Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JIMIQ --- 13:28:22 11.3.2015
oprava: Je to dvakrát víc, spletl jsem si to s dieslem (který má o třetinu víc než plyn)
JIMIQ --- 13:24:46 11.3.2015
???: dvakrát víc to není, je to asi o 1/4 víc :-) ale pak taky záleží na tom jak moderní ta elektrárna je... jak moderní je ta těžba uhlí/plynu, jak energeticky náročná je doprava uhlí/plynu (resp. údržba potrubí) atd atd
??? --- 12:14:05 11.3.2015
JIMIQ: jenže když pálíš uhlí, tropíš cca 2x víc emisí CO2 než když pálíš plyn za jinak stejných podmínek. Páč uhlí má víc uhlíku. A to pomíjím, že uhlí způsobuje víc znečištění opravdu škodlivými látkami..

Taky bys měl započítat výrobní náklady na LEDky - ona krystalizace monokrystalu křemíku spotřebuje energie a emisí CO2 celkem dost..

No nic.
JIMIQ --- 12:08:33 11.3.2015
(a ta elektrárna je uhelná, takže nespotřebovává ruský plyn)
JIMIQ --- 12:07:55 11.3.2015
Já jsem teda proti zákazu žárovek, ale od té doby co jsem nainstaloval LED, tak místo žárovkovým teplem 4,5kč/kwh topím vzdáleným uhlím (kogenerační elektrárna) za 1,6kč/kwh...
ITCHY --- 10:55:39 11.3.2015
ERGOSUM: v horkém letním dni topiti netřeba:-)
ERGOSUM --- 9:37:35 8.3.2015
???: Na výrobu zářivky potřebuješ 6x tolik energie co na žárovku. Žárovka poskytne světlo a teplo, obojí (mimo téměř neexistujících teplých nocí) využiješ. V případě úsporky musíš teplo nahradit jiným zdrojem. Používám mix světelných zdrojů a omezování ze strany EU znamená horší ekologii za víc peněz.

JORIM: "Kromě toho má stát právo to regulovat, protože to není jen soukromá záležitost, ale energetická soběstačnost je ve veřejném zájmu (abychom nebyli tak závislí na Rusku) a je tedy úplně v pořádku, že stát přikáže lidem se v zájmu energetické bezpečnosti trochu omezit."
Hmm. Teplo z tuzemské elektřiny vyrobené žárovkou nahradíme Ruským plynem. Skutečná nezávislost.
??? --- 18:29:12 2.3.2015
???: v bruselu asi nikdo zarovky nema, protoze by ho vyhodili z prace, kdyby mu na to prisli.. :)

Hornbach a Globus nejsou zastrcene obchudky a prodavaji to tam uplne normalne, zadne prumyslove pouziti nic. Na Slovensku a v Recku to meli v normalnim elektru, zadnych zastrcenych obchudkach.

JORIM: usporne zarivky obsahuji rtut, ktera je jedovata (pokud praskne, je treba vyvetrat). krome toho maji neprijemne svetelne spektrum (i ty s radoby dennim svetlem).
LUBOB --- 17:43:04 2.3.2015
???: to neni uplne presne. kdyz dojde k vrazde, tak se to nejak resi.
JORIM --- 17:09:51 2.3.2015
GOONER: Takhle jsem to zkoušel říct taky. Bylo mi vysvětleno, že pravděpodobně evropskou veřejnost přeceňuji, že průměrný člověk nemá čas ani chuť si něco takového počítat a měl by být ještě vděčný, že mu Evropská unie ušetří práci. Kromě toho má stát právo to regulovat, protože to není jen soukromá záležitost, ale energetická soběstačnost je ve veřejném zájmu (abychom nebyli tak závislí na Rusku) a je tedy úplně v pořádku, že stát přikáže lidem se v zájmu energetické bezpečnosti trochu omezit. A konečně, v principu sice souhlasí s tím, že některé regulace jsou nepřiměřené, ale úsporné zářivky nemají žádné nevýhody, takže nemám důvod si stěžovat.