Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIENNA --- 22:08:28 11.3.2015
FARFELOO: Kdybych dostala pětikorunu pokaždé, když to slyším!!! :-D
Ne, vážně... Ono je to docela složité... těch příčin, proč to nejde je hodně. Některé jednoduché a jiné složitější / náročnější.
S těmi tekutinami se to má tak, že je to naprosto nejčastější příčina. Celkově se nízkým příjmem tekutin zpomaluje celý ten posun....takže jen zvednutí příjmu tekutin může stačit (často, často, často slyším, že "pije dost" a pak se ukáže, že fakt ne).
Další věc je, že špatná zkušenost (např. způsobená krátkodobým nízkým příjmem tekutin) zapříčiní blok: např. stolice je příliš tuhá, nejde ven, je to bolestivé... příště se toho bojím, nechci to opakovat, zadržuju, odkládám, co to jde, tím je to opět tuhé a bolestivé - celé se to krásně fixuje a vyměšování je pak problém.
Psychika hraje obrovskou roli... (měla jsem v péči holčičku, která se bála na toaletu, protože viděla, jak tam spadnul a spláchnul se František v kouzelné školce...než jsme na to přišli!!!)
A obecně děti mezi jedním a třetím rokem neomylně vycítí, co považuješ za důležité a na tom tě šponují... ;-)

V každém případě přeji pevné zdraví a hodně zdaru... :-)
DALEEN --- 22:02:16 11.3.2015
???: Stavět teprve budeme, na podzim už jsme to nestihli....ale hodlám se řídit radami mého bratra. Pod písek určitě něco dát, ideálně vodopropustného. Netkanou textýlii nebo něco podobného aby se děti neprohrabaly až na hlínu a nemíchaly ji s pískem. Písek máme z pískovny, ale není to ten na pískoviště, je hrubší, takže bábovky moc nedrží (holt se bude muset dítko snažit).
Jinak určitě doporučuju dřevo před instalací pořádně nalakovat něčím voděodpudivým.
??? --- 18:46:14 11.3.2015
Prosím o zkušenosti se stavbou pískoviště.
Jak hluboký je tak akorát, aby to stálo za to? Dáváte něco pod písek nebo je rovnou na hlíně? Odkud máte písek? A je něco, co by člověka předem nenapadlo? Díky.
TORUVIEL --- 16:18:12 10.3.2015
FARFELOO: Není to určitě jediná příčina, ty emoce mě napadly jen v předchozí souvislosti. Těžko říct, jakou příčinu to má u tvojí dcery, nosí ještě plíny, nebo se jí nechce na nočník?
FARFELOO --- 15:04:54 10.3.2015
NIENNA: To není nízký příjem tekutin... Prostě to oddaluje, vymýšlí si jiné aktivity (hajat! papat! koupat!). Ne protože se snaží a nejde to, ale prostě nechce...
NIENNA --- 14:20:52 10.3.2015
FARFELOO: Nejčastěji nízký příjem tekutin....i když to zní banálně....A pak mnoho a mnoho jiných věcí....
FARFELOO --- 13:38:41 10.3.2015
TORUVIEL: Myslíš, že zadržovaná stolice jsou často zadržovaný emoce? Máme ten problém s 19 měsíční dcerou (už půl roku). Nemám, ale pocit, že by měla s emocema problém. Co jinýho by to mohlo být?
TORUVIEL --- 11:39:57 10.3.2015
MADCAT: Chce to velkou nálož trpělivosti a všechno mírně vysvětlovat a opakovat, nemoralizovat, nenálepkovat ho jako "zlobivého". Neuchylovat se ke křiku a násilí, to podle mě kýžené plody nepřinese, naopak. Syn prostě touží po vaší pozornosti, tak mu ji dát (jak je ve vašich silách, ale důležitý je od něj neodbíhat a třeba někdy upřednostnit jeho před miminem a dát mu to vědět, že je upřednostněn) a hlavně ho zapojit do chodu domácnosti (ale ne formou příkazů, ale kooperace, třeba formou "s tímhle mi můžeš pomoct ty, mimino to ještě neumí"), aby si připadal stařší a důležitý. Vyčlenit mu nějaká privilegia, která mimino nemá. Ale většina toho tu už byla napsána.
MADCAT: Jak píšeš, že odmítá chodit na velkou, tak to jsou zadržované emoce...je to věc často dost psychosomatická, takže řešit to projímadly bude až druhotné, prvně ta psychika...a ty emoce si pak vybíjí tím popisovaným chováním.
MADCAT: Jo to je pitomě udělaný, mám nějakou peřinu a ikea povlečení je samozřejmě o trochu větší, takže to úplně nesedí...
DALEEN --- 20:40:01 8.3.2015
MADCAT: Mám kvůli tomu pro dítě dvě peřinky a dva palštářky. Ikea má svoje velikosti - takže pokud má dítě povlečení z Ikea má i od nich peřinku. Pokud má povlečení jiné tak má nějakou běžnou peřinku 140x70 (to je docela častý rozměr) a poštář netuším.
??? --- 13:19:26 8.3.2015
MADCAT: Ne, neexistuje, a ano, je potřeba si to kontrolovat (i když na jednoho výrobce omezení být nemusíte, mám pocit, že 40x60 a 120x60/140x70 jsou ty nejčastější rozměry).
Ostatně, ani ty dospělácké varianty nejsou až tak ustálené, viz IKEA a jejich rozměry peřin (nebo Debenhams a jejich anglické).