Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 12:57:01 21.12.2010
Tak si žijem 1. | CEZ OKNO
http://www.cez-okno.net/clanok/civilizacie/tak-si-zijem-1

Rozhodol som sa dať nazrieť do hrnca môjho komu sa zachce, lebo mnohí sa pýtajú: ako žiješ? Nuž, šťastne, v slamenom domčeku, niekedy i po svete šírom cestujúc... jednoducho. Pekne. Ako strom, či kamzík v Tatrách. Sem-tam ma i vlk preženie, i vietor zabúri, ale to život len živším robí. A než knižky písať čo a ako sa vo svete má, radšej všedný deň zobrazím, tak ako z rána nariastol, bo to život najpravejší, i keď tebe zas len za sklom... Ale nie preto píšem, že niekto tak žiť má, ale že tak v šťastí mne dá sa. A možno i tebe k úžitku o niečom napíšem. Všetko písané je len o mne, nie o inom, a nie o Pravdách hovorím, ale len o svojich pocitoch.
??? --- 9:23:50 21.12.2010
RANGDROL --- 9:22:06 21.12.2010
21.12.2010
During the solstice we experience the longest night of the year. This darkness helps us to enter into our own darkness and to search deep inside for all things hidden, put away and suppressed. We will spend some time traveling deep into our body and soul and making loving contact with all we find within ourselves. We will be arriving at the bottom at the deepest center within. Here the darkness is complete and there is just nothingness, a void. From there new things can begin to grow again.
After the darkest night, light will slowly start to come back into nature and into us. Now is the moment to open ourselves to this light and receive it, observing how it gets stronger everyday. The solstice marks the end of a time of introspection and is the beginning of a new expansion. We will symbolize this new beginning by lighting a candle: " I have travelled into my darkest self and am now ready to start traveling back into the light.
JUNIOR --- 21:24:44 19.12.2010
JARAX: Je zajímavé, že něčím podobným procházím už několik měsíců s docela stejným scénářem. I když mě dalo zabrat nejvíc něco jinýho, co ty nezmiňuješ. Tvůj post jsem četl několikrát, protože jsem po prvním přečtení nemohl uvěřit, jak to mám podobné..
MIRIS --- 20:30:25 18.12.2010
udělej první krok a dalších deset k tobě bude uděláno :) hora k mohamedovi chodí furt ale on ji neviděl nebo co
CONTINUITY --- 16:15:45 18.12.2010
A jinak teda, když má někdo systematický komplexní plán změny svého života jako celku, jako popsal Jarax, to mi přijde úplně boží, a je naprosto super, že se to tu objevilo, a ano, takovej přístup považuju za úplně nejlepší a za velikou inspiraci.

Přesně o takových věcech bych chtěla časem snad už konečně ten web organnic.net. Sdílení takovéhle inspirace - nápady, nástroje, příběhy - vzájemná podpora. Často člověku pomůže, když nemusí na všechno přicházet sám, a ví, že to řeší spousta dalších lidí - a úspěšně.
CONTINUITY --- 16:12:24 18.12.2010
Ještě jednu věc už jsem slyšela od mnoha moudrých lidí a přijde mi z praxe, že to tak funguje:

Nezáleží až tak moc na tom,čím člověk začne. Podstatné je, že začne. Začne se změnou, začne něco dělat pořádně, začne nějakou oblast léčit. Která to je, to záleží na něm, co nejvíc cítí že je potřeba - a samozřejmě také, čeho je schopen a co si vůbec uvědomuje.

Když začne, začnou se věci hýbat - a ty další oblasti pak začnou postupně vyplývat samy.

Někdo začne tím, že změní zaměstnání. Tím mu vznikne v životě více prostoru, a pak třeba zjistí, že se chce věnovat meditaci, nebo věnovat víc pozornosti jídlu, nebo chodit do lesa, což předtím ani nešlo, ani ho nenapadlo, jak byl v každodenním kolotoči.

Pro někoho je to naopak. Nemá sílu změnit zaměstnání, možná ho ani nenapadne, že by chtěl - ale napadne ho změnit něco ve svém životním stylu. Začne třeba praktikovat nějakou formu práce s energií, nebo zase po letech chodit po horách - a najednou zjistí, že vlastně touží dělat něco jiného a že vlastně může.

Někdo se zamiluje :)....a vyplyne z toho,že se staví s větší láskou ke všemu ostatnímu a najednou ho napadne, že by mohl víc dělat, co miluje, a mít víc rád sám sebe a své tělo....

To je zjednodušené, obvykle mi přijde, že lidé, co cítí potřebu změny a vývoje, na to jdou tak nějak smíšeně v několika oblastech najednou, a různě se jim ty výsledky prolínají a navzájem podporují.

Jde mi jen o to, že se nedá dost dobře říct, co je "důležitější". Všechny prvky jsou důležité. Jde o svobodu a cesta k ní je různá.
CONTINUITY --- 11:59:42 18.12.2010
ANNA: Strávila jsem v podobným stavu zhruba třetinu života,vím o čem mluvíš. To se pak člověk prostě soustředí na jiný věci.
ANNA --- 11:58:05 18.12.2010
CONTINUITY: já psala o tom, s čím se setkávám, a co považuju za konstruktivní z vlastního pohledu, samozřejmě ty rady nedostávám od tebe, my se vídáme jen krátce a občasně:)

a na cvičení reaguju proto, že jsem zažila období, kdy to prostě nešlo, šlo ležet v posteli a pohybovat se s rozvahou, samotný mi bylo líto hlavně toho, že nemůžu tancovat, což mi na klidu nepřidávalo.
CONTINUITY --- 11:57:26 18.12.2010
Přijde mi, že takové věci, jako chození nebo dýchání, nejsou něco, co by se člověk "učil", říkal si, že to "dělá blbě" a provozoval nějaký trénink. Vnímám to jako věci,které přirozeně objevuju. Zjistím, že něco jde dělat nějak lépe, tak to zkusím,zjistím že je to příjemné, tak v tom pokračuju.

Někdo jiný tu samou věc třeba už dělá naprosto přirozeně, a tak bude objevovat zase něco jiného. Ale většinou existují další lidé, pro které je ta oblast taky důležitá, a proto má smysl ty zkušenosti a informace sdílet.

Každopádně tohle jsou ale úplné základy života. V ájurvédě se říká, že "kvalita vašeho života je taková, jako kvalita vašeho dechu". To samé se dá říct o kvalitě trávení a kvalitě proudění energie v těle, atd. Pokud tyhle věci nefungují, těžko se dá mluvit o harmonii. Ale samozřejmě, co je optimální fungování, co je pro něj třeba dělat, a co je vůbec možné, to je u každého člověka různé.

Podle mě sem patří všechny tyhle věci naprosto rovnoprávně. Sociální, pracovní, duševní, duchovní, tělesné.