Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 8:59:18 30.4.2014
SCHWEPZ --- 8:59:16 30.4.2014
Ústřední tezí Kapitálu v jednadvacátém století je, že kapitalistický systém - ponechaný sám sobě - rozšiřuje propast mezi bohatými a chudými, jak to dělal vždycky. (...) Nyní se ovšem podle Pikettyho celý model vrací do starých kolejí. Disproporční podíl bohatství míří ke kapitálu. Čím "dokonalejší" trh, tím výraznější tento trend bude.

Západ, krátce řečeno, se vrací ke stavu, jaký panoval koncem 19. století v USA, kdy stále větší díl národního koláče mají ty samé rodiny a předává se z generace na generaci. Pokud se s touto nespravedlností nebude něco dělat, přinese sociální nespokojenost a napětí, které oslabí demokracii. Podle Pikettyho mohou tento trend zvrátit jen vládní zásahy - tedy nějaká podoba zdanění bohatství.

Od 80. let minulého století příjmy střední třídy stagnovaly, zatímco ti doopravdy bohatí bohatli podstatně rychleji. Studie, o kterých se hodně psalo, ukázaly, že rozdíly v bohatství jsou větší než v kterékoli době od krachu v roce 1929. A dokonce i společenská mobilita a otevřenost příležitostí, jimiž byly Spojené státy vždycky proslulé, jsou nyní menší než ve sklerotické "staré Evropě".

Poprask v USA kolem knihy levičáckého ekonoma z Francie | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...rask-v-usa-kolem-knihy-levicackeho-ekonoma-z-francie_305527.html#.U2Ce3_l_tig
SCHWEPZ --- 10:01:28 15.4.2014
Nerovnost bohatství v Evropě a v USA je přibližně dvojnásobná příjmové nerovnosti - nejbohatších 10 procent osob vlastní 60 - 70 procent veškerého bohatství, avšak mají jen 25 - 35 procent veškerých příjmů. Avšak tato koncentrace bohatství je už na úrovni období před první světovou válkou a roste dál, takže se navracíme do konce 19. století, kdy bylo dominantním prvkem hospodářského a sociálního života náhodné štěstí osob, které zdědily bohatství. Velké bohatství rentiérovi bohatství dál silně kumuluje a dál prohlubuje proces nerovnosti.

Důkaz, že dnešní kapitalismus ohrožuje civilizaci
http://www.blisty.cz/art/72877.html
EKIM --- 10:37:45 5.4.2014
Súmrak štátu (The Sunset of the State) + slovenské titulky
https://www.youtube.com/watch?v=qS6RleRMsdY
SCHWEPZ --- 13:13:34 4.4.2014
Základní teze knihy je velmi zjednodušeně řečeno následující: Od osmdesátých let minulého století roste nerovnost v kapitalistických zemích a zejména v USA tempem, které ohrožuje demokracii i ekonomiku.

Jak zachránit kapitalismus před kapitalisty
http://literarky.cz/civilizace/89-civilizace/17195-jak-zachranit-kapitalismus-pred-kapitalisty

„Historie ukazuje, že takto velká nerovnost nejenom neprospívá růstu, ale může také vést k tomu, že politiku ovládne úzká skupina nejbohatších elit. To bezprostředně ohrožuje naše demokratické instituce a hodnoty,“ říká Piketty v rozhovoru pro New York Times.
http://economix.blogs.nytimes.com/...ue&_type=blogs&_php=true&_type=blogs&_php=true&_type=blogs&_r=3
EKIM --- 19:50:29 21.2.2014
EKIM --- 18:53:12 21.2.2014
ČT: Ukrajinští extrémisté jsou židé a proto jsou to "ti dobří" a dál se není o čem bavit!
http://nwoo.org/...a-proto-jsou-to-quotti-dobriquot-a-dal-se-neni-o-cem-bavit&cisloclanku=2014020107
No mě někdo financovat za účelem svržení vlády, to by mi přestalo dávat smysl. Ale bussines je bussines, Já bych řekl že tak či onak to bude dobře. Stejně jsou ukrajinci zaměstnaný po celý evropě(jak známo, nevím jak teť, ale taky na černo) Takže, jak u nás za komára. Pak teda ten kapitalismus a následuje po nás potopa. Akorád nechápu proč se tam ty lidi zabíjej, já dostat prachy tak se kurva rozdělim. Ale unás nic takového neni. U nás v kapitalismu to přeci funguje tak že čím jsi na tom huře, tim více jsi idealním obětním beránkem. Cigáni, bezdomovci a nezaměstnaný, ožralý řidiči (vyjma jednoho lobisty)Co se bude dít dál? Vždyť to jsou slovani, a amíci přiznávají že jsou zotpovědné za ty mrtví. Jen si vspomeňte na líbiji, síriji, předtím honili usáma a přitom zabíjely co to dalo, ve jménu spravedlnosti a demokracie, lásky, míru. Se v americe normálně zdraví ,,pěstí do xichu, se slovy ,,jak se máš,,) Jen až tam budou mít ten samej odvar demokracie jako unás, zase to odserou obyčejní lidé. Za pět miliard schodí vládu, možná spůsobí válku. A to je vrchol kapitalismu. Když už máš tolik peněz, že uš tě zajímá jen moc...
EKIM --- 18:13:20 21.2.2014
APOSTRI: Když to řeškneš takhle, tak je to jasný jak facka. kartmene
Co říkáte na tu ukrajinu http://rt.com/on-air/ukraine-central-kiev-protest/
USA vložily do Ukrajiny 5 miliard dolarů | Wertyz Report
http://wertyzreport.com/2014/02/10/usa-vlozily-do-ukrajiny-5-miliard-dolaru/

Jinač tady je moc pěkný čtení, na 99% s ní souhlasím :)) http://www.vasevec.cz/clanky/ilona-svihlikova-elitam-vyhovuji-neznali-netrpelivi-lide
APOSTRI --- 16:18:22 20.2.2014
JORIM: Ne, jenom nechápeš že "99%" je především symbol či dokonce metafora jejíž účelem je sdělit ideu, nikoliv kohokoliv informovat o faktech. Faktograficky výrok by se býval snažil být co nejpřesnější, ale symbolicky výrok jde obvykle cestou nejmenší složitostí pří zachování sdělovaného obsahu.

Jinak řečeno "99,9%" by sice mohlo být faktický přesnější, ale "99%" je dostačující jako symbol pro sdělení podstaty myšlenky/protestu. A jednoduší symbol je lepší protože se snaž šíří.

I když teď už moc ani nevím proč to tady vůbec vysvětluju. :)
JORIM --- 15:40:27 20.2.2014
APOSTRI: Dostal jsi mě, čísly a statistikou se snažím zastírat fakta.