezapálenou dýmkou (i holka). Pravidelně probíhají školení na téma když kouřit, tak nejkvalitnější tabák s tím, že dobrého pomálu. Z trávy děláme krémy na zablokované svaly, babiččinu artrózu a bolavé průdušky, děti vědí, oč jde, ale taky jim říkáme, že co se doma uvaří, to se doma namaže. My jsme taky v dětství nevykecali, že naši měli desku Kryla a j., se nedá nic dělat, musej.
Nehulíme, čokoládu s obsahem dávám babičkám na spaní, nebo kámošům.
S Bohem je to složitý, kluka zajímá, manžel je z toho na čokoládu s obsahem...a tak se nám onehdá stalo, že nám v nestřeženém okamžiku vlítl do silnice s otázkou "a co je to ten Bůh?". To, že to řidič ubrzdil, považuji za výmluvné a děkuju. :-)


KUATO --- 18:39:45 2.3.2014
???: souhlas. moje deti maji o par let vic a neresi to. co delas tati? fenixovky, aha.. a jdou si po svych.. :o)
??? --- 14:40:08 2.3.2014
MAHUTA: nechce sa mi s nou zabiehat v 6 rokoch do temy rozsireneho vedomia. inak sa neskryvam. Ona vidi, ze jedno je zelene a jedno hnede, ze to zelene mi rastie na zahrade atp ale dalej to neriesi. A az bude starsia tak si tie veci pospaja a mozeme sa bavit.