Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BROZKEFF --- 23:43:03 24.3.2012
Tohle je klasicka ukazka toho, kdy 'krizi' lze vnimat jako prilezitost ke zmene:

V Řecku se šíří spotřební alternativy, média píší o „bramborové revoluci“ - Deník Referendum
http://denikreferendum.cz/clanek/12820-v-recku-se-siri-spotrebni-alternativy-media-pisi-o-bramborove-revoluci
F0N --- 12:06:04 24.3.2012
EVA_: to kazdopadne a urcite to bude nieco velmi ohromne dolezite :)
EVA_ --- 10:24:58 24.3.2012
F0N: :-) To mi připomíná, že je dobré počítat se skrytými rezervami a možností, že vždycky může ještě něco vyplavat.
F0N --- 8:59:05 24.3.2012
EVA_:Na zaklade tohto vhladu, pocitam, ze tvoja firma uz operuje v realite. Mas plus za metaforu. :)
EVA_ --- 7:32:34 24.3.2012
EVA_:
_BENNY: Transformace je lidská potřeba. Spočívá podle mě v přesměrování se ke kvalitnějšímu životu. Přirovnala bych ji k umění včas a dobře zkrachovat:
Jednoho dne se člověk rozhodne, že takhle to dál nejde. Pomyslně se rozhodne udělat tlustou čáru. To je začátek. Řekla bych, že někdy život připraví situaci, kdy je takové rozhodnutí nevyhnutelné...

Takže tlustá čára. Začnou se sčítat aktiva a zkoumat pasiva. U aktiv je základem se z nich nepodělat, počítat, že jimi bude třeba uhradit pasiva a pokorně za ně poděkovat. Někdy vyplavou aktiva, o kterých nemáme ani tušení.
U pasiv pak jde o jejich prozkoumání. Židi říkají, že i dluhy jsou peníze - jsou. Je třeba se podívat na každou jednotlivou položku, o které má paměť evidenci, zjistit, kde se stala chyba a proč. Prozkoumat nároky jednotlivých věřitelů a snažit se být objektivní. Tady je úskalím projít vztekem a frustracemi, se kterými je dluh spojen, odblokovat ho, on má sviňa tendenci se měnit na nenávist, ta pracuje jen do mínusu. Je třeba také trpělivě čekat, některé průšvihy mají promlčecí lhůty, nemusíme se jimi tudíž zabývat.

U něčeho se domluví splátky ve výši, kterou jde utáhnout působením aktiv. U jiných dluhů se změnili majitelé, můžeš vyjednávat jiné podmínky.
Dluhy, které člověk dokáže zbavit nenávisti a pomsty, často dopadají jako v pohádce o princi, který zaplatil za dlužníka, za trest oběšeného a hozeného do příkopu; dlužník se promění ve vlka a prince provází na cestě a zachrání zas jeho. To sice není pravidlo, ale může se to stát.

Pravidlem ale je:
1) Dokud se to nezačne řešit, jede firma do většího a většího mínusu a aktiva devalvují. 2) Frustrace z toho, že na člověka připadla ztrátová akce jsou přirozené, ale brzdí. 3) Póza oběti poskytuje pozornost okolí, ta ale není aktivem. 4) Je dobré počítat s tím, že dlouhý kus cesty člověk urazí sám. Bůh nás provázet může, ale řekla bych, že by mu to klidně mohlo být i jedno, protože to, jestli do něčeho takovéhoto člověk půjde, je projevem svobodné vůle, kterou nám dal.

Současně s tím, jak se firma blíží k nule (=realita) je dobré zkoumat, co skutečně potřebuje k tomu, aby se "nakopla". A pokud se to najde...supr, celá ta "věc" dostane smysl.
??? --- 14:28:45 23.3.2012
CONTINUITY: škoda už to je smazané a nemůžu to na netu najít s titulkama
EVA_ --- 19:08:35 22.3.2012
_BENNY: A k...va.
_BENNY --- 18:49:11 22.3.2012
EVA_: jako mezi cizima
EVA_ --- 18:02:07 22.3.2012
_BENNY: Pořád nevím, jak ses cítil, kdomě toho, že Ti vadili. Smutek? Vztek? Stesk?
_BENNY --- 13:38:56 22.3.2012
EVA_: mi moje rodice vadili v tom smyslu ze nemeli takovy smysl pro zodpovednost jako ja. nakonec jsem je poslal do haje, nechal je v tom par let vyhnit a cekal az sami prilezou s omluvou ze se chovali nezodpovedne a neadekvatne. zvlast u otce jsem se nacekal par let, ale nakonec jsem se dockal :) neodesel jsem od rodiny protoze bych byl nejakej sigr, ale odesel jsem od rodiny plne sigru :)