Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Occupy Wall Street
SCHWEPZ

Vyhledávání ve zveřejněných dokumentech z Wikileaks "Cable Gate" : http://cablesearch.org/

[http://teckacz.arachne.cz/xchaos/filez/twaingle.jpg]

Původně založeno jako diskuze o WikiLeaks a obviněních proti Julianu Assangeovi - ale posléze jsme se dohodli zaměření debaty rozšířit i na volně související aktivity a hnutí, jejichž společným jmenovatelem je inovativní využití médií při vynucování větší transparentnosti globálních mocenských struktur různého druhu. Rozumné využívání internetu jako nového média je i zásada, kterou se v tomto klubu pokusíme uplatnovat - experimentujeme zde s demokratickou moderací.

V tomto klubu se prosím snažte dodržovat obecné zásady slušného chování známé jako Netiketa - samozřejmě s přihlédnutím ke specifikům platformy NYX (slovo "e-mail" zaměnte za "příspěvek do diskuze", apod.). Rozhodně platí, že diskuze se účastní lidi s různým světonázorem, (sub)kulturní příslušností, apod. a nikdo by neměl být předem vyloučen. Moderace pomocí palců nahoru či dolů je preferována před odpovědmi typu "meleš sračky", apod. - nevhodné příspěvky nicméně nebudou mazány, protože samy o sobě jsou nejlepším důkazním materiálem, dokazujícím, že jejich autor je idiot. Pravděpodobně bude následovat anketa, jak to uděláme s mazáním offtopiců.

Diskuze je "poloodoborná" - předpokládá se základní politický rozhled (typu že liberál není komunista, konzervativec není neonacista, apod.) a schopnost doložit svá tvrzení nějakým odkazem na alespoň trochu neutrální zdroj (Wikipedia.org je zde považována bez dalších debat za relevantní - zejména anglická nebo německá).

Platí zde zatím jediná regulace, a tou je omezení na 1 příspěvek od jediného přispěvatele během 24 po sobě jdoucích hodin. Toto se počítá počínaje 8.12.2011, 17:00h. Podezření na porušení tohoto pravidla prosím hlaste moderátorovi soukromým vzkazem. Za porušení tohoto pravidla bude následovat R/O přístup do klubu napoprvé na 24h, potom na 7 dnů. Pokud mě narušitel kontaktuje soukromou poštou, že šlo o omyl, dám mu příležitost smazat po sobě příspěvky a spojit jich více do jednoho - pokud mě včas nekontaktuje, tak námatkou smažu ten, který mě bude připadat nejvíc offtopic.

Děkujeme všem, kteří příspějí k tomu, že se tento klub stane místem nejkvalitnější, nejsvobodnější a nejneutrálnější politické diskuze a zpravodajství na celém NYXu !

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 0:46:29 30.12.2020
"Ačkoliv je Facebook rozšířen po celém světě, v praxi firmy platí za využívání jeho duševních práv irskému zastoupení. Facebook tak v Irsku, kde jsou nízké daně, v roce 2018 zaznamenal tržby 15 miliard dolarů (asi 325 mld. Kč), což byla více než čtvrtina jeho celosvětového obratu ve výši 56 miliard dolarů, upozornil deník The Guardian. Z toho však irské správě zaplatil na daních pouhých 101 milionů dolarů (2,2 mld. Kč)."
SCHWEPZ --- 9:27:54 18.12.2020
Dlouhodobý výzkum v osmnácti bohatých zemích ukázal nesmyslnost tvrzení, že díky daňovým škrtům pro nejbohatší proteče bohatství i mezi chudé.

Takzvaná trickle-down economics neboli ekonomika prokapávání je už řadu let mantrou politiků obhajujících daňové výhody pro nejbohatší korporace a jednotlivce. Argument, který byl zřejmě nejpopulárnější během éry amerického prezidenta Ronalda Reagana, zní takto: nižší daně pro nejbohatší podnítí další investice, a z dlouhodobého hlediska tak povedou k celkovému zlepšení podmínek ve společnosti.

Here's proof that tax cuts for the rich don't boost the economy - MarketWatch
https://www.marketwatch.com/...s-proof-that-tax-cuts-for-the-rich-dont-boost-the-economy-11608136674
SCHWEPZ --- 22:14:16 17.12.2020
New Report Shows Top Billionaires’ Wealth Skyrocketing During Pandemic
https://truthout.org/...ndemic/?fbclid=IwAR3W8Qc59ZzQs0eICeq2kunuY_uDkLGqNLhvGFbb6LRZI0pF6U2O5KTt-6w
RADIQAL --- 20:09:51 2.12.2020
Caught in the Crossfire – George Monbiot
https://www.monbiot.com/2020/11/27/caught-in-the-crossfire/
SCHWEPZ --- 0:03:20 5.11.2020
Podle studie Princetonské univerzity z roku 2014 mají obyčejní Američané na chod své země malý či nulový vliv, zatímco politickou agendu nastolují ekonomické elity a další mocenské skupiny.
Spojené státy nejsou podle amerických výzkumníků klasickou demokracií, nýbrž plutokracií.

caret-down
https://www.bbc.com/news/blogs-echochambers-27074746
SCHWEPZ --- 13:54:38 22.9.2020
Ve Spojených státech se podíl finančního průmyslu na HDP od padesátých let 20. století ztrojnásobil, v roce 2008 na něj připadalo více než 30 procent všech korporátních zisků. Jeho zaměstnanci vydělávají o 70 procent více než podobně kvalifikovaní pracovníci v jiných oborech. To by nebyl žádný problém – pokud by tato finanční aktivita byla produktivní, tedy zvyšovala by schopnost ekonomiky vytvářet hodnotné statky a služby. Ale tak tomu není.

Bývalý šéf britského regulačního úřadu Financial Services Authority Adair Turner odhaduje, že ve vyspělých ekonomikách, jako jsou USA a Velká Británie, plyne jen 15 procent finančních toků do nových produktivních podniků. Zbytek proudí do spekulací s již existujícími statky nebo do sofistikovaných finančních derivátů. Vzestup finančnictví je asi nejjasnějším příkladem zvětšující se propasti mezi tržními odměnami a tím, co skutečně přispívá k obecné prosperitě.

Krize roku 2008 upoutala k finančnímu sektoru pozornost veřejnosti. Následná debata se točila hlavně kolem otázky, jak reformovat Wall Street a za jakých podmínek banky z peněz daňových poplatníků zachránit. Na pokraji zájmu zůstaly morální a občanské souvislosti moderního finančnictví. Politika, které záleží na důstojnosti práce, by využila daňový systém tak, aby podpořila produktivní práci a odradila od spekulace. Radikálním návrhem by bylo snížení, nebo dokonce zrušení daně z příjmu a naopak zdanění spotřeby, majetku a finančních transakcí. Skromným krokem tímto směrem by bylo snížení daně z příjmu a nahrazení tohoto příjmového výpadku zdaněním vysokorychlostního obchodování na burze, které jen minimálně prospívá reálné ekonomice.

Vždyť ani nechodil na vysokou • RESPEKT
https://www.respekt.cz/...sokou?fbclid=IwAR1lrk_HhR6K24vBbSsfQjlENEKSHAYH3PODdhv964n0VfQpPkfybJOmUuk
SCHWEPZ --- 20:29:15 20.9.2020
Washington/Praha Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů Kč) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl v neděli server BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/...h-bankach-vcetne-ceskych-melo-jit-i-o-prani.A200920_195749_firmy-trhy_lijk
SLAMITCH --- 16:34:38 14.9.2020
SCHWEPZ: Takže by mohl klidně dát každému člověku na zemi dát řekněme 10 miliónů CZK a ještě by mu hrozně zbylo. Fair enough.
SCHWEPZ --- 14:53:59 8.9.2020
David Graeber, who helped organize Occupy Wall Street, dead at 59 - Los Angeles Times
https://www.latimes.com/obituaries/story/2020-09-05/david-graeber-occupy-wall-street-dead