Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
nepohodlní spolubydlící
TRESEN
sdílíte byt s více lidmi a chcete se podělit o ty své méně příjemné zážitky s nimi .?. ulevit si a nebo najít radu, jak vyřešit různé situace týkající se společného soužití .?. Tak tady...
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KINGFISHER --- 15:11:50 16.9.2015
LUCIASHECK: no nežil, ale potkal jsem jich spoustu.

Co dělaj, lezou po záclonách? Ono je potřeba je taky hodně venčit aby nedělali bordel. Když budou furt zavřený v baráku tak je jasný že budou dělat bordel.
LUCIASHECK --- 15:10:07 16.9.2015
KINGFISHER: kdys naposledy žil se sedmiletym dítětem, navíc cizim? Ne, sedmiletý dítě fakt není potichu a nekreslí si. Sorry.
KINGFISHER --- 15:08:12 16.9.2015
ZYAN: někdo to bere jako hraní na nervy, někdo to bere jako zpestření všedního dne a rozptýlení (aby taky člověk nečuměl celej den na nyx že jo... ha! ;-) )

LUCIASHECK: tak to je třeba extrémní případ že jo (kterej jsem teda taky zažil, Litevka si domu tahala 5x tejdně na večeři jednoho Ira, furt v kuchyni/obýváku a to tak, že nešlo dělat nic... on ještě parkoval dodávku před barákem, takže jsem přes ní vůbec neviděl když jsem vyjížděl. Už to nechci zažít). Jako sedmiletá holka určitě neudělá tolik problémů co nějakej chlap-opruzák. Co dělaj sedmiletý děti (a k tomu holky)? Kreslí si, koukaj na pohádky a hrajou videohry? Těžko je tohle nějaká přítež.

Jako kdyby to někoho finančně položilo utrousit pět euro kvůli mamce co se snaží postavit na nohy a začít nějak normálně žít (nebydlet se skrblíkama třeba :D).

Život neni totiž jenom o penězích.
WTS --- 14:23:08 16.9.2015
LUCIASHECK: to mi připomíná že mi kamarádka popisovala proč se stěhuje - bydlí se holčinou ve fajn lokalitě v centru Prahy. no a slečna se před pár měsíci nakýblovala ke svému příteli... a začala pronajímat svůj pokoj přes airbnb. za tu dobu se jí tam tak protočilo několik desítek lidí. úklid? doplňování hajzlpapíru? ... na to je asi příliš cool
ZYAN --- 14:20:43 16.9.2015
LUCIASHECK: Přesně, to se je naprosto přirozené. Už tak jim tam bude děcko hrát na nervy. Tak už jim za to může přispět těch "blbejch 30 EUR"
KINGFISHER: Známe to, svobodná matka, než se vyřídí papíry, pak se to protáhne o měsíc, dva, tři...
LUCIASHECK --- 12:55:51 16.9.2015
Upřímně - taky nás štvalo, když si spolubydlící prakticky nastěhovala chlapa (chodil tam přespávat většinu času, sprchoval se tam, dejchal tam vzduch, používal lednici, už tak dost malou, na svoje pracovní obědy, furt mluvil, chodil po vrzavý podlaze v chodbě, ...). Naopak si myslim, že by od tý matky bylo fér, pokud by sama od sebe nabídla, že za dceru bude platit tolik a tolik, takhle mi to připadá, že automaticky předpokládala, že jí to ostatní zasponzorujou...
KINGFISHER --- 11:57:09 16.9.2015
???: asi kdyby to bylo dlouhodobě, tak by se to rozpočítalo, ale takhle na měsíc dva... bych nějakou dvacku (vlastně búra na osobu) neřešil... hlavně když každej má svejch 350-450 tejdně (kromě tej single mámy co ještě čeká na papíry aby měla víc než těch 9,5e na hodinu) a nájem na osobu je 250e (+ účty).

Nevidim důvod proč by se nemohla udělat charita když je holka sama s děckem. Jako kdyby to ostatní zruinovalo... no ne? Třeba Iry by to vůbec nenapadlo řešit tohle, to jenom čecháček hlavně aby netratil korunky ;-) ...

Jde spíš o ty hroty, jak to tam kámoš řeší jak je to důležitý a že už to dohodl s ostatníma (kdo ví jak to zorganizoval, nikdo jinej se ještě přímo nevyjádřil) a prej se bude prát navíc 4x týdně a přijde mi, že si představuje nějaký dvouhodinový seance v kuchyni u plotny každej den.... 2x. Asi ne.
??? --- 9:06:22 16.9.2015
KINGFISHER, KINGFISHER: Když máte až takový pank, tak tím spíše je to jen na vás ;)

Ty energie se spotřebovávají - samo od sebe se těch 100€ (beru sebe) do vzduchu nevypaří a přijde mi v pořádku se chtít o jejich spotřebu dělit.
Jakým poměrem je na dohodě; a protože ta je zpravidla rozumně neurčitělná (protože pak se dostáváš do magořin typu kdo víc splachuje), dělává se to standardně na hlavu, včetně dětí.
Ano, děti něco stojí a proto se má jejich početí důkladně zvažovat (v dobrém i zlém, ve zdraví i nemoci, etc) a nepřijde mi fér tohle své rozhodnutí rozkládat na ostatní.
KINGFISHER --- 1:45:31 16.9.2015
???: Zálohy tu nefungujou, někdo si veme na starosti el, někdo plyn a někdo koše a někdo internet. Pak se to rozpočítá... ad nájemní smlouva, naposled jsem měl snad v r. 2010 a od tý doby nic. V předešlym baráku jsem odevzdal 580 euro nájem + depozit a dostal jsem klíč (to byla půlka r. 2012). To je všechno, pak jsem šel pryč a druhej den jsem se stěhoval. Pohoda (byl od pohledu v klidu, takže si nedokážu představit že by jako měnil zámek kvůli pár stovkám). Ten chlapík za mě ještě zatáh zbytek účtu za el a plyn když dům prodával nedávno a já byl poslední co tam zůstal. Cca 30 euro tam asi bylo. Irové tohle maj totálně na salámu nějaký peníze a smlouvy. Who cares...
KINGFISHER --- 1:25:34 16.9.2015
Jo a abych nebyl úplně offtopic, tak ten kámoš co jsem ho popsal níže byl můj spolubydlící po dobu cca asi půl roku a doufám že už nikdy více. Bylo to loni v zimě, jeho pokoj byl nejstudenější a on prostě smrkal každejch 5 minut. Každej den. Od rána do večera. Šílený. Nebo dole v přízemí byla podlaha co vrzala a on hrozně rád jezdil někam autem třeba 6x denně a hlavně teda pozdě v noci (12-03), takže mě probudil snad milionkrát. Ideálně ještě na cigáro, bouchnout šoupačkama

Takovej emanuel co nosí ponožky se sandálama. Měl tam nedávno spory se spolubydlícím (taky takovej exot) a ten hovaďák normálnĕ napsal email agentuře, že si spolubydlící pěstuje trávu atd. Nakonec tam byla potyčka, padla pěst a normálnĕ se to řešilo přes policajty (kteří se tomu smáli samozřejmě). Hovadstvo ty vole. :-)

???: zas takhle detailně to asi neproběhne. Spíš mě udivuje, že někdo přijde s návrhem aby dítě platilo 30e měsíčně na el./plyn (voda je v Irsku zdarma). Holky se budou sprchovat spolu, tak holt se vyperou navíc dvě pračky za tejden a vaření toho taky moc nesežere (malá bude stejně přes den ve škole). Kdyby byl nárůst třeba 20e měsíčně na obou účtech tak jedna osoba zaplatí navíc 5e, no to je toho. Hlavně je to dočasně, než se kámoška vzchopí a za měsíc dva se bude moct přestěhovat (aby třeba malá měla svůj pokoj atp.), takže nevim v čem jsou ty hroty. Proč nad tim nemávnout rukou a řešit a dělat tlaky, že dítě musí platit.