Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 13:35:45 17.5.2014
EKIM: nebo plisty - podobná plochost přístupu k věci

Může to znamenat, že ve Spojených státech přituhuje a lidé tam prostě mají jistých věcí dost. Podobně, jako když se zrodilo hnutí Occupy Wall Street, které bojovalo proti nadvládě bank a korporací. I když tak nějak snahy, které původně měly sympatie po celém světě a jevily se jako riziko masových protestů, umlkly, touha po změně i v duších Američanů zřejmě roste.
O čem se spíše nedočtete: V USA se prý mobilizují milice. Chtějí svrhnout Obamu | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran
http://www.parlamentnilisty.cz/...octete-V-USA-se-pry-mobilizuji-milice-Chteji-svrhnout-Obamu-319314

EKIM --- 20:16:55 16.5.2014
RUSKO SPOUŠTÍ AKCI DVOUHLAVÝ ZLATÝ OREL A ZÁPAD POCHOPIL, ŽE ZAČAL JEHO BĚH O ŽIVOT | mlýn laca grősslinga
http://lacogroessling.wordpress.com/...jhlavy-zlaty-orel-a-zapad-pochopil-ze-zacal-jeho-beh-o-zivot/
EKIM --- 8:34:50 14.5.2014
Spory o volitelnost Baracka Obamy – Wikipedie
http://cs.wikipedia.org/wiki/Spory_o_volitelnost_Baracka_Obamy
EKIM --- 17:20:47 3.5.2014
Crimea: Media War Games - feat. Abby Martin [RAP NEWS 23]
https://www.youtube.com/watch?v=zDIczjJRSic
EKIM --- 10:09:23 30.4.2014
Tomáš Tožička: Volnem ke svobodě - Deník Referendum
http://denikreferendum.cz/clanek/17840-volnem-ke-svobode
SCHWEPZ --- 8:59:18 30.4.2014
SCHWEPZ --- 8:59:16 30.4.2014
Ústřední tezí Kapitálu v jednadvacátém století je, že kapitalistický systém - ponechaný sám sobě - rozšiřuje propast mezi bohatými a chudými, jak to dělal vždycky. (...) Nyní se ovšem podle Pikettyho celý model vrací do starých kolejí. Disproporční podíl bohatství míří ke kapitálu. Čím "dokonalejší" trh, tím výraznější tento trend bude.

Západ, krátce řečeno, se vrací ke stavu, jaký panoval koncem 19. století v USA, kdy stále větší díl národního koláče mají ty samé rodiny a předává se z generace na generaci. Pokud se s touto nespravedlností nebude něco dělat, přinese sociální nespokojenost a napětí, které oslabí demokracii. Podle Pikettyho mohou tento trend zvrátit jen vládní zásahy - tedy nějaká podoba zdanění bohatství.

Od 80. let minulého století příjmy střední třídy stagnovaly, zatímco ti doopravdy bohatí bohatli podstatně rychleji. Studie, o kterých se hodně psalo, ukázaly, že rozdíly v bohatství jsou větší než v kterékoli době od krachu v roce 1929. A dokonce i společenská mobilita a otevřenost příležitostí, jimiž byly Spojené státy vždycky proslulé, jsou nyní menší než ve sklerotické "staré Evropě".

Poprask v USA kolem knihy levičáckého ekonoma z Francie | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...rask-v-usa-kolem-knihy-levicackeho-ekonoma-z-francie_305527.html#.U2Ce3_l_tig