Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YMLADRIS --- 11:52:32 24.6.2013
Rat Park drug experiment cartoon – Stuart McMillen comics
http://www.stuartmcmillen.com/comics_en/rat-park/#page-1

hezky komiks o tom jak krysy preferuji socialni zivot pred heroinem
YMLADRIS --- 0:43:25 21.6.2013
MEDICAL TRIBUNE CZ > „Domácí“ inzulin – zázrak lidské vynalézavosti a lásky
http://www.tribune.cz/clanek/15912

tomu rikam vitezstvi ducha nad hmotou - aby mu nezemrela zena diabeticka, dokazali vyextrahovat inzulin z vodnich buvolu za valky v japonsku ci kde. huste. lidi dokazou hrozne moc kdyz se nezdrzuji kravinama a pseudoproblemama
PAULMUADDIB --- 15:31:45 13.6.2013
JUNIPETRUS: Představa, že stát si chová své občany jako člověk kočky mluví za vše...

Jinak 500-1000 m2 si strč víškam, já chci k bydlení pozemek cca 2ha, s lesíkem, rybníčkem a skálou. Jinak se nebudu cítit naplněn...
BOREC --- 15:02:57 13.6.2013
:D
JUNIPETRUS --- 14:54:03 13.6.2013
tipuju, ze tak do 5let by se NZP mohl zavest.
JUNIPETRUS --- 12:12:30 13.6.2013
PAULMUADDIB: presne tak muzem to akceptovat a nemusime:-)
Takhle ja myslim, ze neni problem s pozemky -+500-1000m2 na kterych lidi maji nejake baracky, nebo zemedelci co na svych polich pestujou potraviny, diky kterym maji ostatni co jist.
Tady neni treba nic zestatnovat. A je to zase otazka primerenosti.
Nekdo ale ma treba ohromne pozemky a ty pronajima? Jake vytvari hodnoty? Proc on muze zit z renty a ostatni nemuzou? Neni to pro takove cloveka demotivujici?

Jinak slo celkove o zdroje jako je uhli, voda, nerosty,ktere patri vsem, ktere si ale nekdo privlastni, kteri na tom bohatnou a nuti lidi platit ceny, ktere si urcuji, bez podilu na zisku nebo vyplacenim najmu ostatnim.

Ale kazdopadne, kdyz se to vezme at u pozemku pro bydleni, tak privlastnovani zdroju jde o mensi ci vetsi nerovnosti, nepodmineny zakladni prijem, muzeme chapat i jako mechanismus, ktery tu nerovnost napravuje.
Nebo ho lze chapat jako dividendu z technologickeho pokroku, ktery spolecnost vytvorila a umoznila.
Nebo jako penezni oceneni statu hodnoty zivota kazdeho jeho clena.
(po kocce taky clovek nechce zadnou praci, a presto ji plati jidlo, veterinare, stavi domecky atd)
Suvereni stat je bohaty, suvereni stat je ten, ktery si muze sam tisknout penize. To jen podvod se zadluzovani a pujcovani od bank za uroky vytvari bidu
PAULMUADDIB --- 11:35:12 13.6.2013
PIZI: No on je to spíš praxeologický zákon, My jsme se tak nedohodli. Kdyby na světe byl jen ten první a ten druhý, nedohodli by se (první by tvrdil, že je pozemek jeho a druhý by s tím nesouhlasil). Nicméně pokud by si druhý chtěl část pozemku nárokovat, musel by iniciovat agresi vůči prvnímu a tudy vede ta rozlišovací hranice (první nemusel).

Samozřejmě by první mohl vykolíkovat jen určitou část území, ne prohlásit za svůj celý svět. Take by zbylo i na druhého, pokud by planeta neměla rozměry planety Malého Prince.
PIZI --- 11:32:01 13.6.2013
PAULMUADDIB: Měl smůlu, protože jsme se tak my lidé dohodli, ne proto, že by to byl nějaký fyzikální zákon.
PAULMUADDIB --- 11:23:59 13.6.2013
PIZI: Když dva dělají totéž, není to vždy totéž. Když Jára Cimrman přišel s telefonem po Bellovi, taky měl smůlu. Zbývají plavky dvojdílné.
PIZI --- 11:17:48 13.6.2013
PAULMUADDIB: Pozor, někdo zvedl zadek a dorazil tam první. V tom tkví ta odměna. Když se teď zvednu a dorazím tam také, půda pořád bude patřit tomu, kdo ji zabral jako první. Ačkoliv já jsem udělal totéž co on.