Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
stopmotion / pixilace / time lapse / fázové animace a videa / slow motion & time warp
SHEESH
[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-1.jpg] __[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-2.jpg]
Stop motion, pookénková nebo fázová animace je technika animace, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky, tak aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti. Hlavní výhodou této techniky je, že dovoluje animovat téměř cokoli. Nevýhodou je velká časová náročnost

Pixelace je prapůvodní animační technikou, stojící již v počátcích historie samotného filmu. Známé je omylem vzniklé „kouzlo“ neboli tzv. stop-trik, objevený jedním z průkopníků kinematografie Georgesem Mélièsem již v r. 1896. Mélièsova kamera se zasekla při natáčení projíždějícího omnibusu; když ji po chvíli opravil a znovu spustil, v záběru již byl místo omnibusu pohřební vůz. Ve výsledné projekci se pak objevila náhlá proměna omnibusu v pohřební vůz. Přísně vzato se však v tomto případě ještě nejednalo o pixelaci, v níž by byl celý film složen z jednotlivých samostatně pořizovaných snímků.

Time-lapse photography is a cinematography technique whereby the frequency at which film frames are captured (the frame rate) is much lower than that which will be used to play the sequence back. When replayed at normal speed, time appears to be moving faster and thus lapsing. For example, an image of a scene may be captured once every second, and then played back at 30 frames per second; the result would be an apparent increase of speed by 30 times. Time-lapse photography can be considered to be the opposite of high speed photography.

Slow motion or Time warp is an effect in film-making whereby time appears to be slowed down. It was invented by Austrian August Musger.Typically this style is achieved when each film frame is captured at a rate much faster than it will be played back. When replayed at normal speed, time appears to be moving more slowly. The technical term for slow motion is overcranking which refers to the concept of cranking a handcranked camera at a faster rate than normal (i.e. faster than 24 frames per second). Slow motion can also be achieved by playing normally recorded footage at a slower speed.


Pár užitečných TIPŮ.
A jeden stručný návod ENG
A další užitečné návody.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAINBOF --- 18:51:31 19.9.2012
LAMIA: pouzij chdk ten to umi. chdk je operacni system pro cannon ktery se zavadi z karty (neporusis tim zaruku napr) umi mnoho funkci jako timelapse slowmotion, ale i motion detect, nebo webcam rezim.
OLTSKUL --- 8:52:07 19.9.2012
nejsem v uplne presnem auditku, ale i tak:

mate nekdo nejake doporuceni na Realtime Video manipulaci?


jde mi predevsim o zmenu rychlosti...

bohuzel mam zatim pristup jen k pomalemu netu...

Nejake typy rady doporuceni? Dix
LAMIA --- 21:23:21 3.9.2012
ICHE: tak po strasnejch problemech s canonem, ktery nejde propojit vubec s zadnym animacnim programem (nemoznost funkcniho life view) se eos utility ukazal jako nej napad, diky!

ale proste s jinym fotakem urcite dragon stop motion - vypada nej
ICHE --- 9:57:03 28.8.2012
LAMIA: EOS utility to spichnes s kompem a muzes cvakat casovat vsechno a hlavne se to dava k fotaku...
LAMIA --- 11:11:12 20.8.2012
Ahoj, máte někdo typ na animační program pro mac, který jde propojit s foťákem? Stačí uplně basic, jde nám o zachycení stop motion animace kde se nastaví časová frekvence snímání fotek a není třeba se dál tím zaobírat. (foťák EOS 550). díky
SMK --- 15:32:34 6.8.2012
JEUX --- 20:54:41 23.7.2012
View from the ISS at Night - By Knate Myers - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=kLdCdBgR03Y
JAACOB --- 17:58:44 3.7.2012
11 Months, 3000 pictures and a lot of coffee. - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=daVDrGsaDME