Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
THOMASMORTA --- 21:21:16 29.9.2015
ALI_GATOR: Není vůbec jasné, co se snažíš říct. A Rick v době, kdy se setkal s Guvernérem vůbe nebyl sluníčkoví - už asi tak půl roku vedl svou skupinu jako absolutistický diktátor.
Shane by fungoval dobře, kdyby ho psychicky nerozložila hysterka Lori - ze zpětného pohledu je třeba uznat, že měl dobrý nápad, když se chtěl zdekovat a odpojit od skupiny. Ztracená Sophie mu ten plán překazila.
Nemocnice nejspíš začala pořádně fungovat přesně v okamžiku, afektovaná Beth způsobila zastřelení slabé policistky ve vedení nemocnice - vždyť si tam několik strážníků dělalo co chtělo, zejména co se týče znásilňování pacientů. Doktor, který si byl vědom toho, že je nedotknutelný jen po dobu, kdy je jediným doktorem, dokonce ze strachu zabil jiného doktora... Ne, to není funkčí komunita.
ALI_GATOR --- 21:11:32 29.9.2015
THOMASMORTA: Guvernér v rámci skupiny fungoval dobře než přišel sluníčkový Rick a nezpůsobil jeho smrt, Shane by fungoval dobře, kdyby ho sluníčkový Rick nezabil, Nemocnice fungovala dobře, než ji rozložili slouníčkoví lidé, sluníčkový Rick se začal proměňovat v zcela nesluníčkové monstrum.

Mám se tu i vykakat, nebo je to už jasné?
THOMASMORTA --- 12:32:43 29.9.2015
ALI_GATOR: Já netvrdil, že civilaze nutně znamená demokracie. Diktatura může být stabilní. Guvernér byl labilní - nedokáže ustát krize. Shane totálně sral na ostatní lidi, nedokázal by vést město.
ALI_GATOR --- 12:28:40 29.9.2015
THOMASMORTA: Věznici rozboural diktátor, nemocnici diktátorka vedla, Alexandrie dobrovolně přešla pod diktaturu - proč by ji ale nemohl vést např Shane nebo guvernér? Papá demokracie!
THOMASMORTA --- 16:22:15 28.9.2015
ALI_GATOR: Věznice nebyla špatná, nemocnice celkem funkční, Alexandrie je vysloveně ostrovem civilizace. Nejde o nic jiného, než o opakování historie, kdy se usazení lidé bránili před nájezdníky. Nemůžeš býtnájezdníkem až do vysokého stáří - a stejně potřebuješ ty farmáře, abys měl na koho pořádat nájezdy.
ALI_GATOR --- 15:57:30 28.9.2015
Hmm...Zatím toho moc nevybudovali. Když kdokoli může kdykoli ohrozit jakkoli velkou skupinu, živej nebo mrtvej. A to, že je někdo momentálně živej moc neznamená.
THOMASMORTA --- 14:32:32 28.9.2015
ALI_GATOR: nejdřív přežít a následně pracovat na udržitelnosti. Zombie apokalypsa jen zamořila svět predátory, kteří ale postupně slábnou - půda je stále úrodná, zvířata jsou proti nákaze imunní a zjevě nějak dokážou přežít. Takže jde jen o to, začít budovat civilazici znovu od malých autonomních městských států.
ALI_GATOR --- 14:27:30 28.9.2015
Wake up! Řešíme tu případ, kdy civilizace již zanikla a nejdůležitější je přežít. To, že v serošech zkrášlují dostupné zdroje je scénaristická zkratka vyvrácená celou řadou soutěží typu Last Survivor.
Neříkám, že lidskost nutně zanikne. Posune se ale zcela jistě do druhé řady.
THOMASMORTA --- 13:43:46 28.9.2015
ALI_GATOR: jenže právě trvání na elementární lidskosti umožňuje dlouhodobou udržitelnost civilizace. Pro mě jasná převaha kooperativity nad zaslepeným drancováním zdrojů. Imho cvičení na teorii her. Zastřelit toho mladýho byla jistě alternativa, ale nevím, nakolik byl schopen útěku, takže držet ho v kůlně bylo do značné míry bezpečné. Kdyby se rozhodli odejít, tk existovala varianta vzít ho s sebou a vysadit ho uprostřed neznámé krajiny... Nebylo to nevyhnutelné a hlavně na ně nic netlačilo rozhodmout se ihned.
ALI_GATOR --- 12:54:34 28.9.2015
Shane byl více, než důstojná alternativa Rickovi. Taková ta drsnější a despotičtější verze, která mohla "teamu" nabídnout imho větší bezpečí (na úkor ztráty lidskosti). Picnout toho mladýho zmetka bylo, s ohledem na situaci, v oukeji. Alespoň za mne. Asi by se Shanův směr sám postupně rozložil zevnitř, ale určitě by se zpočátku zabránilo některým ztrátám, např. by nemuseli skončit v Terminusu a pod.
Trvat na lidskosti, když všichni okolo tuto taktiku dávno opustili, by v reálu znamenalo jistou smrt. V "Experimentu kolonie" se skupiny lidí velmi rychle radikalizují...ono když vidíš hyper rychlost tenčení zásob, jakákoliv morálka jde do prdele.