Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 20:49:54 29.12.2015
Další testování možného zavedení všeobecného základního příjmu, tentokrát po Finsku v Holandsku.

Nizozemsko zkouší sociální experiment. Peníze dá pracujícím i nezaměstnaným | Svět | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/...cim-i-nezamestnanym-1wj-/zpravy-svet.aspx?c=A151228_110412_ln_zahranici_ELE

V přepočtu něco přes 24 tisíc korun měsíčně – bezpodmínečně, nehledě na další výdělky a bez časového omezení. Přesně takovou podobu má mít sociální experiment, do něhož se plánuje zapojit dvacítka nizozemských obcí v čele s třísettisícovým Utrechtem, čtvrtým největším městem země. Cílem experimentu je snížení nezaměstnanosti a potírání z ní plynoucí chudoby.
SCHWEPZ --- 11:41:45 21.12.2015
Bohaté zdaňujeme málo, ze systému získávají mnohem víc než ostatní, nůžky se rozevírají
http://video.aktualne.cz/...-malo-ze-systemu-ziskavaji-mnohem-vi/r~d382b2aca5b311e5b745002590604f2e/
EKIM --- 21:57:38 25.11.2015
Minneapolis police 'suggested Jamar Clark protesters wanted shootings' | US news | The Guardian
http://www.theguardian.com/...nneapolis-protest-shooting-police-killing-jamar-clark?CMP=share_btn_fb
SCHWEPZ --- 10:11:25 13.11.2015
Polovina světa patří superboháčům. Tvrdí to zpráva Global Wealth Report 2015, kterou každý rok připravují experti švýcarské banky Credit Suisse. Skupinu dolarových milionářů tvoří zhruba 34 milionů lidí (v České republice 28 tisíc a v roce 2020 jich bude již 37 tisíc) – asi 0,7 procenta všech dospělých.

Nerovnost ve společnosti trvale roste - ceskapozice.lidovky.cz
http://ceskapozice.lidovky.cz/...sti-trvale-roste-d9z-/forum.aspx?c=A151109_160825_pozice-forum_lube
SCHWEPZ --- 12:51:55 4.11.2015
Governments are liberating global corporations from the rule of law and leaving them to rip the world apart
The gathering financial storm is just one effect of corporate power unbound | George Monbiot | Comment is free | The Guardian
http://www.theguardian.com/.../2015/nov/03/financial-crisis-corporate-power-george-monbiot?CMP=fb_gu
SCHWEPZ --- 13:09:49 14.10.2015
Celou polovinu světového bohatství vlastní pouhé procento nejbohatších, uvedla v aktuální studii banka Credit Suisse. Mezera mezi bohatými a chudými se stále zvětšuje a je největší od roku 2000, kdy banka data začala sledovat, uvedl server International Business Times.

Majetková propast mezi nejbohatšími a nejchudšími je nyní podle autorů studie 2015 Credit Suisse Global Wealth Report „možná největší za téměř sto let“. Naopak chudší polovina světa drží pouhé jedno procento jeho aktiv. Že se tato hranice přibližuje, uvedla banka už v loňské studii.

Procento nejbohatších vlastní polovinu světového bohatství – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/...mika/383387-procento-nejbohatsich-vlastni-polovinu-svetoveho-bohatstvi.html
Publications - Credit Suisse
https://www.credit-suisse.com/ch/en/about-us/research/research-institute/publications.html
SCHWEPZ --- 10:01:07 12.10.2015
Jak na svém serveru uvádí P.C. Roberts, prohlásil někdejší americký prezident Jimmy Carter na Národní syndikátové rozhlasové show Toma Hartmana, že Spojené státy jsou v současné době „oligarchií, ve které „systém neomezeného politického podplácení" vytvořil „kompletní zkázu politického systému jako odměnu těm finančním přispěvatelům, kteří tuto zkázu způsobili". Jak demokraté, tak republikáni, řekl dále, „hledí na tyto podplácející sumy peněz jako na benefit pro ně samotné." Jimmy Carter takto odpověděl na Hartmanovu otázku, týkající se nedávného rozhodnutí Nejvyššího soudu USA ohledně financující kampaně Občané sjednocení.

President Carter: The US is an “oligarchy with unlimited political bribery” - PaulCraigRoberts.org
http://www.paulcraigroberts.org/.../08/02/president-carter-us-oligarchy-unlimited-political-bribery/

SCHWEPZ --- 11:23:22 9.10.2015

Nerovnost škodí i bohatým | Finmag.cz
http://finmag.penize.cz/recenze/304602-nerovnost-skodi-i-bohatym

XCHAOS --- 3:44:27 2.10.2015
Judge: Police can no longer pepper-spray students for minor misbehavior at school - The Washington Post
https://www.washingtonpost.com/...r-pepper-spray-students-for-minor-misbehavior-at-school/?tid=sm_tw