Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Wilhelm Reich - Orgon Power Organisation
MTO
Wilhelm Reich
March 24, 1897 - November 3, 1957

[http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/e/e6/Wilhelm_Reich%2C_Wilhelm_Reich_Museum.jpg]

“I am well aware of the fact that the human race has known about the existence of a universal energy related to life for many ages. However, the basic task of natural science consisted of making this energy usable. This is the sole difference between my work and all preceding knowledge.”
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 17:06:31 29.3.2020
AAHHWISEGUY: hm to vypada dobre. tady je k tomu sajta

The Makavejev Case – Or Trial in a Movie Theater
http://makavejevcase.com/#news

AAHHWISEGUY --- 14:03:18 29.3.2020
???: nedavno se na dokumentarnich festivalech objevil tenhleten film postaveny okolo tajne porizene nahravky "lidoveho soudu" kde krome lidu vystupuje i sam Dusan Makavejev se svoji interpretaci Reicha a jeho vlivu na nej a na film a jeho snaha o dopad na jugoslavskou spolecnost...

The Makavejev Case or Trial in a Movie Theater - Video Director's Statement
https://www.youtube.com/watch?v=DhpUktHpks4
??? --- 17:15:50 29.8.2019
Mysteries of the Organism 1971] Dusan Makavejev [Wilhelm Reich]
https://www.youtube.com/watch?v=3bVkKJAju-0&has_verified=1


W.R.: Mysteries of the Organism - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/W.R.:_Mysteries_of_the_Organism

"W.R.: Mysteries of the Organism (Serbian: W.R. – Misterije organizma, W.R. – Мистерије организма) is a 1971 film by Serbian director Dušan Makavejev that explores the relationship between communist politics and sexuality, as well as presenting the controversial life and work of Austrian-American psychoanalyst Wilhelm Reich (1897–1957). The film's narrative structure is unconventional, intermixing fictional and documentary elements.

After initial screenings, both in and out of Yugoslavia, W.R. was banned in that country for the next 16 years. Makavejev was subsequently indicted there on criminal charges of "derision" towards "the state, its agencies, and representatives" after he made intemperate remarks to a West German newspaper about the ban.[1] His exile from his home country then became permanent until the end of the regime. "
??? --- 10:57:49 8.8.2019
Wilhelm Reich
https://celostnivzdelavani.cz/wilhelm-reich

"Otec Charlese Darwina byl zednář 33. nejvyššího stupně a to něco naznačuje... tady jsou kořeny Darwinovy teorie a modelu přirozeného výběru, která znamená to, že nejlepší zabiják je ten, který je nejvyvinutější. Pokud jste v duchovní sektě, tak budete vědu směřovat k tomu, v co věříte, třeba k tomu, že Bůh je to, že přežijí jen ti nejsilnější, Charles Darwin těsně před smrtí svoji teorii sám zpochybnil a odvolal, ale o tom, řízená věda globálním prediktorem již nehovoří.

Vraťme se k identitě, která nás a vesmír stvořila. Buďme mírumilovní a láskyplní. Ztišme se a naslouchejme... Životní síla je kolem nás, když cítíme inspiraci. Energie, která námi prostoupí, musí být zdravě vybita přes tvořivost a zdravou komunikaci. Jak toto proběhne, vytvoří se ve vašem těle probiotika a to co vaše tělo potřebuje, aby bylo zdravé a vitální. Tato energie také rozkládá choroboplodné mikroby a bakterie, které by vás připravovali o zdraví a vitalitu. Kolem nás existuje životní síla, kterou musíme správně využít."
FRUTAA1 --- 22:25:37 13.9.2018
narazila jsem na ódy na WR u A. S. Neilla, zakladatele svobodné školy Summerhill (ve stejnojmenné knize, str. 279 - 286): "... zastával názor, že problém psychoanalýzy spočívá v tom, že se zabývá slovy, zatímco veškeré škody byly napáchány v raném dětství dítěte. Pochybuji, že jakákoliv terapie dokáže zcela odkrýt kořeny neurózy. Z kraje 20. let jsme všichni hledali ono slavné trauma, které mělo být příčinou choroby. Žádné jsme nikdy nenašli, protože neexistovalo jediné trauma, ale soubor rozličných traumatizujících zážitků, které na člověka působí již od narození. Reich si uvědomoval, že terapie není odpovědí, ale jen preventivním léčením příznaků..."
??? --- 16:07:01 10.9.2018
Who Was Dr. Wilhelm Reich? And Why Has History Tried So Hard To Erase Him?
https://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_reich10.htm
??? --- 16:35:41 5.12.2016
Zapomínáme na Wilhelma Reicha (24. března 1897 – 3. listopadu 1957) | Délský potápěč
http://deliandiver.org/2016/11/zapominame-na-wilhelma-reicha-24-brezna-1897-3-listopadu-1957.html

- takovy alternativnejsi zivotopis...
??? --- 16:32:20 5.12.2016
DARJEEL: tak urcite. ja co se zivim rukama tak s "hlavou" namarodim :-)

(i kdyz nerikam, ze popovidat bych si nepotreboval)

ja myslim, ze clovek kdyz potrebuje tak si neco takoveho najde. ono to vzdycky trosku pomuze. me takhle kdysi pomohly rod. konstelace s urcitym nasmerovanim...
DARJEEL --- 14:16:34 5.12.2016
???: to si spis dame zase terapii rezanim dreva v lese jako posledne, ne?;) lec probrat to muzem, mi zas neco povis o farmareni:)

Asi je to i pro laickou nebo poloodbornou verejnost, myslim, ze z takovych kurzu (zvlast kdyz jsou prolozene cvicenimi a sebezkusenosti) si hodne odnese i laik. Zvlast kdyz je zvykly se v sobe trochu hrabat a leccos uz z toho mikrokosmu videl;)