Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 23:24:37 30.9.2012
SCHWEPZ: událost super, ale přeci jen termín "velká skupinka" je vhodné stylisticky nahradit stručnějším "skupina" :-) prostě když zdrobňujeme, tak to není velké, ne?

SCHWEPZ: hele, "agenti provokatéři" my zejména v tomhle konkrétním případě (když jde o veřejné shromáždění) pořádně serou...
SCHWEPZ --- 18:19:49 29.9.2012
[http://politica.elpais.com/politica/imagenes/2012/09/25/album/1348574023_950325_1348634921_album_normal.jpg]

[https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/485662_461418677214448_416206097_n.jpg]

Během policejních manévrů v Madridu 25. září 2012, velká skupinka demonstrantů našla útočiště proti policejnímu útlaku uvnitř jedné z restaurací. Majitel restarurace, místo aby se snažil demonstranty vyhnat pryč, tak vyšel ven před vchod a bránil vlastním tělem demonstranty uvnitř restaurace před policií.

Další den se demonstranti vrátili, aby mu poděkovali a objali ho, v mnoha případech se neubránili slzám. Za poznámku stojí, že nejen demonstranti se vrátili poděkovat, ale i mnoho ostatních lidí, kteří ocenili odvahu tohoto muže potleskem či mu potřásli rukou.
SCHWEPZ --- 18:18:00 29.9.2012
Agenti provokatéři na "Occupy Congress"

Policejní prezidium ve Španělsku ve středu přiznalo, že určitý počet tajných agentů provokatérů pronikl do úterních protestů "Occupy Congress".

Madrid Protests: Police Admit 'Secret' Agents But Deny Provocation (PHOTOS)
http://www.huffingtonpost.com/2012/09/26/madrid-protests_n_1916494.html

Agent provokatér je osoba zaměstnaná policií či jiným subjektem, která provokuje jiné osoby ke spáchání protiprávního činu. Tato taktika se mj. používá s cílem infiltrovat legální demonstrace ve snaze vyprovokovat násilí a mít záminku k jejich rozpuštění.
SCHWEPZ --- 15:03:41 26.9.2012
"Méně policie - více vzdělání" skandovaly davy.

Dále pak "Ruce vzhůru, to je přepadení" - v narážce na to, že za krizi musejí především platit ti nejchudší z nejchudších.
SCHWEPZ --- 14:46:29 26.9.2012
Indignados oblehli španělský parlament
http://blisty.cz/art/65165.html
SCHWEPZ --- 14:29:25 26.9.2012

Nová "občanská válka" ve Španělsku? Policie střílí do lidí | Týden.cz
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nova-obcanska-valka-ve-spanelsku-policie-strili-do-lidi_247190.html

Demonstranti házeli kameny, policie do nich v odvetu pálila gumovými projektily. V Madridu eskalovaly protesty proti šetřícímu kursu španělské vlády. Zranění utrpělo nejméně 60 lidí. Před budovou parlamentu ve španělské metropoli se včera shromáždily tísíce demonstrantů, z nichž se někteří snažili vniknout do zákonodárného sboru.

Policisté se zprvu snažili davy zatlačit pomocí obušků. Když na ně ale začaly létat kameny, zahájili strážci pořádku střelbu do demonstrantů gumovými projektily, které mohou člověka vážně zranit i zabít. Mezi zhruba šesti desítkami zraněných bylo 27 policistů, sdělili záchranáři.

Podle španělských médií bylo proti demonstrantům nasazeno kolem 1300 policistů. Předem ohlášenou protestní akci "Okupujte parlament" svolalo hnutí Indignados (Rozhořčení).

"Demokracie byla unesena. 25. září ji jdeme zachránit," znělo mimo jiné z úst organizátorů. "Méně policie - více vzdělání" skandovaly davy. Dále pak "Ruce vzhůru, to je přepadení" - v narážce na to, že za krizi musejí především platit ti nejchudší z nejchudšíc
SCHWEPZ --- 18:35:39 25.9.2012
Ekonomickými problémy Evropy, USA a Japonska se prolíná jeden společný faktor – symbióza mezi politiky a finančním sektorem. (...) Poslední krize vedla k největší monetární a fiskální pomoci v dějinách, finanční systém je příjemcem renty, kterou představuje implicitní podpora ze strany daňových poplatníků. Tyto zdroje pak financují obrovský systém lobbyingu a volebních darů, které zase zajišťují volební vítězství politikům nakloněným poskytování pomoci.

Cyklus zkázy – evropská, americká a japonská verze - Patria.cz
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2156167/cyklus-zkazy--evropska-americka-a-japonska-verze.html
XCHAOS --- 13:43:51 25.9.2012
SCHWEPZ: ... a bohatí jsou díky tomu, že neřeší technické detaily a joby náročné na inteligenci outsourcují mezi přistěhovalce :-)) Zvláštní zpravodajství od liberálního retarda.

Výrok se propracoval na č.2:
http://politicalhumor.about.com/od/mittromney/a/Mitt-Romney-Quotes.htm

http://gawker.com/5945967/romney-doesnt-know-why-airplane-windows-wont-open-calls-the-closed-window-policy-a-real-problem

http://www.latimes.com/news/politics/la-pn-romney-beverly-hills-fundraiser-20120922,0,2317962.story

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/mitt-romney/9564529/Mitt-Romney-why-dont-aeroplane-windows-open.html

http://www.huffingtonpost.com/2012/09/24/mitt-romney-airplane-windows_n_1910930.html

Jistě, bylo by možné učit děti ve školách, že Bůh stvořil letadla s přetlakovými kabinami, a shledal, že je to dobré. Ale proč vlastně? Tato znalost vám k vybudování úspěšné kariéry podle všeho nepomůže :-)

(via František Fuka / Google+)
KAILASH --- 12:33:43 20.9.2012
„Mezinárodní společnosti zničí ekonomiku a sociální sítě v zemi a budou mít nepříznivý dopad na obchodníky, dopravce, rolníky a další oblasti spojené s maloobchodem.“

Indii ochromila stávka proti plánu pustit na trh globální obchodní řetězce – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/279281-indii-ochromila-stavka-proti-planu-pustit-na-trh-globalni-obchodni-retezce.html
SCHWEPZ --- 10:23:20 20.9.2012
Majetek 400 nejbohatších američanů stoupnul za poslední rok o 13 procent.

Hodnota čistého jmění skupiny nejbohatších američanů odpovídá 1/8 celé ekonomiky USA.