Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKIM --- 12:30:44 18.5.2014
Mě třebas přije konspirační, že člověk co nemám ,,práci,, tedy nedělá činnost za kterou dostane zaplaceno. Je v naší společnosti plošně nazván ,,nemakačenkem,,. To že nepomáhám zvyšovat DPH, nutně znamená že jsem ve společnosti neproduktivní jedinec.
Nebo nezaměstnanost obecně, je považována za společenský problém, který je třeba řešit. Ovšem například na Ikarii je nezaměstnanost 40% ale ke zločinům tam nedochází tak často jako u nás. Konspirační jako smyšlené, se dá považovat všechno co je s rozporem se zdravým rozumem. A to byl jistě i tesla ve své době, nebo Koperník. Těch konspirátorů co měly pravdu v zájmu lidstva už tu bylo dost, stejně jako těch co v zájmu osobního profitu pomocí konspirací udržovaly status quo. Jestli se domíváš že jednám v zájmu osobního profitu, budiž. To ti za zlé mít nemohu, a tvrdit ti opak nebudu. Dokonce bych řekl že jednám vždy v zájmu osobního profitu. Ale nikdy né proti veřejnému. Jak se říká, mysli globálně, jednej lokálně.
EKIM --- 11:45:28 18.5.2014
SCHWEPZ: jenže jedna věc je pravda jako něco vyrovnaného, přirozeného. A druhá poukazování na to co je mimo tuto rovnováhu. Třetí pak vlastní iniacitiva něco s tím udělat.
Jedna z věcí, kterou já považuji za iniacitivu, je lidi donutit myslet v sovislostech a to i za předpokladu že to pro mě samotného nemusí mít pozitivní účinek. Jasně že, obamův rodný list, nebo akce dvouhlavý orel může být konspirace. Ale tím že to nejde vyvrátit ani popřít, se tyto témata stávají více předmětem diskuze nežli konspirací. To podstatné je že se něco děje(obecně ve světě ve všech rovinách) a já se jen snažím určit mojí roly v tomto dění.
A blisty už jsem nečet tak měsíc, ale chápu kam tím míříš, jde ti o tu plochost, jednostranost a propagace jednoho úhlu vydění.
A co se týče amíků, rusů, němců, evropa, amerika, můžem rozlišovat mnohem jeměji. Však pravice a levice je už také přežitek. Lidé na celém světě zjišťují že je jim lháno ze všech stran a snaží se stím něco dělat v zájmu přirozenosti. Vždyť i occupyprague bylo o tom ukázat, že v každém státě, kdekoliv na světě jsou stejné problémy, pramenící ze stejných zdrojů, vláda,korporace, rodiné klany. A že jsou tam tejní lidé, kteří už toho mají dost a že jsou odhodlaní s tím něco dělat.
Jestli chceš můžem tyto lidi označovat, jak se nám hodí. Ale furt jsem to já, kdo ty. A je jasné že revoluce nelze dělat veřejně. Ve veřejně zmanipulované společnosti. A v kontrastu s tím jak dopadl majdan na ukrajině, já mohu jen doufat že chápeš, o co mi jde.... ale stejně to tu moc lidí nečte...
SCHWEPZ --- 13:35:45 17.5.2014
EKIM: nebo plisty - podobná plochost přístupu k věci

Může to znamenat, že ve Spojených státech přituhuje a lidé tam prostě mají jistých věcí dost. Podobně, jako když se zrodilo hnutí Occupy Wall Street, které bojovalo proti nadvládě bank a korporací. I když tak nějak snahy, které původně měly sympatie po celém světě a jevily se jako riziko masových protestů, umlkly, touha po změně i v duších Američanů zřejmě roste.
O čem se spíše nedočtete: V USA se prý mobilizují milice. Chtějí svrhnout Obamu | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
http://www.parlamentnilisty.cz/...octete-V-USA-se-pry-mobilizuji-milice-Chteji-svrhnout-Obamu-319314

EKIM --- 20:16:55 16.5.2014
RUSKO SPOUŠTÍ AKCI DVOUHLAVÝ ZLATÝ OREL A ZÁPAD POCHOPIL, ŽE ZAČAL JEHO BĚH O ŽIVOT | mlýn laca grősslinga
http://lacogroessling.wordpress.com/...jhlavy-zlaty-orel-a-zapad-pochopil-ze-zacal-jeho-beh-o-zivot/
EKIM --- 8:34:50 14.5.2014
Spory o volitelnost Baracka Obamy – Wikipedie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spory_o_volitelnost_Baracka_Obamy
EKIM --- 17:20:47 3.5.2014
Crimea: Media War Games - feat. Abby Martin [RAP NEWS 23]
https://www.youtube.com/watch?v=zDIczjJRSic