Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAILASH --- 12:33:43 20.9.2012
„Mezinárodní společnosti zničí ekonomiku a sociální sítě v zemi a budou mít nepříznivý dopad na obchodníky, dopravce, rolníky a další oblasti spojené s maloobchodem.“

Indii ochromila stávka proti plánu pustit na trh globální obchodní řetězce – Novinky.cz
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/279281-indii-ochromila-stavka-proti-planu-pustit-na-trh-globalni-obchodni-retezce.html
SCHWEPZ --- 10:23:20 20.9.2012
Majetek 400 nejbohatších američanů stoupnul za poslední rok o 13 procent.

Hodnota čistého jmění skupiny nejbohatších američanů odpovídá 1/8 celé ekonomiky USA.
SCHWEPZ --- 19:32:12 18.9.2012
OWS Protesters Mark One Year With Same Message, Smaller Crowd - NY1.com
http://www.ny1.com/content/top_stories/169061/ows-protesters-mark-one-year-with-same-message--smaller-crowd
SCHWEPZ --- 19:31:34 18.9.2012
Mass arrests in NYC as OWS movement marks one year (PHOTOS, VIDEO) — RT
http://rt.com/usa/news/occupy-wall-street-anniversary-318/
XCHAOS --- 9:39:47 14.9.2012
jedna z Festerových "bezdomovců, feťáků a teploušů"
Occupy Wall Street: Faces of the Financial Protesters - ABC News
http://abcnews.go.com/Business/occupy-wall-street-faces-financial-protesters/story?id=14720180#1
After an internship fell through, Bre Lembitz, 21, a senior economics major at Clark University, decided to trade her dorm room for a tarp and sleeping bag at Zuccotti Park. "After seeing this movement, I knew I had to join," Lembitz said. "There's a lack of corporate accountability in this country and we need to change that." Lembitz has now been involved with Occupy Wall Street for three weeks and has joined several of the working groups that help the movement to function, including the medical, information and finance teams.
XCHAOS --- 1:01:08 4.9.2012
Jste zmatení? Tahle zpráva vám život nezjednoduší...
Who Is The Smallest Government Spender Since Eisenhower? Would You Believe It's Barack Obama? - Forbes
http://www.forbes.com/sites/rickungar/2012/05/24/who-is-the-smallest-government-spender-since-eisenhower-would-you-believe-its-barack-obama/
XCHAOS --- 9:21:08 3.9.2012
Na Burning Manu spálili Wall Street :-)
[http://i.imgur.com/JKMcr.png]
SCHWEPZ --- 16:44:09 30.8.2012
Top Economists: Iceland Did It Right … And Everyone Else Is Doing It Wrong - Washington's Blog
http://www.washingtonsblog.com/2012/08/top-economists-iceland-did-it-right-everyone-else-is-doing-it-wrong.html
XCHAOS --- 12:25:06 29.8.2012
CRANK: v kostele si žádnou slepici nikam necpali :) tam jen hulákaly. (kromě toho o tom slyším poprvé na těch Blistech, nevím kdy to bylo, v jakém kontextu apod. - na západě jsou provokativní performance tohoto typu celkem běžné, proti nějakému zapalování aut je to neškodné)

v supermarketu je to událost, za kterou bych čekal, že budou tak vyvedené (já bych je od sebe z kanclu za toto taky asi vyhodil, no.. co s tím jiného).

jako levice, co se zastává Putina, u mě končí. je to fakt čůrák maximální, a zjevnej bejvalej kágébák a protesty proti němu dávají smysl, a nějak se asi ta pozornost připoutat musí... rusko je holt divný, má nízký stupeň uvědomění jak se takové věci dělaj...
CRANK --- 9:48:00 29.8.2012
XCHAOS: Ale jo, strkat si v obchoďáku zmraženou slepici do vaginy je opravdu v cajku. To mě ty kuřáci taky štvou víc.

No a dělat něco podobnýho v kostele? Pche, to u nás v ČR děláme každou neděli neasi. Možná kdyby se založil nějakej projek v Brmlabu na tohleto téma, tak by ti ostatní řekli ať se probereš :-D