Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DNF --- 10:06:48 8.7.2018
https://medium.com/insurge-intelligence/only-collective-intelligence-can-help-us-stave-off-an-uninhabitable-planet-e71916a04a00

nedavno tu o tom byla debata, v clanku to probira vic obsirne, (i kdyz jen teoreticky).

Napadlo me pri tom, ze to 'nove' co chce Tadeas najit tak, ze uplne vystoupi ze sveho kontextu a zacne tam, kde nikdy nebyl, tu vlastne porad je, nemusi se jinam, ani o pid. Staci se jen podivat z jineho uhlu.
VIVA_ --- 21:21:15 7.7.2018
J Ó G A • cesta vedoucí k seberealizaci

• • WORKSHOPY• •

• Energetický systém člověka a vědomí - 9.8.2018 (chakry, nadis, jak a proč posouvat energii do vyšších energetických center)

• Radža joga - 16.8. 2018 jama, nijama, ásana, pranajáma, pratjahara, dhárana, dhjana, samadhi (vysvětlení jak praktikovat radža jógu , někdy též hatha jógu či ashtanga jógu, a jakého typu seberealizace jde skrze tento systém jógy dosáhnout)

• Bhakti jóga - 30.8. 2018 mantra meditace (stručné vysvětlení principů bhakti jógy a jakého typu duchovní realizace jde skrze bhakti jógu dosáhnout. Karma, reinkarnace, dosažení absolutní Pravdy)

Rybalka / Rybalkova 55
facebook:https://www.facebook.com/events/1734089313343618/
SCHWEPZ --- 13:40:58 3.7.2018
DNF: "vyssi zivot na planete prestane existovat"
TADEAS: "struktury lidsky spolecnosti se (ne)muzou zmenit"

Svět se zhroutí, nebo vznikne nová civilizace, tvrdí futuristický mnich | Svět | Lidovky.cz
https://www.lidovky.cz/...futuristicky-mnich-13t-/zpravy-svet.aspx?c=A180627_185106_ln_zahranici_mha

Bruno Marion - Thrive in Chaos - Turkish Innovation Week 2016
https://www.youtube.com/watch?v=8FHRVcOVPxA
LINKOS --- 13:15:23 3.7.2018
TADEAS: kdyz to je jako vycitat jihoamericanum,ze jsou prilis kolektivisticti,coz zase u nich zpusobuje jine problemy... Jsou veci co jsou neprenositelne,nebo jen obtizne
TADEAS --- 12:38:42 3.7.2018
DNF: ok :)
ucim se ted od jednoho kolumbijce a ten rika, ze z jeho pohledu je viditelnej a zasadni problem v evrope ten, ze nedrzime pri sobe, ze jsme hodne individualizovany a brani nam to podniknout urcity kroky. a obzvlast v zemedelstvi. to jen k tomu "sam za sebe" -- rozdel a panuj.
(a digitalni aktivismus neuznava:)
DNF --- 7:57:23 3.7.2018
TADEAS: neutopim, proste budu zit, co nejlip, sam za sebe.
TADEAS --- 0:20:59 3.7.2018
DNF: takze co? utopis se v apokalypse? pro me je tohle mrtvej smer, nevim co v nem hledat. a jako zivi lidi hledame cestu. mrtvoly uz jsme si vystavili primo do politickyho cela... ale kam to vede? nikam. takze co teda si mam z tvych namitek vzit? "realistickej" odhad? zije clovek z realismu? nediva se pak spis pod nohy nez dopredu? to neni nic abstraktniho, to kam se zamerujes primo urcuje kudy jdes (jdeme). to je vubec jadro toho co tady porad omilam.
DNF --- 23:21:29 2.7.2018
TADEAS: Je remixem minuleho, ale pocatek v nem nema .. tak asi uz to na me je moc abstraktni fiction.

Ze se nemuze spolecensky nazor zmenit? Muze. Ale ne dost rychle. Setrvacnost fyzikalnich jevu na tehle planete se nebude ptat, jestli ted uz budeme hodny.
TADEAS --- 22:44:40 2.7.2018
DNF: no tak uvidis co noveho timto zpusobem vytvoris :) ... me treba volaji mista, ke kterym vede nejaka cesta, a jsou to mista, kde jsem/jsme jeste nebyl/i. hudba budoucnosti, ktera je remixem minuleho, ale svuj pocatek v nem nema.

prijde mi zvlastni na jedny strane videt apokalypsu (lidstvo, vyssi zivot neprezije) a na druhy strane si myslet, ze struktury lidsky spolecnosti se nemuzou zmenit. imho je to naopak, vyssi zivot, potazmo zivot lidskyho druhu je nesmirne odolnej, zato ty spolecensky struktury jsou o mnoho promenlivejsi a pruznejsi. a budoucnost patri pruznejm, ktery zvladnou projit cestu k novejm mistum a zpusobum kooperace.