Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Mlady jecmen
NEVERMIND
mlady jecmen, chlorella. zkusenosti atd.

Co hlavního Vám přináší mladý ječmen?
nápoj z ječmene čistí a sytí zároveň, brání překyselení organizmu a pálení žáhy, zlepšuje krevní obraz, ale i pleť a trávení, prospívá diabetikům, posiluje imunitu
pomáhá odstraňovat únavu, migrény, poruchy spánku a zlepšuje náladu - mladý ječmen obsahuje serotonin (hormon štěstí) - více o serotoninu čtěte zde
vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C, E a vitamínů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové a kyseliny pantotenové
obsahuje ve srovnání s pšenicí 25x více draslíku, 37x více vápníku, více než dvojnásobek hořčíku, 5x více železa
je 2x účinnější než špenát, nejucelenější zásadotvorná strava
mladý ječmen obsahuje vitamíny, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů
mladý ječmen je zásadotvorný - odstraňuje překyselení organizmu způsobené nevhodnou stravou
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PANTHERA --- 16:59:46 30.12.2010
MATHY: On je právě problém spíš s tou travní vlákninou. Nejsme uzpůsobeni ji dobře zpracovávat a lidem s citlivějším zažíváním nedělá dobře. Natož těm, kteří mají třeba Crohnovu chorobu nebo ulcerozní kolitidu. Pro ty je naprosto nevhodná a přitom ostatní látky z ječmene zaníceným střevům mimořádně prospívají. Proto bych volila raději čistou šťávu.
Máš pravdu v tom, že šťáva je celkem koncentrovaná. Vzhledem k tomu, že drtivá většina naší populace má dlouhodobě nedostatek enzymů a antioxidantů v krvi a (protože) naše jídlo zpravidla nezahrnuje dostatečné množství kvalitní rostlinné stravy, je pro mě ječmen řešením. Řešením, které bych nevolila, kdybych se topila v zdravé stravě, spoustě biozeleniny, nevpouštěla do svého těla kdejaké chemikálie a vyhýbala se důsledně jakýmkloli "zlozvykům". Nic takového dělat nemíním, tak svému tělu pomáhám koncentrovanou zeleninou a ono se mi bohatě odvděčuje.:-)
Poměr množství prášku ve vztahu k ceně by se dal nejspíš spočítat či dohledat, ale podle mě je očividný...


SHMAIDA:
Učarovala mi stomatologie. Obzvláště její souvislosti s celkovým zdravím.

Rozdíl mám i v krevních testech. Před ječmenem a chlorellou jsem, co se rozborů krve týče, měla dva nedostatky. Nízkou hladinu hořčíku a dlouhodobou výraznou chudokrevnost způsobenou nedostatkem železa. Rozbor jsem si nechala dělat cca po půl roce se zelenými potravinami a pak ještě párkát a všechno je v pořádku. Hořčík ni železo ani nic jiného neužívám.
MATHY --- 10:31:15 22.12.2010
PANTHERA: ten jecmen, na ktery jsem daval odkaz, je taky jemny prasek.. stejne jako ten od green ways.. s tim rozdilem, ze je ziskany z cele rostliny a proto obsahuje i vlakninu. otazkou je na kolik je prirozene mit prasek v koncentrovane forme pro telo a taky kolik hodnotnych latek je v mnozstvi prasku ve vztahu k cene..
SHMAIDA --- 9:00:24 22.12.2010
PANTHERA: můžu jenom vědět, jakou máš specializaci? Pro zajímavost. Taky by mě zajímalo, jestli jsi ten rozdíl na sobě poznala sama pouze intuitivně nebo jestli sis nechala změřit nějaký hodnoty v krvi
PANTHERA --- 20:12:06 20.12.2010
CAMELLA: Já Ti nevím, myslíš si, že je rozdíl, když jíš míň zeleniny a když jí jíš víc? Že by se to na těle mohlo nějak projevit? :-)

A co Ti přijde záhadného na tom, že se extrakt zbaví vody? Sušení přece není záležitost sci-fi...

Hehe, podle mě nemá smysl se hádat vůbec a ani to tak neberu.
Ale jo, když o tom tak přemýšlím, tak asi jsem distributorka. Úplně stejně, jako každý jiný lélař, který svým pacientům s nejlepším vědomím a svědomím doporučuje věci, které by jim měly pomoci s nemocemi.
Prostě jsem si dala dohromady své odborné znalosti a zkušenosti, nastudovala si leccos o zelených potravinách, pročetla odborné studie, setkala se s dalšími lékaři, kteří s ječmenem a chlorellou pracují. Vyzkoušela to na sobě a dala si práci s tím potkat dost pacientů, kteří to už užívají, abych věděla, jak jim to zabírá a na co. A výsledek? Neváhám to svým pacientům a komukoli dalšímu doporučit a dobře vím proč. Je to při veškeré mé snaze o kritické myšlení subjektivní a relativní jako celá medicína, nicméně netuším, jaký jiný přístup bych měla, ve snaze lidem prospět, volit.
Mysli si o tom co je libo, moje cesta nepochybně není jediná správná a zaplať Pánbůh za to. GreenWays fandím, protože podle mně známých dat jsou jejich produkty opravdu nejkvalitnější, firma a hlavně lidi v ní jsou mi sympatičtí a líbí se mi to. Líbí se mi čím se zabývají, že jsou schopni ukázat lidem jak k sobě najít cestu, vzít zodpovědnost za své zdraví a jak si opravdu pomoci.
Tak :-)

CAMELLA --- 12:42:08 20.12.2010
PANTHERA: mě by jen zajímalo, jestli je tu někdo, kdo může říct, že vyzkoušel jak to "výživné seno", tak "enzymaticky bohatý zdravý nápoj" a poznal na sobě rozdíl :)
jo, reklama je reklama a sušení vylisované šťávy je dobrý vtip. Nicméně předpokládám, že jsi distributorka, takže asi nemá moc smysl se hádat :)


PANTHERA --- 22:17:22 19.12.2010
CAMELLA: Mě osobně ty pochvaly ječmene od GW už nějakou dobu neudivují.:-) Možná, že kdybych to neměla vyzkoušeno na sobě, na rodině a neznala osobně desítky lidí, kterým to na první pohled neuvěřitelně prospělo, přišlo by mi to těžko uvěřitelné.
Troufám si tvrdit, že o lidské fyziologii něco málo vím a ani to mé nadšení nezmírňuje. Naopak. A není na tom nic záhadného. Dej civilizací zhuntovanému tělu živiny, které se mu v naší běžné stravě nedostávají, zbav ho překyselení, pročisti mu trávící trakt, podpoř jeho regenerační schopnosti a ...dá se do pořádku samo. A když ještě k tomu lidem vysvětlíš, že na sobě nemají šetřit, že není jedno co jí a že zdraví je poměrně důležité, tak budeš koukat.:-)
PANTHERA --- 21:39:09 19.12.2010
LIMONADA: Zrovna tady, na ječmeni co na něj odkazoval Mathy (200g za 280,-Kč) je pěkně vidět, v čem je rozdíl. Je to 200g usušené namleté rostliny. 200g ječmene od Green Ways je 200g jemného prášku, který vznikne šetrným dehydratováním velkého množství čerstvě vylisované šťávy z mladého ječmene. Takže buď můžeš dát 280 Kč za poměrně výživné a zdravé seno, nebo 1100 za prášek, který Ti po smíchání s vodou dá enzymaticky bohatý zdravý nápoj. 9Kč/ sklenička s hodnotou dvou biobrokolic. Mně to drahé nepřipadá a je myslím zjevné, na který z produktů padlo víc rostlin:-)
CMLKA --- 19:03:10 16.12.2010
koupila jsem nakonec ten od Lifefoodu v biomarketu Vitek na Vinohradske...

sem zvedava, co bude babicka rikat, je to pro ni :)
JANICA --- 17:49:51 16.12.2010
CMLKA: Me se podarilo sehnat mlady jecmen v Zelene lekarne a v obchode se zdravou vyzivou (ve Zline), nemaji ho vzdycky, je hned vyprodany, ale sehnat se da, takze myslim, ze v Praze to pujde urco taky...
SHMAIDA --- 17:34:41 16.12.2010
CMLKA: myslím, že bys ho mohla sehnat v lékarně