Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 15:40:17 5.9.2015
kasínový kapitalismus

Příjmy top managementu jsou asi stočtyřiaosmdesátkrát vyšší než průměrná mzda řadového zaměstnance.

http://archiv.ihned.cz/...presahuji-rozumnou-mez-tvrdi-experti-prumerne-maji-temer-pet-milionu-liber
SCHWEPZ --- 18:25:22 2.9.2015
"Pan Host", jak zaměstnanci velvyslanectví zakladateli WikiLeaks přezdívají, se údajně chová povýšeně a po třech letech domácího vězení v britské metropoli nedokáže ovládat svůj hněv.

http://zpravy.aktualne.cz/...t-assange-z-ambasady-je-pry-vztekly/r~a3f12eca50b711e5b605002590604f2e/

Julian Assange: Fancy dress plan to escape embassy - Telegraph
http://www.telegraph.co.uk/...-order/11836843/Julian-Assange-Fancy-dress-plan-to-escape-embassy.html

Assangovy výbuchy hněvu podle diplomatických depeší, které zveřejnil ekvádorský novinář Fernando Villavicencio a posléze i americký server Buzfeed, stresují zejména ženské osazenstvo, a tak Jihoameričané začali spřádat plány, jak whistleblowera dostat pryč.Ekvádorci zvažovali například "bondovský" útěk přes střechu a následný úprk ve vrtulníku, propašování v převleku a následné zmizení v davu nakupujících v obchodním domě Harrods. Či odnesení v krabici opatřené nápisem diplomatická pošta
SCHWEPZ --- 19:44:56 2.8.2015
Jimmy Carter: The U.S. Is an "Oligarchy With Unlimited Political Bribery"
https://firstlook.org/...intercept/2015/07/30/jimmy-carter-u-s-oligarchy-unlimited-political-bribery
SCHWEPZ --- 8:44:22 23.7.2015
* Letošní prezidentské volby v USA významně ovlivní rozhodnutí Nejvyššího soudu USA z roku 2010.
* Díky němu už kandidáti na prezidenta nemusí předstírat, že takzvané "super PACs" stojí stranou jejich kampaní.
* Konzervativní průmyslníci Charles a David Kochovi chtějí do voleb 2016 investovat přes 900 milionů dolarů.

Amerika Daniela Anýže: Bílý dům tak trochu na prodej?
http://ihned.cz/c1-64366660-amerika-daniela-anyze-bily-dum-tak-trochu-na-prodej
EKIM --- 20:47:41 28.5.2015
EKIM --- 9:10:45 27.5.2015
EKIM: ....doufal jsem že by to mohly být cigáni, nezaměstnaní, studenti, nebo nějaká jiná menšina na kterou bych to mohl hodit, jenže pak mi povolily švy na mé oblíbené nášivce s hakenkrajcem, a moje porše má jasně vyšisovanou kůži na potazích, takže je prakticky nepoužitelný. A nakonec ttip. Už jsem na to asi moc starej, bohatej, nafoukanej nebo prostě jen hloupej ale proč bych měl pomáhat čistit sousedův septik po té co jsem ho jasně upozornil na to že se mu to ucpe, protože to má špatně postavený. Ai rád bych mu pomohl, to postavit pořádně, na místo toho čím dál tím nákladnějšího čištění. Jenže to by někdo musel uznat chybu, aspoň se pokusit vyndat hlavu z prdele a přijmout zotpovědnost. Tak jsem si říkal, někde jsem slyšel, že existujou lidé, kteří za to berou prachy, myslím že se jim říká politici. Vypadá to že to jsou lidé. A většina lidí má jméno, přijmení. Tak to polední mě zajímá...
EKIM --- 8:35:26 27.5.2015
SCHWEPZ: ale ano rozuměl, zajímá mě kdo je zotpovědný...
SCHWEPZ --- 8:07:38 27.5.2015
EKIM: asi nerozumím otázce - kam předložili, komu předložili? Myslím jako "kdo s tím přišel", kdo za tím stojí?
EKIM --- 20:39:09 26.5.2015
SCHWEPZ: Mohl by jsi vyjmenovat jména konkrétních politiků, kteří ttip předložily k projednávání?
SCHWEPZ --- 9:06:47 26.5.2015
TTIP přináší první ovoce

EU na nátlak amerických vyjednavačů upouští od záměru zakázat 31 pesticidů způsobujících rakovinu a mužskou neplodnost. Náš analytik Pavel Buršík byl přitom na Úřadu vlády ujišťován, že žádné současné změny legislativy nemají a nemohou mít nic společného s vyjednáváním TTIP.
EU dropped pesticide laws due to US pressure over TTIP, documents reveal | Environment | The Guardian
http://www.theguardian.com/...u-dropped-pesticide-laws-due-to-us-pressure-over-ttip-documents-reveal

tenhle článek od laureáta nobelovy ceny Josepha Stiglitze je radikální - jde ke kořenu (radix)
Joseph Stiglitz – Wikipedie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stiglitz

(....) Tyto dohody jdou totiž daleko za rámec obchodování. Týkají se hlavně investic a intelektuálního vlastnictví, a zásadním způsobem tak ovlivňují v jednotlivých zemích právní, soudní a regulační systémy, aniž by do nich vstupovaly nebo za ně přebíraly odpovědnost demokratické instituce.

Asi nejhorší – a taky nejméně čestná – součást těchto dohod je ochrana investorů. Investory je údajně nutné chránit, aby se „podvodná“ vláda nezmocnila jejich majetku. To ale není hlavní důvod těchto opatření. V posledních desetiletích došlo jen k malému počtu vyvlastnění a investoři, kteří chtějí sami sebe chránit, si můžou pořídit pojištění od Multilaterální agentury pro investiční záruky (ta je pobočkou Světové banky). Kromě toho poskytují obdobná pojištění i USA a další vlády. USA ovšem vyžadují podobná opatření i pro TTP, přestože mnozí z jejich „partnerů“ mají zrovna tak dobrou ochranu majetku a soudní systémy jako Amerika.

Skutečným cílem těchto opatření je něco úplně jiného: poškodit regulace ve zdravotnictví, v oblastech životního prostředí a bezpečí, a dokonce i finanční regulace, které by měly chránit samotnou americkou ekonomiku a její občany. Firmy můžou vládu žalovat a požadovat plnou kompenzaci za jakékoliv snížení svých očekávaných zisků, jež by mohlo vyplývat z regulací.
Tajný korporátní převrat | A2larm
http://a2larm.cz/2015/05/tajny-korporatni-prevrat/