Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DARJEEL --- 15:18:10 2.9.2013
CONTINUITY: jojo, taky zajímavý druh diety... pro mě není, neb bych do sebe musel cpát hromadu tuku a červenýho masa, ale proč ne: [ Primal a paleo - zkušenosti, recepty ] pro někoho to asi je... navíc třeba u epileptiků to prý hodně zabírá.

Pižiho nechme, on má své pravdy, které jsou výrokově-logicky přesně koherentní a považuje za jádro debaty to, když se bavíme, kde je v té koherenci díra.. jakoby sdílení informací byla hra v kuželky :)
CONTINUITY --- 15:14:34 2.9.2013
DARJEEL: paleo auditko? wow, díky za upozornění :)

Jasně, právě, Piži to formuloval, jako by šlo o tvrzení jednoho člověka (navíc moje, tedy autorita malá), přitom ono je to dnes spíš tvrzení mnoha odborníků a zkušenost tisíců lidí.

(čímž samozřejmě nijak neberu dalším lidem, pokud oni mají jinou zkušenost....to mohou být rádi, že jim taková běžná droga dělá dobře a neškodí :)), to je velice praktické)

Zkoušela jsem, jestli ten článek půjde najít na webu NG, tam celkem pochopitelně zatím není, ale vyskočilo mi x dalších na téma cukru, zdá se, že s výzkumy, které poukazují na jeho problematičnost, se rozthl pytel :)...že by taky příznak transformace..?:)
DARJEEL --- 15:08:34 2.9.2013
CONTINUITY: s únavou a cukrem se to periodicky opakuje třeba v paleo auditku, to stejný u mě v mb auditku, když lidi přejdou na dietu, na které nejí cukr, tak popisují výrazný nárůst vitality :)
Z vlastní zkušenosti taky potvrzuji... to stejné s čajem/kávou... čím míň člověk běžně pije kofeinových nápojů, tím víc má energie :)
CONTINUITY --- 15:08:11 2.9.2013
PIZI: Tak, jak píšu, není to jen moje zkušenost. Setkala jsem se s tou informací ze všech možných zdrojů souvisejících se zdravím a výživou.

Předpokládám, že u lidí, kteří jsou velmi intenzivně nonstop fyzicky aktivní, jako maratonci, to funguje maličko jinak. Cukr se okamžitě využije jako energie pro práci svalů, a tím pádem nebude mít ty metabolické důsledky, které má u průměrného člověka.
Ale to, že něco dělají vrcholoví sportovci, pro mně rozhodně není důkaz, že je to optimálně zdravé. Taky se mohou mýlit ;) Ostatně, pokud vím, běžci posledních pár desetiletí běhají v tzv. sportovních botách, což má se zdravím velmi málo společného a vede k tisícům úrazů a spoustě zdravotních následků. A taky to dělají, a věřili, že to funguje.
PIZI --- 14:34:41 2.9.2013
VRBIK: Spíš tipuji glukózu. Ale v zásadě je to jedno. Fruktoza i glukoza jsou součásti bílého cukru.
VRBIK --- 14:33:45 2.9.2013
PIZI: maratonci ji fruktozu
PIZI --- 14:19:35 2.9.2013
CONTINUITY: A co třeba, když mám období když jsem pasivní a válím se u televize, jím více cukru?

Jinak maratónci cukr pojídají a věří, že jim pomáhá k výkonům. Tvá zkušenost s válením u TV kontra jejich zkušenost.
CONTINUITY --- 14:02:15 2.9.2013
CONTINUITY: Pokračování k debatě o cukru, našlo si mně samo ;)): Další článek o cukru je v aktuálním čísle National Geographic, srpen 2013. Tam je celá jeho historie, která je velmi zajímavá (a krvavá).

A pozoruhodnej postřeh jednoho amerického lékaře, podle kterého celej fenomén pasivního válení u televize souvisí s nadměrnou konzumací cukru, protože člověk, kterej jí pořád cukr, má mnohem méně tělesné energie, než by měl bez něj, takže mnoho lidí sotva zvládne své běžné denní úkoly, a když se dostane večer domů, nemá už sílu se hýbat, i když by to nesmírně potřeboval a bylo by to po prosezeném dni přirozené.

Pod to bych se podepsala, mám to vyzkoušené, kdykoliv začnu zas jíst cukr, začnu zas trpět vyčerpaností a pasivníma zásekama u kompu.
Určitě někdo snáší cukr relativně lépe, a někdo má velké zásoby energie a tu ztrátu nepozoruje, ale mně to přijde hodně výrazné.
Samozřejmě je to jen jeden z faktorů a příčin, ale taky jeden z nejvíc popíraných (to pozoruju i na sobě, to automatické racionalizování, že tím to přece být nemůže, respektive zapomínání na tu souvislost ;)
LEOZ --- 9:53:45 2.9.2013
Kotvičník, stévie, konopí. Rostliny léčí bez vedlejších účinků, říká biolog | zpravy.ihned.cz - Česko
http://zpravy.ihned.cz/...80-kotvicnik-stevie-konopi-rostliny-leci-bez-vedlejsich-ucinku-rika-biolog
DARJEEL --- 8:46:29 2.9.2013
PIZI: já si myslím, že to co si myslíš, že si myslíš, je pěkná blbost ,-)