Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ITCHY --- 10:55:39 11.3.2015
ERGOSUM: v horkém letním dni topiti netřeba:-)
ERGOSUM --- 9:37:35 8.3.2015
???: Na výrobu zářivky potřebuješ 6x tolik energie co na žárovku. Žárovka poskytne světlo a teplo, obojí (mimo téměř neexistujících teplých nocí) využiješ. V případě úsporky musíš teplo nahradit jiným zdrojem. Používám mix světelných zdrojů a omezování ze strany EU znamená horší ekologii za víc peněz.

JORIM: "Kromě toho má stát právo to regulovat, protože to není jen soukromá záležitost, ale energetická soběstačnost je ve veřejném zájmu (abychom nebyli tak závislí na Rusku) a je tedy úplně v pořádku, že stát přikáže lidem se v zájmu energetické bezpečnosti trochu omezit."
Hmm. Teplo z tuzemské elektřiny vyrobené žárovkou nahradíme Ruským plynem. Skutečná nezávislost.
??? --- 18:29:12 2.3.2015
???: v bruselu asi nikdo zarovky nema, protoze by ho vyhodili z prace, kdyby mu na to prisli.. :)

Hornbach a Globus nejsou zastrcene obchudky a prodavaji to tam uplne normalne, zadne prumyslove pouziti nic. Na Slovensku a v Recku to meli v normalnim elektru, zadnych zastrcenych obchudkach.

JORIM: usporne zarivky obsahuji rtut, ktera je jedovata (pokud praskne, je treba vyvetrat). krome toho maji neprijemne svetelne spektrum (i ty s radoby dennim svetlem).
LUBOB --- 17:43:04 2.3.2015
???: to neni uplne presne. kdyz dojde k vrazde, tak se to nejak resi.
JORIM --- 17:09:51 2.3.2015
GOONER: Takhle jsem to zkoušel říct taky. Bylo mi vysvětleno, že pravděpodobně evropskou veřejnost přeceňuji, že průměrný člověk nemá čas ani chuť si něco takového počítat a měl by být ještě vděčný, že mu Evropská unie ušetří práci. Kromě toho má stát právo to regulovat, protože to není jen soukromá záležitost, ale energetická soběstačnost je ve veřejném zájmu (abychom nebyli tak závislí na Rusku) a je tedy úplně v pořádku, že stát přikáže lidem se v zájmu energetické bezpečnosti trochu omezit. A konečně, v principu sice souhlasí s tím, že některé regulace jsou nepřiměřené, ale úsporné zářivky nemají žádné nevýhody, takže nemám důvod si stěžovat.
??? --- 16:58:36 2.3.2015
???: Když zajdu v Belgii do kteréhokoli většího obchodu, tak tam prostě klasické žárovky nenajdu. Netvrdím, že nějaký malý obchod v zastrčené uličce nezkouší udělat štěstí tím, že bude klasické žárovky prodávat s označením "k průmyslovému použití". Určitě bych ale netvrdil, že je to opatření obecně ignorováno. Svým způsobem pak tvoje argumentace připomíná tvrzení, že trestní právo nefunguje, protože neznám zemi, ve které by nedocházelo k vraždám.

GOONER: Fajn, ale právě o tom ta debata teď nebyla, jak sis mohl všimnout. Nehledě na to, že už se to tu fakt debatovalo v minulosti x-krát...
GOONER --- 16:40:59 2.3.2015
???: ono jde spíš o to, že se legislativně řeší něco, co by se řešit vůbec nemělo. Co je komu po tom, čím si doma svítím? Kdo věří, že používáním úsporných žárovek zachraňuje planetu nebo že se to prostě vyplatí finančně, přešel by na úsporky i bez unijní legislativy. Pokud si chtěli výrobci svítidel víc vydělat, měli investovat do reklamy, ne lobbovat v Bruselu, kde jim za asistence zelených sociálních inženýrů skočili na špek.
??? --- 16:35:31 2.3.2015
???: Opatreni ale nefunguje NIKDE v EU - resp. nevidel jsem zemi v EU kde by byly zarovky nemeli.
??? --- 16:06:25 2.3.2015
???: Někdo zkouší opaření obcházet = opatření nefunguje? To je poměrně zvláštní logika, musím přiznat. Každopádně ten, kdo je odpovědný za vymáhání opatření jsou příslušné orgány jednotlivých států, nikoli nějaké pomyslné bruselské úderné jednotky...
MOTASH --- 15:06:21 2.3.2015
???: Taky jsem v sobotu v baumarktu kupoval žárovky a divil se. Je tam uvedeno pro průmyslové použití. Od té doby se bojím, protože je chci použít neprůmyslově a mám pocit drobného odbojáře:)