Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Evropská unie
RETAL
Sledujete také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Zahraničněpolitické události? a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news
---
Novinky z EU:
Integrace.cz
EUObserver.com


Interaktivní mapa EU se základními informacemi o EU a jednotlivých členských státech


ANKETA


Aktuální téma Lisabonská smlouva
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JORIM --- 17:09:51 2.3.2015
GOONER: Takhle jsem to zkoušel říct taky. Bylo mi vysvětleno, že pravděpodobně evropskou veřejnost přeceňuji, že průměrný člověk nemá čas ani chuť si něco takového počítat a měl by být ještě vděčný, že mu Evropská unie ušetří práci. Kromě toho má stát právo to regulovat, protože to není jen soukromá záležitost, ale energetická soběstačnost je ve veřejném zájmu (abychom nebyli tak závislí na Rusku) a je tedy úplně v pořádku, že stát přikáže lidem se v zájmu energetické bezpečnosti trochu omezit. A konečně, v principu sice souhlasí s tím, že některé regulace jsou nepřiměřené, ale úsporné zářivky nemají žádné nevýhody, takže nemám důvod si stěžovat.
??? --- 16:58:36 2.3.2015
???: Když zajdu v Belgii do kteréhokoli většího obchodu, tak tam prostě klasické žárovky nenajdu. Netvrdím, že nějaký malý obchod v zastrčené uličce nezkouší udělat štěstí tím, že bude klasické žárovky prodávat s označením "k průmyslovému použití". Určitě bych ale netvrdil, že je to opatření obecně ignorováno. Svým způsobem pak tvoje argumentace připomíná tvrzení, že trestní právo nefunguje, protože neznám zemi, ve které by nedocházelo k vraždám.

GOONER: Fajn, ale právě o tom ta debata teď nebyla, jak sis mohl všimnout. Nehledě na to, že už se to tu fakt debatovalo v minulosti x-krát...
GOONER --- 16:40:59 2.3.2015
???: ono jde spíš o to, že se legislativně řeší něco, co by se řešit vůbec nemělo. Co je komu po tom, čím si doma svítím? Kdo věří, že používáním úsporných žárovek zachraňuje planetu nebo že se to prostě vyplatí finančně, přešel by na úsporky i bez unijní legislativy. Pokud si chtěli výrobci svítidel víc vydělat, měli investovat do reklamy, ne lobbovat v Bruselu, kde jim za asistence zelených sociálních inženýrů skočili na špek.
??? --- 16:35:31 2.3.2015
???: Opatreni ale nefunguje NIKDE v EU - resp. nevidel jsem zemi v EU kde by byly zarovky nemeli.
??? --- 16:06:25 2.3.2015
???: Někdo zkouší opaření obcházet = opatření nefunguje? To je poměrně zvláštní logika, musím přiznat. Každopádně ten, kdo je odpovědný za vymáhání opatření jsou příslušné orgány jednotlivých států, nikoli nějaké pomyslné bruselské úderné jednotky...
MOTASH --- 15:06:21 2.3.2015
???: Taky jsem v sobotu v baumarktu kupoval žárovky a divil se. Je tam uvedeno pro průmyslové použití. Od té doby se bojím, protože je chci použít neprůmyslově a mám pocit drobného odbojáře:)
??? --- 14:47:29 2.3.2015
???: No talk kdyz se to s tou valkou v evrope uz nepodarilo, zejo.. :)
??? --- 14:10:37 2.3.2015
???: Pomazánkový máslo je nejdůležitější věc v Evropě. Vsjo jásno.
??? --- 14:08:02 2.3.2015
???: ja to nechapu. nejdriv tu vsichni obhajujete (= cokoliv jineho nez krute odsoudit) nejaky nesmyslny opatreni, a kdyz se ukaze ze to opatreni nefunguje ani samo o sobe, je to... stary?

a k cemu teda je cely evropsky pravo kdyz ani tu nejdulezitejsi vec (krome miru v evrope samozrejme) nedokaze vynutit ?
JORIM --- 11:39:26 2.3.2015
???: Ano, nejdřív výzva, pak kvalifikovaná výzva, pak až ten soud. Ale nečekám, že Německo změní názor po ostře formulovaném dopisu od komise.