Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Povinné ručení, Havarijní pojištění
MESS
a zdražujeme....
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MARTIK --- 15:27:15 24.10.2019
???: ČSOB
??? --- 15:26:06 24.10.2019
MARTIK: Když dáš auto do značkového servisu (a nejen tam), tak ti budou určitě montovat nové díly. Jeden čas zkoušely pojišťovny uplatňovat amortizaci na díly, ale to už snad padlo všude.
Pokud dojde k totálce, tak ti vyplatí časovou cenu (za kterou budeš schopný koupit auto odpovídající tomu tvému). Ad náhradní auto. u které pojišťovny je pojištěný ten, co tě naboural?
MARTIK --- 15:20:50 24.10.2019
???: s těmi náhradními díly - budu rád, když půjde o urban legend, ale mě připadá naprosto logické, že u auta starého 10 let mi nevymění staré poškrábané díly za funglovky. To by znamenalo, že kdyby to byla totálka, tak dostanu nové auto místo toho mého veterána.. Nebo se pletu a jsem zbytečně skromný?

S tím náhradním vozem nevíš?
??? --- 12:02:26 24.10.2019
MARTIK: Buď to budeš řešit přes fakturu od servisu, pak nic netrhneš nebo to budeš řešit rozpočtem a pak je pojišťovně jedno, kde si to necháš opravit. O použitých dílech z vrakáče slyším poprvé.
MARTIK --- 11:17:23 24.10.2019
Ahoj, mám základní otázku. Nabourali mě, vina je u protistrany (řešilo se řízením přes magistrát). Na mě je teď abych si nechal auto opravit a dal fakturu pojišťovně (ČSOB) viníka k proplacení.

Zajímá mě:
- když to udělám přes servis autorizovaný tou pojišťovnou, může se stát, že mi pak neproplatí celou cenu opravy, nebo to už je pošéfováno tím, že je servis autorizovaný. A servis mi tam teda narve např. náhradní díly z vrakáče.
- v servisu mi přislíbili náhradní vozidlo po dobu opravy, jelikož maj plný pořadník oprav. Prý to jde taky na pojišťovnu viníka. Bývá to tak obvykle, nebo si to musím ověřit ať to pak neplatím.
- měl bych to místo v autorizovaném servisu zkusit někde jinde s cílem udělat opravu levněji (že prej stejně se všude vezmou použité ND) a něco trhnout na výplatě od pojišťovny?
EXX --- 14:27:19 10.8.2019
ahoj, vyzna se tu nekdo v dopravnim zakone ?

mel jsem poruchu na motoru, zavolal jsem odtahovku, specifikoval jsem rozmery a hmotnost vozidla. prijel clovek s automobilem polovicni hmotnosti, zaprahl me na lano a vzhledem k nefunkcnosti motoru jsem nebyl schopen vubec brzdit, rekl mi ze pojede pomalu ale behem jizdy me nechal brzdit o nej, nemel taznou tyc, prijel nepripraven presto "kseft" vzal a rekl ze to bude ok, ze je to kousek, behem jizdy se mi rozbily svetla a naraznik. schrabnul 300 euro a odjel. nechal me stat na miste kam jsem ani nechtel odvezt s tim ze tam uz je to moc zkopce. nedal mi fakturu a uz se neozval. Premyslim jit pres pojistovnu, ale nechci mit zadny malus. skoda na aute je tak 600-1000euro. stalo se to ve francii. je nejaky zakon ktery by rikal ze za skodu zpusobenou na vlecenem vozidle zodpovida odtahovka ?
KORKMAZ --- 11:09:31 9.8.2019
???: Za novýho golfa sice ne v topu ale je to tabulková ceně skoro 700k a pojištění mám taky za nějakých 13k a to jsem si tam nechal dát co šlo. Bohužel už není pojištění tak levný jak bejvalo, ale i tak mi to přijde zkousnutelný.

Hodně udělá samozřejmě GAP. Na něm se příliš sleva vymyslet nedá
??? --- 10:31:42 9.8.2019
KORKMAZ: ty jo tak ta cena je (z meho pohledu) ulet - stryc ma velmi zanovni mondeo "v topu" a skrze znamost s nejakou madam (myslim) z generali je na nejakych 13k za vsechno
KORKMAZ --- 11:34:40 8.8.2019
???: Bylo to sice obyč POV na 35mio, HAV už ale ok na 5%, skla už přesně nevím. Cena u generali 10k. Už jsou to teda skoro 3 roky, ale furt se mi to vrací pod ruce, tak jsem si to spojil s tebou (taky magda kombi v plný palbě, že?)

Po dvou plněních na kosmetiku z havárka to šlo celkem o 1k nahoru.

Btw tabulkově to auto ztratilo za 3 roky polovinu ceny.