Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street 99% Rusko 146%, Spanish indignados , Island constitution
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
_BENNY --- 0:11:12 19.1.2018
SCHWEPZ: to samozrejme ano, ale to neresi ten pripad kdy jsou dane v jinem state ferove mensi, a proto se ti tam ty korporaty stahnou. treba do Irska, ktere se snazi konkurovat uvnitr EU nizkymi korporatnimi danemi. takze co dal, zakazat aby si staty mezi sebou konkurovaly v oblasti dani? a co budeme delat s tim, ze se treba US a JP nebudou ridit povely byrokratu z komisariatu EU?
SCHWEPZ --- 8:17:15 18.1.2018
_BENNY:

7/ řádně vybrat od korporací stanovené daně a institucionálně hlídat jestli to nevchcávaj
_BENNY --- 22:51:05 17.1.2018
SCHWEPZ: ja nerikam ze to nema cenu resit. resit se to da ruznymi zpusoby. napr.

1/ korporace znarodnit, vyhnat, zrusit apod. - to bude zarukou toho, ze se dostaneme na hospodarskou uroven Albanie. cely svet se nam obloukem vyhne.

2/ korporacim napalit poradne vysoke dane, treba 70% nebo az 90% - podobny problem, ty korporace utecou k sousedum vedle, kde jsou dane nizsi. s cimz souvisi dalsi bod:

3/ zacit jine staty vydirat, vyhrozovat jim, pritlacit je ke zdi, donutit je mit dane vyssi - obcas to jde, vetsinou ne. nemame zde zaplatpanbuh zadnou globalni svetovladu.

4/ poradne korporacim stizit podnikani ruznymi byrokratickymi barierami - jak uz bylo receno, nektere korporaty jsou mnohem bohatsi nez samotne narodni staty, takze se to vyresi podplacenim uredniku a politiku a jede se dal.

5/ korporacim naopak dane snizit, system zjednodusit, posilit pravni prostredi a prilakat ty, ktere se chystaji utect odjinud - za me jedno z tech lepsich reseni, ale ma to taky svoje ale. a ted nemyslim to ze to zneprateli jine pokrytecke narodni staty, ktere ty korporace u sebe mit chteji, ale zaroven je chteji vic dojit. myslim treba to ze korporacim se dane sice snizi, ale uz se nesnizi i beznym lidem, tzn. z tech korporatu benefituje jenom nekdo.

6/ proste jako jednotlivec si od tech korporatu nic nekupovat, pro ty korporaty nepracovat, a kdyz bude fakt nouze a hlad, tak radeji umrit nez jit delat operatora do IBM nebo vzit do huby hambaca z mcdonaldu ;) za me asi nejlepsi reseni, proti tomuto korporat nema jak bojovat, v takovem prostredi mu psenka nepokvete, a naopak pokvete maly a stredni byznys, coz je pateri i periferii zdrave ekonomiky. jenze my tady ten korporat a jeho produkty ve skutecnosti chcem, co?
SCHWEPZ --- 11:53:49 17.1.2018
Europe has corporate tax reform in its sights
Europe has corporate tax reform in its sights – CIS Management B.V.
https://cismanagement.nl/europe-has-corporate-tax-reform-in-its-sights/
SCHWEPZ --- 11:52:50 17.1.2018
_BENNY: jen zkratkovitě, v práci peklíčko ,-)

* s tím, jak je nakládáno s veřejnými prostředky také nejsem plně spokojený, ale tak...víš jak...utopie otpimálního systému asi jen tak nenastane
(btw. tuhle parádní knihu jsem si teď koupil, doporučuji https://www.kosmas.cz/knihy/155916/utopus-to-byl-kdo-ucinil-me-ostrovem/)
* hlavně je děsný kolik toho "bílé límečky" rozkradou, je to 1/10 rozpočtu, přes 100 miliard...
* dobrá je snaha o subsidiaritu - provádět rozhodnutí na co nejnižší úrovni občanovi, tj. lokalizace výkonu státní moci (http://www.europarl.europa.eu/atyourservice/cs/displayFtu.html?ftuId=FTU_1.2.2.html)
* jasně že korporace mají celé týmy právníků aby legislativu a daně "vychvávaly" ale nemůžeš do toho hodit vidle s tím, že to "nemá cenu řešit". I kdyby to byl souboj Davida s Goliášem nemá cenu v tom ustat.
Ke korporacím a jejich "nesmírnému vlivu a jak vzrostl za poslední dvě dekády" doporučím tohle:
"Ve své knize autor zkoumá, jak se z korporací, původně abstraktní právní entity, stala skutečnost, která dominuje současnému životu. Korporativismus a jeho ideologie prostoupily všechny aspekty občanského života, obchodu i kultury. Život s. r. o. ukazuje, jak se stalo, že se na své domovy díváme spíš jako na investice než na místa k žití(...)"
Život, s.r.o. - Douglas Rushkoff | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
https://www.kosmas.cz/knihy/194580/zivot-s.r.o/
* každopádně se to od zveřejnění těch úniků Paname leaks atp. dost řeší, na národních i nadnárodních úrovních a něco se dít bude...nenechají ty barony takle ždímat kontinent a z těch miliard zisků prostě nějaké daně budou muset odvést - využívají ke svému obchodu veřejné služby (silnice a miliony kamionů vozící "krámy" po Evropě), takže je logické a spravedlivé, aby část zisku vrátili na udržení těchto veřejných služeb (a nejde jen o americký korporace, ale i o evropský...)
oni se budou kroutit ("optimalizovat") a orgány veřejné správy budou situaci narovnávat. A ano - je to dlouhé přetahování pomyslného lana...

Subscribe to read
https://www.ft.com/content/5b1126e6-6880-11e7-8526-7b38dcaef614
https://www.irishtimes.com/...litics/eu-leaders-put-pressure-on-ireland-over-corporate-tax-1.3238859
_BENNY --- 10:29:32 17.1.2018
jak se to vlastne stalo, ze korporace ma mnohem vetsi ekonomickou svobodu jak nejaky zivnostnik? nemelo by to byt spis naopak?
_BENNY --- 10:26:29 17.1.2018
SCHWEPZ: korporace by dane platit mely, ale vetsinou je neplati, protoze maji narozdil od obcanu dost prostredku na to aby placeni dani nejak obesly. a protoze jeste horsi nez neplatit dane z korporatnich prijmu je tady nemit korporace zadne, tak jsme jakozto slaby bezvyznamny stat v pasti a mame to docela blbe. nadavat na to kolik nemocnic bychom mohli postavit kdyz by americky korporace zacaly platit dane u nas je k nicemu, protoze ony to stejne nikdy delat nebudou. tak uz to proste na svete je, ze silnejsi si poradi snaz nez slabsi, s tim nic nenadelala ani diktatura proletariatu.

tedy s penezma od korporaci moc pocitat nemuzeme, ale muzeme pocitat s vlastnimi penezi. a ty jdou kam? jak je s nimi nakladano? a proc zrovna jenom takhle a ne jinak? viz ten muj odkazovany prispevek o opt-outu, coz neni zadna utopie ani revoluce.
SCHWEPZ --- 10:19:29 17.1.2018
_BENNY: ajo, aha,.... takže korporace by neměly platit daně, protože "to je krádež" protože máš odpor k marxismu-leninismu?

Minulý režim se na naší rodině významně podepsal, sebrali nám statek a zruinovali ho, matka nemohlo studovat VŠ, prtože děda v 68mém odsoudil veřejně okupaci, druhýho dědu jsem nepoznal, jako profesor a děkan VUT šel v pohřbu za Palacha a byl vyhozen. Zemřel půl roku na to na infarkt. Takže ne, uplně minulý režim fakt nemusím...
...a jak to souvisí s tím, že korporace/daně? Nebo že "daně jsou krádež"?
Ty prostě nemáš rád kolektivismus, že? No to já taky ne, ale chápu, že ty veřejné "systémy, statky, procesy" musí nějak fungovat, to už valí od starého Říma...daně se vybraly a postavili silnice - ty sloužily všem ...

[https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRoYpqMAKuTh5gdzEXwTwJVf3Xn-WYeExGsEymdtrrqkSw12iiw]
_BENNY --- 10:11:52 17.1.2018
SCHWEPZ: jako fakt legracni :) ono by teoreticky mohlo stacit rict jedno slovo, a ty uz si pod nim predstavis vsechny ty stohy knih od levicovych autoru a citatu z nich... treba KAPITALISMUS! :) pritom by bohate stacilo kdyz by ses me zeptal jak jsem to myslel a ja bych ti odpovedel, jako napr. _BENNY. jenze tebe nejaka odpoved ode me nezajima, tady je to jeden velky Chomskyho trip...

a kdyz by ses me zeptal z ceho moje postoje vychazeji, pak bych ti patrne neodpovedel ze z libertarianske ideologie, ale z odporu k ideologii marxisticko-leninske, ktera tady sveho casu frfcela 40 let v kuse.
SCHWEPZ --- 10:03:47 17.1.2018
_BENNY: tak jednak je v to uvozovkách a jednak si tu hájil právo obřích korporací se zisky v miliardách a kapitálem větším než rozpočty některých národních států aby nemusely platit daně i přesto, že jejich činnost má nějaký dopad v místě (externatlity ap.) - takže právo silnějšího, ne? V ekonomickém smyslu rozhodně...

Takže zatím si ukázal jediná "argument" - že nechceš, aby společenství lidí na určitém území "okrádalo" korporace o jejich tučné zisky, tím že je zdaní...
Přičemž daně jsou pak využity ve prospěch všech na daném území (a ty a tví blízcí pak využíváte chodníky, silnice, MHD? lékaře, všechny možné služby až po lampy v ulicích)
A proč by ty korporace neměly platit daně? Protože libertariánská ideologie říká, že (...) DOPLŇ