Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
stopmotion / pixilace / time lapse / fázové animace a videa / slow motion & time warp
SHEESH
[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-1.jpg] __[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-2.jpg]
Stop motion, pookénková nebo fázová animace je technika animace, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky, tak aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti. Hlavní výhodou této techniky je, že dovoluje animovat téměř cokoli. Nevýhodou je velká časová náročnost

Pixelace je prapůvodní animační technikou, stojící již v počátcích historie samotného filmu. Známé je omylem vzniklé „kouzlo“ neboli tzv. stop-trik, objevený jedním z průkopníků kinematografie Georgesem Mélièsem již v r. 1896. Mélièsova kamera se zasekla při natáčení projíždějícího omnibusu; když ji po chvíli opravil a znovu spustil, v záběru již byl místo omnibusu pohřební vůz. Ve výsledné projekci se pak objevila náhlá proměna omnibusu v pohřební vůz. Přísně vzato se však v tomto případě ještě nejednalo o pixelaci, v níž by byl celý film složen z jednotlivých samostatně pořizovaných snímků.

Time-lapse photography is a cinematography technique whereby the frequency at which film frames are captured (the frame rate) is much lower than that which will be used to play the sequence back. When replayed at normal speed, time appears to be moving faster and thus lapsing. For example, an image of a scene may be captured once every second, and then played back at 30 frames per second; the result would be an apparent increase of speed by 30 times. Time-lapse photography can be considered to be the opposite of high speed photography.

Slow motion or Time warp is an effect in film-making whereby time appears to be slowed down. It was invented by Austrian August Musger.Typically this style is achieved when each film frame is captured at a rate much faster than it will be played back. When replayed at normal speed, time appears to be moving more slowly. The technical term for slow motion is overcranking which refers to the concept of cranking a handcranked camera at a faster rate than normal (i.e. faster than 24 frames per second). Slow motion can also be achieved by playing normally recorded footage at a slower speed.


Pár užitečných TIPŮ.
A jeden stručný návod ENG
A další užitečné návody.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
113KW --- 0:08:15 25.5.2015
NABÍDKA PRÁCE - vytvoření animace, odměna cca 10 000kč - pro více info kontaktujte Tereza Novotná novotna@synapsis.cz
Pro firmu Synapsis.cz, která se zabývá získáváním veřejné podpory a dotací z evropských fondů, zadávám vytvoření 2-5min. animace o složité cestě k veřejným prostředkům, na které klientům může pomoci naše společnost. Můžeme si dovolit uvolnit max.10 000kč. Vyhlašujeme výběrové řízení, zakázku získá člověk s nejlepším poměrem cena/výsledek. Zakázku je možno vytvořit v delším časovém horizontu (nespěcháme na to do zítra ;-)
Poptáváme animaci tohoto typu:
https://www.youtube.com/watch?v=YkS4mTJMcFc

, ČB kresba na bílém pozadí. Více info k obsahu animace zde https://docs.google.com/document/d/1fTTQEfZDDYAg4IDGTggX16o2_KTBKSzOg3IskVhn53M
??? --- 14:04:37 21.5.2015
【希望のミツバチ】働きバチの誕生(1:03)
https://www.youtube.com/watch?v=lMtFYt7ko_o
OLTSKUL --- 9:45:47 14.5.2015
nsfw a mozna trochu gore:

ale rozhodne sranda :D

FROZEN - Blood Test scene
https://www.youtube.com/watch?v=dooAjI6yOhg
LIQUID_SOUND --- 17:37:42 18.2.2015
LUBANCZ: k tomu dělala scénu zdejší id SNOWING
RADIQAL --- 17:59:56 2.2.2015
zdar jak stopmotion. v našem studiu EPICTURE hledáme někoho šikovnýho/šikovnou, kdo by nás dokázal naučit jak na to a asistoval/a při vývoji jednoho projektu. Realizace koncem tohoto týdne, v Brně. odměna jistá. pište do pošty.
SHEESH --- 22:21:38 6.1.2015
vyrostlo na vlastnim hnoji ;)
UTB Zlin Milano Design Week 2014 exhibition stand (my diploma)
https://www.youtube.com/watch?v=VksUZOtk3dQ&feature=youtu.be