Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
LETÁKY (grafika) - diskuze, poradna, návody ...
SHERPA

DISKUZE O LETÁCÍCH A PROPAGAČNÍ GRAFICE - POUZE SLUŠNĚ!!
PTEJTE SE, RAĎTE, UKAZUJTE SVOJÍ PRÁCI, VKLÁDEJTE LINKY NA TUTORIÁLY

!!! V TÉTO DISKUZI SE NEHODNOTÍ OBSAH LETAKU !!! (lineup, místo, oblíbenost promotéra apod.) !!!NAHAZUJTE SVOJÍ TVORBU K DISKUZI :))Při vkládání grafiky doplňujte info:

Vytvořeno v .. (Photoshop, Illustrator, Indesign, Corel atd.)
Vlastní obrázky ANO/NE/NAPŮL (které)
Vlastní brushe ANO/NE
Úroveň autora (začátečník, pokročilý atd.)
+pokud Vás napadne nějaká další informaceZÁKAZ POUŽÍVÁNÍ "PALCŮ DOLU"!! POKUD SE VÁM NĚCO NELÍBÍ -> NAPIŠTE PROČ

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GENERIXX --- 18:49:14 10.12.2012
BNT: přesně, laciná kopie DPP... To bylo uplně první co mě vpálilo do očí.. Já osobně jsem amatér a mám dojem, že jako profesionál by Mari měla být o hodně dál. tohle bych asi zvládla taky..
BNT --- 18:31:09 10.12.2012
???: prvni, co me trklo bylo: vykradenej vizual dopravnich podniku prahy :)) a tak nejak zmrsenej.. promin :) a pismo absolutne nevhodne vybrany. prijde mi, jako by se na barevnej podklad dotiskavaly pismenka podle aktualni potreby. je to takovy nesourody, no..
cimz ale nechci rict, ze je to cely spatne ;))) zkousej dal.. :) drzim palce!!
SHERPA --- 11:25:27 10.12.2012
???: Pro mě je to takový polovičatý. Je tam snaha o profesionalitu, ale je tam vidět amaterismus. Myslim, že jsi na dobrý cestě, ale máš před sebou hromadu práce. ;)
??? --- 23:22:59 9.12.2012
KULHY: ty letáky se posílají abonentům jako nabídka na příští rok. taky se rozdávaly na veletrhu. ohlasy na nové letáky byly pozitivní, tak mě zajímá, co je špatně.
fotky, jako podklady, které jsem dostala (a které tam požadovali), byly nepoužitelné technicky, tak přišel nápad udělat grafiku.
KULHY --- 23:03:27 9.12.2012
???: Stíny jsou jen v detailech, ale bijí mě od očí. Na textu mi asi nejvíc vadí nelogická kombinace zarovnání odstavců vlevo a na střed. Někdo zkušenější ti najde řadu dalších pochybností. Pořádně nevím jakému účelu to slouží, ale obávám se, že ta grafika je kontraproduktivní a zbytečná (ruší mě a nepomáhá).
??? --- 18:29:03 9.12.2012
jinak bych teda spíš ocenila konkrétní kritiku než mínusové body. díky.
??? --- 18:26:30 9.12.2012
KULHY: no jo, nějak se živit musím. lepší než dělat v obchoďáku za kasou, ne? ;) volná tvorba mě neuživí (resp. není nikdo, kdo by měl o ní zájem a zároveň platil).
tohle na webu nemám, tak teď nevím, co máš na mysli "to nejhourší z toho co mám na webu".
stíny všude? jsou tam jen v detailech, tak nevím...
co konkrétně je špatně na typografii? výběr fontu? s tím je trochu problém, moc jich nemám k dispozici (a firma nic jiného nekoupí).
s barvama jsem spokojená, mám ráda tlumenější tóny. navíc k odvětví plynárenství se ukřičená barevnost moc nehodí (si myslím).
KULHY --- 22:40:21 7.12.2012
???: volná tvorba a kreslení ti jde imho lépe.. mám pocit, že jsi sem dala to nejhorší z toho co máš na webu
KULHY --- 22:29:22 7.12.2012
???: Sic nechápu jak se tímhle uživíš, ale budiž. Je to dost necitlivé = neestetické. Ty oblé rohy v kombinaci s ostrými jsou uf. Stíny všude jsou uf. Typografie úplně rozházená. Nedrží to pohromadě ani kompozičně. Barevnost - no jak v letech rozkvétajícího kapitalismu. Chápu, že okraje jsou kvůli tisku bílý, ale opět uf a opět s kulatými rohy.

Tobě se ty letáky líbí?

Znám spoustu lidi co začali takhle a dnes dělají pěknou grafiku, ale taky spoustu lidí co u takovéhle zůstali, kudy se vydáš je na tobě. Zkus se na každém z těch letáků soustředit na zmíněné problémy. Koukej se důkladně na kvalitní tiskoviny jinde. Přečti si typografický manuál a jinou literaturu o grafice a designu. Buď bojuj, nebo to nech lidem, kterým to jde přirozeněji.
MARTYYNO --- 13:02:00 14.10.2012