Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:56:52 12.12.2013
patri sem to co se deje v Italii?

http://www.zemavek.sk/2013/12/na-rim/
SCHWEPZ --- 9:14:03 5.12.2013
"K inovacím dospějete, jen pokud můžete volně dýchat. Děti v Americe nejsou trestány, ale naopak odměňovány za to, že se nebojí nabourávat stávající pořádky"

prohlásil viceprezident J. Biden v Číně v rámci proslovu ke studentům
SCHWEPZ --- 10:43:03 3.12.2013
The lies behind this transatlantic trade deal | George Monbiot | Comment is free | The Guardian
http://www.theguardian.com/.../2013/dec/02/transatlantic-free-trade-deal-regulation-by-lawyers-eu-us

Jak nám Evropská komise lže o obchodní dohodě, která bude mít katastrofální následky pro všechny
http://www.blisty.cz/art/71238.html

Plány na vytvoření jednotného trhu mezi Evropskou unií a USA umožní korporacím, aby žalovaly vlády u tajných panelů, které budou mít pravomoci větší než soudy a parlamenty
EKIM --- 15:10:25 19.11.2013
Ekonom spočítal: Češi přišli kvůli ČNB o 76 miliard během jednoho dne | EuroZprávy.cz - Aktuální události z domova i ze světa
http://ekonomika.eurozpravy.cz/...nom-spocital-cesi-prisli-kvuli-cnb-o-76-miliard-behem-jednoho-dne/
SCHWEPZ --- 9:01:23 14.11.2013
JORIM: cílem nebylo podpořit banky, ale upozornit na fungující praxi, kdy vymahatelské firmy vykupují nesplacené dluhy za desetinu své hodnoty, tedy dluh každé jedné libry za 10 pencí a předpokládají, že se jim "různými druhy teroru" podaří od dlužníků dostat asi 20 procent nesplacených dluhů. Je to velmi lukrativní podnikání, má roční hodnotu asi 800 milionů liber (25,6 miliard Kč) ročně. Tím netvrdím, že dělat dluhy je v pořádku, to by bylo na delší rozbor.

***

Btw. tohle je taky zajímavý fenomén - někteří sociologové tomu říkají KRIMINALIZACE CHUDOBY

"V USA řeší sociální problémy jednoduše tím, že už více než dva miliony chudých lidí zavřeli od počátku 80. let do vězení. Naprostá většina tamějších vězňů jsou mladí, málo kvalifikovaní lidé černé pleti. Tímto způsobem si v USA vydatně snížili míru nezaměstnanosti oproti Evropě.Existují dokonce grafy, které dokládají, že např. výdaje na sociální bydlení klesaly v jednotlivých státech Unie stejným tempem, jakým rostly výdaje na stavbu a provoz vězení. Vězení se stává sociálním bydlením těch nejnižších vrstev. Přitom až třetina vězení je ve Spojených státech už zprivatizována, takže z kriminalizace chudoby bohatnou majitelé věznic. Čím více lidí končí za mřížemi, tím více peněz pro provozovatele vězení ze státních dotací plyne."

Dokonce v USA řešili případ soudce, který měl kamarády majitele soukromé věznice a tam jim "posílal" nějaké juvenilní delikventy a vandaly, za pitominy drakonické tresty, a nechal je vydělat.

Americké firmy, které podnikají v oblasti soukromých vězení, se stále častěji zaměřují na export svých služeb. Jak vyplývá ze zprávy organizace The Sentencig Project, jež má své sídlo ve Washingtonu a pomáhá vězňům, sporný experiment soukromého vězeňství praktikují dnes americké firmy v tuctu států světa.
USA exportují soukromá vězení. Levnější ale nejsou | Týden.cz
http://www.tyden.cz/...ka/usa-exportuji-soukroma-vezeni-levnejsi-ale-nejsou_281841.html#.UoSDBBzckYI

A tahle studie je taky zajímavá:

Víc než tři tisíce vězňů si v USA odpykává doživotní trest bez možností propuštění za nenásilné trestné činy. Třeba za krádeže či držení drog. Upozorňuje na to organizace American Civil Liberties Union. Děje se tak podle ní hlavně kvůli tvrdým zákonům ze 70. až 90. let nastoleným hlavně v rámci boje s drogami.

https://www.aclu.org/files/assets/111213a-lwop-complete-report.pdf
Za krádež bundy doživotí. USA drží nadosmrti pod zámkem i drobné zloděje - iDNES.cz
http://zpravy.idnes.cz/...iklad-za-kradez-bundy-1ul-/zahranicni.aspx?c=A131113_145737_zahranicni_ipl
JORIM --- 22:10:15 13.11.2013
SCHWEPZ: Hm... Na první pohled hezké. Ale ve skutečnosti to nebyl příliš chytrý krok. Základní problém je v tom, že aktivisté za nikoho dluhy neplatí, ale kupují je od bank na sekundátrním trhu. A soustřeďují se na dluhy s vysokým diskontem, přeloženo, kupují za malé peníze velké dluhy. (Za 50 000 dolarů koupí něčí dluhy ve výši 1 milionu.) Jak je to možné? Kupují totiž dluhy vysoce zadlužených a nesolventních jednotlivců, které by pravděpodobně čekal osobní bankrot. (A pokud Occupy nekoupí celý dluh, zřejmě je čeká bankrot tak jako tak.) Předpokládám, že takový postup se bankám vyplatí (logicky - jinak by ty dluhy asi neprodávaly). Takhle mají jistých aspoň 5 %, jinak by taky nemusely dostat nic a ještě platit právníky.
Důsledkem celé akce je poněkud paradoxní výsledek: Hnutí Occupy podporuje především banky. Což je od nich samozřejmě hezké...
FEMUR --- 21:22:12 13.11.2013
DOOMBRINGER: sarcasm.dll not found? so sad.
SCHWEPZ --- 10:16:00 13.11.2013
Američtí aktivisté z Occupy Wall Street osvobodili stovky lidí od osobních dluhů
http://www.blisty.cz/art/70993.html
Occupy Wall Street activists buy $15m of Americans' personal debt | World news | theguardian.com
http://www.theguardian.com/world/2013/nov/12/occupy-wall-street-activists-15m-personal-debt
DOOMBRINGER --- 23:26:26 12.11.2013
FEMUR: Prestan kecat blbosti. Inteligence je rovnomerne rozmistena vsude. Vzdelani ne.