Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKIM --- 20:47:41 28.5.2015
EKIM --- 9:10:45 27.5.2015
EKIM: ....doufal jsem že by to mohly být cigáni, nezaměstnaní, studenti, nebo nějaká jiná menšina na kterou bych to mohl hodit, jenže pak mi povolily švy na mé oblíbené nášivce s hakenkrajcem, a moje porše má jasně vyšisovanou kůži na potazích, takže je prakticky nepoužitelný. A nakonec ttip. Už jsem na to asi moc starej, bohatej, nafoukanej nebo prostě jen hloupej ale proč bych měl pomáhat čistit sousedův septik po té co jsem ho jasně upozornil na to že se mu to ucpe, protože to má špatně postavený. Ai rád bych mu pomohl, to postavit pořádně, na místo toho čím dál tím nákladnějšího čištění. Jenže to by někdo musel uznat chybu, aspoň se pokusit vyndat hlavu z prdele a přijmout zotpovědnost. Tak jsem si říkal, někde jsem slyšel, že existujou lidé, kteří za to berou prachy, myslím že se jim říká politici. Vypadá to že to jsou lidé. A většina lidí má jméno, přijmení. Tak to polední mě zajímá...
EKIM --- 8:35:26 27.5.2015
SCHWEPZ: ale ano rozuměl, zajímá mě kdo je zotpovědný...
SCHWEPZ --- 8:07:38 27.5.2015
EKIM: asi nerozumím otázce - kam předložili, komu předložili? Myslím jako "kdo s tím přišel", kdo za tím stojí?
EKIM --- 20:39:09 26.5.2015
SCHWEPZ: Mohl by jsi vyjmenovat jména konkrétních politiků, kteří ttip předložily k projednávání?
SCHWEPZ --- 9:06:47 26.5.2015
TTIP přináší první ovoce

EU na nátlak amerických vyjednavačů upouští od záměru zakázat 31 pesticidů způsobujících rakovinu a mužskou neplodnost. Náš analytik Pavel Buršík byl přitom na Úřadu vlády ujišťován, že žádné současné změny legislativy nemají a nemohou mít nic společného s vyjednáváním TTIP.
EU dropped pesticide laws due to US pressure over TTIP, documents reveal | Environment | The Guardian
http://www.theguardian.com/...u-dropped-pesticide-laws-due-to-us-pressure-over-ttip-documents-reveal

tenhle článek od laureáta nobelovy ceny Josepha Stiglitze je radikální - jde ke kořenu (radix)
Joseph Stiglitz – Wikipedie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Joseph_Stiglitz

(....) Tyto dohody jdou totiž daleko za rámec obchodování. Týkají se hlavně investic a intelektuálního vlastnictví, a zásadním způsobem tak ovlivňují v jednotlivých zemích právní, soudní a regulační systémy, aniž by do nich vstupovaly nebo za ně přebíraly odpovědnost demokratické instituce.

Asi nejhorší – a taky nejméně čestná – součást těchto dohod je ochrana investorů. Investory je údajně nutné chránit, aby se „podvodná“ vláda nezmocnila jejich majetku. To ale není hlavní důvod těchto opatření. V posledních desetiletích došlo jen k malému počtu vyvlastnění a investoři, kteří chtějí sami sebe chránit, si můžou pořídit pojištění od Multilaterální agentury pro investiční záruky (ta je pobočkou Světové banky). Kromě toho poskytují obdobná pojištění i USA a další vlády. USA ovšem vyžadují podobná opatření i pro TTP, přestože mnozí z jejich „partnerů“ mají zrovna tak dobrou ochranu majetku a soudní systémy jako Amerika.

Skutečným cílem těchto opatření je něco úplně jiného: poškodit regulace ve zdravotnictví, v oblastech životního prostředí a bezpečí, a dokonce i finanční regulace, které by měly chránit samotnou americkou ekonomiku a její občany. Firmy můžou vládu žalovat a požadovat plnou kompenzaci za jakékoliv snížení svých očekávaných zisků, jež by mohlo vyplývat z regulací.
Tajný korporátní převrat | A2larm
http://a2larm.cz/2015/05/tajny-korporatni-prevrat/
SCHWEPZ --- 20:02:58 24.5.2015
Mezi zeměmi OECD deset procent nejbohatších nyní vydělává desetkrát více než deset procent nejchudších. Vyplývá to z poslední zprávy o světových nerovnostech vypracované Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD).

OECD: nerovnost láme rekordy | AltPress
http://altpress.cz/oecd-nerovnost-lame-rekordy/
SCHWEPZ --- 19:47:16 23.5.2015
Senate blocks NSA reform bill and Patriot Act extensions
http://www.engadget.com/2015/05/23/senate-usa-freedom-act/
SCHWEPZ --- 18:04:04 11.5.2015
(...) jistě, pomoc Řecku je nemalá, jde ale o to, jaké mocenské vztahy nastoluje, ruší nebo posiluje. Řecko je smluvně zavazováno přelít absolutní většinu obdržených finančních prostředků do bank jako splátky dluhu. Původem veřejné peníze se tak jednou provždy připíší na účty bank jako příjem. Na státním účtu Řecka se ale objeví jako nový dluh.

Výsledkem operace je tedy zlepšení kondice finanční sféry, která nám tím dokazuje, jak efektivně hospodaří. Naproti tomu stát je udržován v zadlužení a tedy v polovazalském postavení k věřitelům a navíc nemá čím podnítit růst, generující příjmy do rozpočtu; takže si bude muset znovu půjčit.

To vše zase jednou dokládá, že stát neumí hospodařit a měl by ustoupit trhu. Je to něco jiného než sebeabdikace politiky, která své instituce využívá k tomu, aby vzala moc lidu a dala ji vlastníkům kapitálu?

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/...bdoba-noveho-udelu-p4r-/tema.aspx?c=A150506_170406_pozice-tema_lube
SCHWEPZ --- 21:56:34 6.5.2015
Z Albionu

Prvním ignorovaným tématem je skutečnost, že britský volební systém je zcela zkorumpovaný a rozbitý. Nikdo nepoukazuje na to, že v rámci nezreformovaného systému politického financování mají miliardáři a korporace možnost kupovat si politiky. Vůbec se nediskutuje o zneužívání královského prerogativu britskými premiéry. Nikdo nehovoří o obrovské nedemokratické moci Corporation of the City of London, jejíž nelegitimní moc je starší než Magna Carta z roku 1215. Tato nedemokratická moc brání finanční a fiskální reformě.

Dalším faktem, s nímž by měl být konfrontován každý politik každý den, je skutečnost, že chudí v Británii platí více daní než bohatí. Média se soustřeďují pouze na daň z příjmu, která je v Británii stále ještě progresivní. Jenže daň z příjmu tvoří jen 27 procent veškerého zdaňování občanů. Nejbohatší Britové mají svůj celkový příjem zdaňován 35 procenty, kdežto nejchudší Britové platí 43 procent ze svých příjmů na daních. 96 procent britských občanů požaduje progresivnější zdaňování. Žádní politikové se tím nezabývají.


Žádní politikové neřeší nutnost řádného zdanění pozemků a nemovitostí. Nezdanění tohoto kapitálu znamená, že v Británii neexistuje podnikatelská společnost, ale společnost založená na rentách a zděděném kapitálu. Brání to produktivnímu využívání kapitálu.
Žádní politikové nic nedělají proti milionovým odměnám pro manažery podniků, kteří přehnanou měrou odčerpávají z firem zisky, na jejichž vzniku se nepodíleli. Urážkou veřejnosti je, že uprostřed finanční krize bylo umožněno pochybným bankovním manažerům, jako jsou Fred Godwin a Matt Ridley, vyhnout se jakémukoliv trestu za finanční katastrofu v zemi, kterou způsobili.

Závažná témata (těchto britských voleb), která (britská) média zcela ignorují | 6. 5. 2015 | Britské listy
http://www.blisty.cz/art/77321.html