Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OGMIOS --- 11:45:34 29.9.2011
no jinak treba ja vidim ze tohle muze fungovat s jakoukoliv skupinou lidi. ja nez jsem vypadl do sveta tak jsme meli s kamosema od nas z ulice takovej pakt, ze jsme delali vsechno spolu. treba jsme delali drivi pro kazdyho z nas, nebo jindy garaz atd atd. pak jsem sice vypadl do zahranici a ted po navratu uz jsou kuci kazdej taky jinde ale fungovalo to fajn. to same ma bratr u nej v ulici. delaj drivi nebo jiny prace se sousedama, jejich decka si hrajou spolu, delaj grilovacky jednou u toho podruhy u toho a vsichni chodej do hospody na rohu ulice. a to je takova normalni komunita lidi co je kazdej jinej, nejsou nijak ulitly na vytvareni komunity, jen proste ve vice lidech se to lepe tahne :D
PIZI --- 7:27:06 29.9.2011
BROZKEFF --- 2:30:58 29.9.2011
PIZI: Asi se to dá nazvat spasitelským komplexem, ale spíš se kloním k tomu, co někde uvedl Erazim Kohák. Bylo to něco ve smyslu: "kdo chce, má dnes svobodu a možnost se toulat po lesích a vychutnávat si krásu přírody (sledovat motýly), ale ten, kdo už není nevědomý a chápe širší vztahy, příčiny a následky současného směřování společnosti, má nevyhnutelně (spolu)zodpovědnost za to a je jedním z mála, co mají aspoň nějakou minimální možnost (a snad morální povinnost) pracovat aktivně na tom, aby se uskutečnil nějaký lepší scénář - byť to logicky není taková sranda a pohoda jako chodit po krajině a čučet na padající podzimní listí". Vyskytovalo se to myslím někde v knize Člověk, dobro a zlo.
Erazim Kohák - Člověk, dobro a zlo
http://depozit.webz.cz/files/reflexe/kohak.htm
BROZKEFF --- 2:19:53 29.9.2011
LOOK: Ty tady o tom mluvíš, jako něčem zcela hypotetickém. Já to v Belgii teď viděl v procesu realizace. Pár baráků a 2,5 ha pozemků, které se postupně přikupovaly. Lidi přijížděli jako dobrovolníci na víkend nebo i na 3 měsíce. Teď je na prodej sousední dům se zahradou. Jeden z těch dobrovolníků se rozhodl dům koupit, připojit pozemek k tomu dosavadnímu, a do toho domu pozvat ještě jednu rodinu, jen tak, protože mu to přijde fajn, že tam budou mít děcka dobrý prostředí na hraní, etc. Zcela na bázi důvěry. Asociovalo mi to rinpočheho příběh o Adzomgaru.
YMLADRIS --- 22:31:55 28.9.2011
LOOK: no lidi se prirozene organizuji kolem zivobyti. Pokud na Sumave budes provozovat farmu s ponikama, ta skupina lidi bude my co delame farmu s ponikama. Celkem prirozene (protoze chceme svobodny fer byznys, ... ... ... coz nam system neumoznuje ... ... ...).

POkud mas na mysli jen spolecne bydleni v Praze, tak v respektu byl myslim clanek ze v cizine se lidi domluvi jako skupina a zadaji firme postavit bytovy dum pro spolecenstvi vlastniku. nebo muzes postupne vykoupit byty v nejakem dome a dosadit tam svoje kamose.
LOOK --- 22:25:20 28.9.2011
CONTINUITY: ale jiste, ale kamaradi se menej, kamaradi maji i jine kamarady nez mas ty atd. je to takova sit lidi kde jsou nektere vazby silnejsi, jine slabsi, nikdy z toho neudelas omezenou skupinku ktera se sebere a pujde spolu bydlet na sumavu a 'zapomene' na zbytek sveta. imho. zastavam nazor, ktery tady uz parkrat zaznel, ze je treba nejaka silna jednotici idea (nemusi byt nabozenska), ktera nadopuje motivaci jit do toho.
CONTINUITY --- 21:37:19 28.9.2011
Takovej malej postřeh..."něco" se stalo, těžko říct co, vesmír lusknul prstama ;-D, v řadě mozků proběhla řada procesů, a najednou tu jede přesně ta diskuse k věci, kterou jsem tu předtím chtěla a nějak to nešlo :)

a teda nejenom tady, zdá se mi, že se o tom najednou baví lidi všude, kam se vrtnu :)
CONTINUITY --- 21:35:18 28.9.2011
LOOK: To mi přijde jako docela hodně velká "přidaná hodnota", i kdyby to bylo "jenom" tohle. Moct žít v blízkosti jiných lidí, s kterýma si rozumím, sdílet s nima, komunikovat s nima, pomáhat si s nima navzájem, a nemuset se kvůli tomu neustále přemisťovat sem a tam dopravními prostředky (= ohromná úspora času a energie a mnohem víc krásných a užitečných interakcí mezi lidma:)
LOOK --- 21:31:59 28.9.2011
PIZI: ok; ja taky nechci vypadat jako nekdo kdo hleda duvody proc by neco neslo. snad jen ze pro to, aby se ve vnejsim svete neco stalo to chce vic, nez jen vymyslet si v hlave vize. (kamarad se ucastnil setkani jedne takove skupinky lidi pokousejicich se zalozit necojakokomunitu, takze mam trosku poneti o prakticke strance)
PIZI --- 21:17:57 28.9.2011
LOOK: Já mluvím naprosto obecně. Klidně to může být třeba varianta, že bohatý milionář, kterého už to nebaví koupí velký pozemek a postaví si na něm malý domeček až potká někoho, kdo se mu bude zdát kompatibilní a dobře ho pozná, nabídne mu kousek svého pozemku, atd... Jde mi o princip. Snažím se co nejvíce ve svých vizích vyhnout praktické stránce věci. Řeším spíše co, než jak. Klidně tomu říkej vzdušné zámky.