Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
TRANSFORMACE - síť života: o všem, co pomáhá léčení a probuzení člověka,společnosti,Země
YMLADRIS
Restartováno :)
O cestách, technikách, prostředcích, projektech, hnutích, myšlenkách velkých i malých, co pomáhají člověku osvobozovat se a naplňovat svůj potenciál, a skupinám, místům, ekosystémům, uzdravovat se z nemoci civilizace.
Společným jmenovatelem témat je uzdravení, obnovení rovnováhy, návrat k přirozenosti, nalézání cesty, která je v souladu se životem.

Ráda bych, aby klub byl o sdílení informací, nápadů a zdrojů - spíše než o diskusích a rozebírání, jestli je nějaké téma dobré-špatné, reálné-nereálné, apod ;) (na tento druh vyžití tu máme klubů dostatek :)

organnic.blogspot.com (Conti)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DANIELSOFT --- 17:42:29 23.5.2020
The Hexayurt Project: Free Hardware housing for the world
http://hexayurt.com/
MILUCH2 --- 12:36:17 5.3.2020
HONZAL: ano existuji takova mista, ale z pochopitelnych duvodu, s tm nijak nechlubi ..jestli chćes napis mi do posty
DANIELSOFT --- 15:02:01 1.5.2019
Většina starých civilizací vyschla, varuje biolog Pokorný. Měli bychom se podívat na důvody | Domov | Lidovky.cz
https://www.lidovky.cz/...zaci-vyschla-meli-bychom-se-podivat-na-to-proc.A190426_220457_ln_domov_vag
??? --- 18:51:58 23.4.2019
???: ahoj ufo, koukám, že si po letech zrušil DI, tak to se těším na plodnou diskuze :-)
SCHWEPZ --- 18:30:53 23.4.2019
HONZAL: Míra distribuce blbců v území je relativně rovnoměrná,
jen ve městě je to více naředěné a vzniká pocit anonymity a sociálních bublin.
My když začali rekonstruovat statek po předcích (vesnice 80lidí), tak nám někteří ze začátku nosili zeleninu, zajímali se o nás, předcházeli si nás.... a vše vypadalo úžasně ...a já si říkal (jak naivně!) co se vše od místních "stařešinů" naučím o přírodě a okolí a pak se ukázalo, že tam fungují jakési rozvětvené rodinné klany, že ten nepeče s tamtím, ukázalo se, že dědkové sedí u piva a nahoře za vesnicí na kopci nebyli roky, o hnízdících výrech ví hovno, ukázalo se, že myslivec se chlubí střelenou liškou, ale o přírodě toho zase tak moc neví, že se hádají, kdy udělají pečené prase za peníze dobrovolných hasičů...ale nakonec přeci jen, ...zvykli jsme si, že není třeba do těch sociálních sítí vstupovat prudce a že to chce čas.
Především nás s bráchou "vzali mezi sebe", když jsme spolu káceli stromy, musel jsem pokácat do louky obří jasan 30metrů, měl jsem fakt obavu a pak se večer s nimi připít a tak...a některé názory a zájmy si holt nechávám pro sebe, co jim budu povídat o Bhagavadgítě nebo poznatcích z kvantové fyziky.
Podle mě je iluze hledat nějaké "zaslíbené místo", spíše bych se díval jak je to tam s vodou, podložím, perspektivou krajiny, dojezdem, nebo jestli tam jsou lesy ve kterých se dá aspoň na půl dne ztratit :)
Jo a našli jsme si pár spřízněných duší, přes kopec bydlí jeden starý ptáčník, ví o krajině všechno, to je jak poslouchat knihu a pár mladých lidí, kteří mají chuť něco dělat a pak posedět u ohně a vykouřit dýmku míru a tak...podle mě komunit není třeba, stačí postupně vplouvat do sociálního prostoru a ze začátku se spíše držet zpátky, neptat se hned každého na auru, čakry, nebo jestli už měl tripa nebo žábu BUFO ,-)

??? --- 18:29:36 23.4.2019
JAZZZ: nastesti ceska republika je mala dira, kde se nic neutaji.
JAZZZ --- 18:12:31 23.4.2019
???: tak tobe specialne nedame vedet, abyses tomu mistu urcite vyhnul :)
??? --- 15:41:04 23.4.2019
tak takovy vesnici s ezopomatencema bych se na kilomery vyhnul. pokud existuje, dejte vedet, jakymu mistu se mam vyhnout.
DNF --- 15:38:55 23.4.2019
HONZAL: no to je jasny, kde na ten statek asi vzala, zejo, oni tam v zime v lete, v potu tvare vsechno zdedili po fotrovi, a ted prijde nejakej cizak a NORMALNE SI KOUPI BARAK! To kdyby oni mohli, uz by je tam nikdo nikdy nevidel :)
Jako bych to slysel.
HONZAL --- 15:07:10 23.4.2019
IXTREMIST: tak soudim dle vesnice, kam sme jezdili na chatu (křivoklátsko) a dědina, kde bydlí rodiče mojí ženy a ke sme poměrně často (haná kousek z Olomoucí). Známá má statek na Vysočině a tam ji vyloženě nenáviděj. Naopak pozitivní zkušenost teda úplně nemam