Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KLDR - Korejská Lidově Demokratická Republika
JACKER

Aktuálně  • Doporučuji další dvě fotoalba z KLDR. Odkazy odsud z diskuze, jsem dal na nástěnku.

  • A dále rozhovor s Kim Jong-namem, nejstarším synem Kim Jong-Ila.
    TADY.
    Kim Jong-nam měl být příštím vůdcem KLDR. Teď se podržte, cituji: Following a much-publicized botched attempt to secretly visit Japan's Disneyland in May 2001, he was thought to have fallen out of favor with his father. Vůdcem KLDR se kvůli návštěvě Disney-Landu tedy nestane.

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
777PLAY --- 17:22:54 31.3.2013
Kam až môže udrieť Kim? Pozrite sa (mapa) | spravy.HNonline.sk - Svet
http://hnonline.sk/svet/c1-59608090-kam-az-moze-udriet-kim-pozrite-sa-mapa
KYTT --- 1:32:40 30.3.2013
Bloomberg News @BloombergNews
BREAKING: North Korea says it 'enters war' with South Korea: KCNA
SALUSA_SECUNDUS --- 0:56:58 30.3.2013
ALDARION --- 15:27:21 28.3.2013
???: To jsi je docela odhadl: Z ideologických důvodů je pro Jižany žádoucí hovořit o možnostech sjednocení. Starší generace želí roztržených rodin a příbuzných ztracených na Severu. Ale mladší generace (které už osobně nikoho ze Severu neznají) po sjednocení nijak netouží - bojí se možného válečného konfliktu (ale spíš tak nějak hypoteticky, narozdíl od těch, co válku sami zažili), ale hlavně se bojí ekonomických dopadů sjednocení...

I uprchlíci, kteří se dostanou na Jih (přes Čínu a JV Asii) jsou docela problém - sice vědí, jak to na Jihu chodí (sledují čínské i jihokorejské seriály, pašují se DVD), ale nejsou zvyklí na kapitalistické prostředí, na konkurenci, ale hlavně na to, že se pracuje: Ve většině severokorejských provozů je neustále nedostatek něčeho, takže se práce spíš předstírá. (A pravá práce nastává až když jde o to něco si doma vypěstovat, udělat, vyšmelit a sehnat nezbytnosti přes černý trh.) Navíc jsou zoufale nekvalifikovaní - ve škole se učili milovat vůdce, ale i základní věci jako matematika docela pokulhává. Během půlročního času na aklimatizaci je pro uprchlíky těžké se rekvalifikovat a pak končí u podřadných prací nebo nezaměstnaní... (Ne, že by se s tím teda stát nějak zatěžoval, dají jim ten půlrok a pak na to dost dlabou...)
Představa, že tyhle problémy budou s desítkami milionů lidí a ne s pár tisíci asi nikoho neblaží...
ECLECTICA --- 14:37:55 28.3.2013
???: on Kim samotný možná ani tak bububu nedělá, ale jen vykonává to, co po něm chtějí nejvyšší představitelé strany. Tu analýzu, která se právě touhle problematikou zabývá, už asi nedohledám, nicméně jsem z textu nabyla dojmu, že tam vlastně každý drží každého v šachu.
DZODZO --- 14:32:53 28.3.2013
???: to urcite nechcu, dobre vedia, ze by mali na krku 25 mega vyhladovanych ludi, to by dopadlo este biednejsie ako zjednotenie zapadneho a vychodneho nemecka :)
??? --- 13:19:38 28.3.2013
LOFEEK42: severokorejci potrebujou tohle straseni atomovka, a je jedno jestli kim strasi celej svet a nebo svet kima. kim hlavne potrebuje delat bububu, aby mu svet zacpal hubu zradlem a pomoci pro hladovejici.
pokud me pamet neklame, tak vzdycky, kdyz nejakej z kimu zacal vyhrozovat atomovkama, tak se seslo osn, vyhlasilo resoluci, znova zakazalo vozit na sever koree uz tisickrat davno pred tim zakazany zbozi, a po te prisla nejaka ta potravinova pomoc (vcetne z usa) a kim drzel zase na chvili hubu.
ja bejt jihokorejcem, tak uz ani nechcim aby se ty staty spojily, protoze severokorejci naprosto vubec po tech letech netusi, ze se da zit i jinak...
??? --- 11:47:13 28.3.2013
DZODZO: rétorika Jižní Koreje = oficiální vyjádření jejích politických představitelů. Ti, pokud je mi známo, o invazi na sever, svržení vlády v Pchongjangu a sjednocení vojenskou cestou nehovoří. Nebo ano?
DZODZO --- 10:34:44 28.3.2013
???: a ta retorika juznej koreje je aka? lebo ja som videl akesi fotky, kde juzni korejci protestuju proti vojenskym manevrom co tam robia s usa a dalsi zasa podporuju vladu a bachaju kamenmi do plagatov kim cong-una :) no a vcil si vyber

[http://i.sme.sk/cdata/8/67/6747398/30_korea3_res.jpg]
Juhokórejskí protestanti udierajú kameňmi veľký plagát s fotografiou lídra Severnej Kórey počas zhromaždenia na podporu juhokórejskej prezidentky Park Geun-Hye v Soule. Každoročné vojenské cvičenie juhokórejských a amerických vojakov sa začalo napriek hrozbám Severnej Kórey, ktorá začiatkom marca vyhlásila, že uplatní svoje právo uskutočniť „preventívny“ nukleárny útok proti každému, kto na ňu zaútočí. Pohrozil tiež ďalšími jadrovými skúškami v reakcii na sankcie, ako aj odstúpením od prímeria, ktorým sa v roku 1953 skončila trojročná Kórejská vojna. (AP Photo/Lee Jin-man)

[http://i.sme.sk/cdata/8/67/6747398/31_korea6_res.jpg]
Juhokórejská žena drží sviečku počas protestu proti každoročným vojenským cvičeniam americkej a kórejskej armády na území Južnej Kórey. Pchjongjang obvinil Washington, že využíva vojenské cvičenia v Južnej Kórey na prípravu nukleárneho a konvenčného útoku na Severnú Kóreu. (AP Photo/Ahn Young-joon)