Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Otcovský cit... když dva... býti rodičem, bezpečný domov a hračky, kočárek, autosedačka a v neposlední řadě miminko ...
IJACZEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MADCAT --- 12:43:18 8.3.2015
existuje nějakej standardní rozměr dětských přikrývek, polštářů a k tomu povlečení? neustále jsem vystavován dojmu, že každej výrobce to má jinak veliký, narozdíl od "dospěláckých" variant, kde je to tak nějak ustálený. máme něco z tchiba, něco z ikea, něco ještě odjinud, a všechno se to sakrafixhiml LIŠÍ!!!?! :-X jeden polštář 50x70, druhej 40x60, třetí 45x65... máme teda z toho důvodu zůstat odkázáni na jedinýho výrobce?
MARKYSHA --- 19:07:25 13.2.2015
SOLEI: to si nemyslím, u nás máme na to hračku a rozhodně se agresivita diametrálně snížila, kdežto kdyby to dusil, mohlo by to vyústit v nějaký horší psychosomatický problém, zvlášť když k tomu má sklony - viz zácpa. S ovládáním agresivity a vzteku mají problém dospělí, jak to mají zvládat děti - to je podle mě nemožné.
INUSHKA: taky jsem to tak řešila, než se to děti naučily - u nás je teda pes tabu, ubližovat psovi se nesmí se stejným důrazem jako vbíhat do silnice. Já mám jezevčíka a německého ovčáka a oni si děti nějak rozdělili, vlčák se vyhýbá Alence a jsou jedna ruka s Tondou, jezevčík vysloveně zbožňuje Alenku, ona mu hází míčky a chechtá se, že jí to jezevčík nosí, otravovat je nesmějí ani jeden. Maximálně pohladit. Psi netrestám, když zavrčí, je to varování, dávají tím najevo, že nemají náladu a spíš děti učím, že když pejsek vrčí, má se nechat na pokoji.
INUSHKA --- 12:42:44 13.2.2015
MADCAT: Já bych teda osobně v první řadě oddělila psa od kluka. Prostě aby vůbec neměl příležitost do něj kopat. A každý takový pokus okamžitě zastavit, třeba odnesením dítěte. Holt budete muset mít oči na stopkách a hlídat. Protože tohle je opravdu jenom otázka času, kdy tomu psovi rupnou nervy a začne se bránit sám, když ho neochrání páníčci. A pak to může mít pro dítě trvalé následky a psovi to těžko vyčítat... Nebo to začne ventilovat jinak, jak píše DALEEN. A babičce se nedivím, že jí vadí, když jí dítě do psa kope, kvůli něčemu takovému bych taky dělala dusno.
Jinak osobně mi taky přijde, že si žárlivost vůči sestře vybíjí na jediném dostupném slabším článku, u kterého mu to prochází.
SOLEI --- 10:28:35 13.2.2015
DALEEN: to už je na majiteli, jestli pochopí proč zvíře zaútočilo a nebo ho zmlátí
SOLEI --- 10:27:29 13.2.2015
DALEEN: řídit agresi se člověk musi naučit, to busenim do polštáře nezvládne, nevím kolik ti je let ale vem to tak ze mas několikanásobně delší praxi se zvladanim rozcilujicich situaci než tříleté dítě, proto pochopis princip mlácení polštářem o postel, děcko to nepochopi, jen se navic naučí triskat do věci
DALEEN --- 10:27:26 13.2.2015
SOLEI: Jenže v okamžiku, kdy se pes ohradí vůči dítěti, tak dostane nařezáno/vynadáno/cokoliv, že to nesmí. Ačkoliv je to naprosto normální, přirozená a očekávatelná reakce a jednou k tomu podle mě prostě dojde. Ten pes to nemůže vydržet dlouho. Ono taky to nemusí vyventilovat přes dítě, ale může začít ničit věci, kousat boty, schválně se doma počůrávat, útočit na jiné psy.
Takže z mého pohledu nejdřív bych dítěti razantně zatrhla mlátit psa a našla mu nějakou adekvátní náhradu vybití agrese (ať už polštářem, sportem, jógou, čímkoliv) a pak bych řešila aby nebyl důvod k takovému chování dítěte. Podle mě prostě žárlí na setřičku a schytá to pes, protože ví, že na sestru si nesmí nic dovolit.
Ale je to samozřejmě jen můj pohled a názor.
SOLEI --- 10:22:22 13.2.2015
DALEEN: člověče, stejně ten jezevčík musi byt svatý, znám tyhle psy a statistika mi dává za pravdu - mezi nejčastější případy pokousání psem patří pokousání jezevcikem, jen to nemívá závažné následky tak se o tom na Nově nemluví, popravdě mladý pan by zasloužil aby ho psík trošku proskolil, protože co si budeme nalhavat z pohledu člověka ktery touží ublížit, neposkytuje polštář takové uspokojení jako zivy tvor
DALEEN --- 10:16:39 13.2.2015
SOLEI: Jde o tu aktivitu. Samozřejmě, že je lepší naučit se agresi ovládat. Na druhou stranu, pořád lepší boxovací pytel, než nakopnutý pes. A i box je o řízeném vybíjení a zvládání agrese.
Když si ale přestavím, že by něco podobného dělal můj syn našemu psovi, tak mu radši budu vysvětlovat, že do pejska se nemlátí, ať si jde bouchnout do polštáře.
SOLEI --- 10:01:44 13.2.2015
DALEEN: vybíjet agresi na boxovacom pytli....to se akorat nauci ze muze rizene ublizovat, to se mi mi moc nelibi, ale existuje jóga při děti, wu SHU, kung fu....zapsala bych ho raději do nejakeho kurzu, lepší je s agresí pracovat nějakým cvicenim
DALEEN --- 13:46:11 12.2.2015
YMLADRIS: Myslím, že v rámci myslíme a snažíme se vyjádřit totéž, jen používáme jiná slova :)
Každopádně to chce řešit.