Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
APOSTRI --- 9:38:03 28.6.2012
???: To mas naprosto pravdu, ale podle mne pro Ameriku (potazmo Evropu) neni nejlepsi reseni tuhle situaci chapat jako otazku konkurenceschopnosti na urovni statu, a absurdne se tak snazit pripodobnovat Cine ve vecech jako je zivotni uroven obycejnych lidi nebo distribuce moci (tedy i predevsim penez).

To ze se do Ameriky muze vyhodne dovazet a prodavat zbozi vyrobeny za nelidskych az otrockych podminek v Cine je otazka legislativni a ne trzne ekonomicka. Neni nic jednodusiho nez prodej zbozi vyrobeny otroky a prodavany otrokari zakazat/znesnadnit, opacnym spusobem jak ho Reganova administrativa povolila/usnadnila.

Az za mnou prijde nejakej kapitalista a rekne my "Vis co, musis se stat otrokem pokud chces praci, protoze v Cine jsou otroci a ja muzu vyrabet tam. A taky byjsi se mel u mne zadluzit na generace dopredu, protoze ja tebou a dalsimi otroky vyrobeny zbozi vam potrebuju prodavat s profitem. A pak budem uzasne progresivni a konkurence schopna zeme"

Tak mu asi odpovim "Vis co, muj otec, muj deda a vsichni nasi predci tady po generace neco nebudovali a obcas i nebraly zbran do ruky a nebojovali jen proto abych ja se mel hur a byl zas znova nevolnik. Takze je cas abych ctil jejich praci, a jejich pamatku, abych taky sam neco prispel a nechal tem co prijdou po mne a nenechal si od tebe srat na hlavu. Takze zase vezmu zbran do ruky a spolu s ostatnima nazenem tebe a tobe podobny na vor a poslem vas do Ciny, at si tam zijete svuj kapitalistickej sen. Protoze my se tady bez vas obejdem."
SCHWEPZ --- 18:23:20 25.6.2012
???: jedná se o relativně dlouhodobý trend, který graduje po pádu bipolárního světa (1990) a především pak v posledních dekádách. Je to trend (jednoduše: rozevírání nůžek, mizení střídání třídy), který je relativně nezávislý na střídání rep-dem administrativ (v USA, v EU je to trochu jinak). Nebuď tak ideologicky vyhraněný a otevři oči korporátním tlakům $ v pozadí rep/dem governance ,)
GRENDAL --- 18:20:46 25.6.2012
???: to ale vubec nesouvisi s tim, kdo tam je nyni.
Ostatne v tom clanku pisi, ze tohle zacalo okolo roku 1980 a ze v podstate se to od te doby zhorsuje...
??? --- 15:58:05 25.6.2012
SCHWEPZ: a kdopak v teto tobe udavane periode je presidentem ?

SCHWEPZ --- 14:58:21 25.6.2012
Americký sen je mýtus | EKONOM.IHNED.CZ - byznys & politika
http://ekonom.ihned.cz/c1-56233470-americky-sen-je-mytus

V současnosti čísla prozrazují, že americký sen je mýtus. Rovnost příležitostí je dnes ve Spojených státech menší než v Evropě - či v kterékoli jiné vyspělé průmyslové zemi, pro niž existují data.

Právě to je jeden z důvodů, proč v Americe nacházíme nejvyšší míru nerovnosti ze všech vyspělých zemí - a odstup od ostatních narůstá.Během "oživení" let 2009 až 2010 pouhé 1 procento lidí s nejvyššími příjmy ukořistilo 93 procent růstu příjmů.
??? --- 9:24:12 25.6.2012
FEMUR: problem je ovsem jinde... rikaji corporate profit ale nerikaji kde... vezmeme napriklad jenom Apple.. jejich nejvetsi profit je prave v cine... dela vse manufakturing by outsourcing do ciny a veskery profit drzi v zahranici... proc ? Pac danove podminky pro corporation jsou v USA surove a jedny z nejvyssich na svete... takze pro ne je lepsi drzet profit venku aby je US goverment neokradl
FEMUR --- 8:56:48 25.6.2012
voila

Since 2009, 88 Percent Of Income Growth Went To Corporate Profits, Just One Percent Went To Wages | ThinkProgress
http://thinkprogress.org/economy/2011/06/30/258388/corporate-profits-recovery/?mobile=nc

priste by nebylo od veci k tomu hodit i nejaky doprovodny info.
AKONTRA --- 10:36:03 22.6.2012
David Graeber: Hlavou proti zdi | více než slova
http://www.antifa.cz/content/david-graeber-hlavou-proti-zdi