Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
stopmotion / pixilace / time lapse / fázové animace a videa / slow motion & time warp
SHEESH
[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-1.jpg] __[http://img.weburbanist.com/wp-content/uploads/2009/02/toby-keller-2.jpg]
Stop motion, pookénková nebo fázová animace je technika animace, při níž je reálný objekt mezi jednotlivými snímky ručně upravován a posouván o malé úseky, tak aby po spojení vyvolala animace dojem spojitosti. Hlavní výhodou této techniky je, že dovoluje animovat téměř cokoli. Nevýhodou je velká časová náročnost

Pixelace je prapůvodní animační technikou, stojící již v počátcích historie samotného filmu. Známé je omylem vzniklé „kouzlo“ neboli tzv. stop-trik, objevený jedním z průkopníků kinematografie Georgesem Mélièsem již v r. 1896. Mélièsova kamera se zasekla při natáčení projíždějícího omnibusu; když ji po chvíli opravil a znovu spustil, v záběru již byl místo omnibusu pohřební vůz. Ve výsledné projekci se pak objevila náhlá proměna omnibusu v pohřební vůz. Přísně vzato se však v tomto případě ještě nejednalo o pixelaci, v níž by byl celý film složen z jednotlivých samostatně pořizovaných snímků.

Time-lapse photography is a cinematography technique whereby the frequency at which film frames are captured (the frame rate) is much lower than that which will be used to play the sequence back. When replayed at normal speed, time appears to be moving faster and thus lapsing. For example, an image of a scene may be captured once every second, and then played back at 30 frames per second; the result would be an apparent increase of speed by 30 times. Time-lapse photography can be considered to be the opposite of high speed photography.

Slow motion or Time warp is an effect in film-making whereby time appears to be slowed down. It was invented by Austrian August Musger.Typically this style is achieved when each film frame is captured at a rate much faster than it will be played back. When replayed at normal speed, time appears to be moving more slowly. The technical term for slow motion is overcranking which refers to the concept of cranking a handcranked camera at a faster rate than normal (i.e. faster than 24 frames per second). Slow motion can also be achieved by playing normally recorded footage at a slower speed.


Pár užitečných TIPŮ.
A jeden stručný návod ENG
A další užitečné návody.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
H3AD3AD --- 17:38:03 5.5.2020
H3AD3AD:
https://www.youtube.com/watch?v=KoJsnk3lLkk tady je treba nakej tutorial... nicmene ten rig taky neni potreba na vsechno, jen na ty kusy kdy je ta animovana vec ve vzduchu, jinak by ten model mel umet stat sam a pak ho neni nutny o nic opirat, no.
H3AD3AD --- 17:33:58 5.5.2020
RAINBOF: tak ono se to dela jakoby obracene vetsinou... nejdriv se nafoti to prostredi bez ty animovany veci (respektive je nak zafixovana kamera, na stativu vetsinou, takze se jen cvakne to prostredi) a pak se dela maska pres ten stojan z toho prvniho snimku kde nic neni, to je trochu rychlejsi. ale jako oser to je, o tom zadna ))
nebo se to da delat nalezato na nakejch foliich, jako to delali Trnka a Pojar
Zahrada (1974)03 Jak ulovit tygra - CZ
https://www.youtube.com/watch?v=El1nLB1cMX8
RAINBOF --- 15:30:35 5.5.2020
H3AD3AD: Stojanek vypada jednoduse na vyrobu.

Jakoze retusujes kazdou fotku ja nevim ale retusovat 2500 fotek je smrt. Navic se to bude vlnit ne ?

Nejde to nejak bez retuse ?
H3AD3AD --- 10:14:44 5.5.2020
RAINBOF: bud to z neceho visi nebo se pouzivaji takovy nastavitelny stojany (napr) https://www.stopmotec.de/news.php, ktery se pak musej vyretusovat.
[https://i.pinimg.com/originals/6d/24/be/6d24be88de48fc4c25b9fbed5117b11b.jpg]
RAINBOF --- 7:10:41 5.5.2020
Ahoj,
zkousel jsem doma par animaci prostym posouvanim, ale rád bych se dozvedel neco o tricich treba jak funguje cestovani predmetu prostorem (treba hozeny mic).
RUDRA77 --- 19:06:03 26.4.2020
RUDRA77 --- 11:50:26 11.4.2020
Run The Jewels - Don't Get Captured (Official Music Video From RTJ3)
https://www.youtube.com/watch?v=6k7kk1lUnis