Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
EKIM --- 19:50:29 21.2.2014
EKIM --- 18:53:12 21.2.2014
ČT: Ukrajinští extrémisté jsou židé a proto jsou to "ti dobří" a dál se není o čem bavit!
http://nwoo.org/...a-proto-jsou-to-quotti-dobriquot-a-dal-se-neni-o-cem-bavit&cisloclanku=2014020107
No mě někdo financovat za účelem svržení vlády, to by mi přestalo dávat smysl. Ale bussines je bussines, Já bych řekl že tak či onak to bude dobře. Stejně jsou ukrajinci zaměstnaný po celý evropě(jak známo, nevím jak teť, ale taky na černo) Takže, jak u nás za komára. Pak teda ten kapitalismus a následuje po nás potopa. Akorád nechápu proč se tam ty lidi zabíjej, já dostat prachy tak se kurva rozdělim. Ale unás nic takového neni. U nás v kapitalismu to přeci funguje tak že čím jsi na tom huře, tim více jsi idealním obětním beránkem. Cigáni, bezdomovci a nezaměstnaný, ožralý řidiči (vyjma jednoho lobisty)Co se bude dít dál? Vždyť to jsou slovani, a amíci přiznávají že jsou zotpovědné za ty mrtví. Jen si vspomeňte na líbiji, síriji, předtím honili usáma a přitom zabíjely co to dalo, ve jménu spravedlnosti a demokracie, lásky, míru. Se v americe normálně zdraví ,,pěstí do xichu, se slovy ,,jak se máš,,) Jen až tam budou mít ten samej odvar demokracie jako unás, zase to odserou obyčejní lidé. Za pět miliard schodí vládu, možná spůsobí válku. A to je vrchol kapitalismu. Když už máš tolik peněz, že uš tě zajímá jen moc...
EKIM --- 18:13:20 21.2.2014
APOSTRI: Když to řeškneš takhle, tak je to jasný jak facka. kartmene
Co říkáte na tu ukrajinu http://rt.com/on-air/ukraine-central-kiev-protest/
USA vložily do Ukrajiny 5 miliard dolarů | Wertyz Report
http://wertyzreport.com/2014/02/10/usa-vlozily-do-ukrajiny-5-miliard-dolaru/

Jinač tady je moc pěkný čtení, na 99% s ní souhlasím :)) http://www.vasevec.cz/clanky/ilona-svihlikova-elitam-vyhovuji-neznali-netrpelivi-lide
APOSTRI --- 16:18:22 20.2.2014
JORIM: Ne, jenom nechápeš že "99%" je především symbol či dokonce metafora jejíž účelem je sdělit ideu, nikoliv kohokoliv informovat o faktech. Faktograficky výrok by se býval snažil být co nejpřesnější, ale symbolicky výrok jde obvykle cestou nejmenší složitostí pří zachování sdělovaného obsahu.

Jinak řečeno "99,9%" by sice mohlo být faktický přesnější, ale "99%" je dostačující jako symbol pro sdělení podstaty myšlenky/protestu. A jednoduší symbol je lepší protože se snaž šíří.

I když teď už moc ani nevím proč to tady vůbec vysvětluju. :)
JORIM --- 15:40:27 20.2.2014
APOSTRI: Dostal jsi mě, čísly a statistikou se snažím zastírat fakta.
APOSTRI --- 11:14:21 20.2.2014
JORIM: Bohatství není to samé co příjem, tudíž ani 1% nejbohatších není to samé jako 1% s nejvyšším příjmem. To říkám jen pro upřesnění, protože kritizovat propagační slogan statistikou je asi stejně bezpředmětné jako snažit se logikou vysvětlovat že nějaký vtip není vtipný lidem co se mu smějou.
JORIM --- 20:25:38 18.2.2014
V aktuálním Respektu je hezký článek o "horním 1 %". Zajímavá matematika: Na světě je 7 miliard lidí. 1 % je 70 milionů. Vzhledem k distribuci bohatství přibližně 40 v USA, 20 v Evropě, 10 ve zbytku světa. Abyste se kvalifikovali do horního 1 %, stačí roční příjem kolem 34 000 dolarů ročně. To je necelých 60 000 korun měsíčně. To je třeba plat průměrného primáře v české nemocnici. (Takže až nějakého potkáte, vysvětlete mu, že se má příliš dobře a že by se měl o své bohatství podělit se zbylými 99 %.)
SCHWEPZ --- 9:03:41 18.2.2014
Čeští manažeři berou 30krát víc než jejich podřízení. V USA to může být až 354krát víc | byznys.ihned.cz - Zpravodajství
http://byznys.ihned.cz/...eri-berou-30krat-vic-nez-jejich-podrizeni-v-usa-to-muze-byt-az-354krat-vic
JORIM --- 16:23:13 12.2.2014
JOHNYTHEDEVIL: Nojo, no. Když jsou všichni kolem tuneláři, gauneři a mafiáni, to je pak těžké...
JOHNYTHEDEVIL --- 20:12:49 11.2.2014
JORIM: jakypak budiz. To je jeden tunel za druhym, denodenni lhani politiku ... a na konci tunelu je amnestie pro kamaradicky. To je jednoznacne statni mafie.
btw ti zminovani solarnici jsou predevsim poslanci a jejich kamaradicci ...