Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Svatostánek Opičího krále - tvorba nejrůznějšího druhu - SUN VU KUNG at work
SUN_VU_KUNG
[http://www.darkart.cz/data/banners/sunvukungbanner.jpg]

Tvorba ID SUN VU KUNG. Digitální práce, kresby, malby, plastika...

KNIHY (přehled nejdůležitějších knih z mé knihovny, kdyby někoho zajímaly jakékoliv informace ke konkrétní knize, stačí napsat)
www.jdolezalek.com - portfolio
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RALI --- 17:40:12 11.2.2020
SUN_VU_KUNG: Vypada to skvele, ale nejak se k tomu nemuzu odhodlat. uz jen to ze pouzivam ruzny photoshop stetce, a rezimy prolnutu a jiny ficurady mi prijde, ze to ojebavam a jsem linej a nezdokonaluju se. Asi bych se mel vic zamerit na napad, kompozici anatomii a neresit tolik cestu k vysledku. To modelovani ve 3D je super, uz jen kvuli perspektive a osvetleni sceny.
Rozhodne u tveho obrazku neni poznat, ze to je kombinace a vypada fakt uzasne. uz ted se tesim na dalsi :)
DANII_DP --- 6:52:09 8.2.2020
SUN_VU_KUNG: světlo a detaily, líbí :)
SUN_VU_KUNG --- 13:36:29 7.2.2020
RALI: To není tak složitá věc, dneska se tak dělá hodně moc produkce, např. tak provařený Naughty Dog, jejichž koncept styl (ala Last of Us) chce každý, ale je to všude - málo co je čistý paint, osciluje to od 3D scén, kde je brushem něco jen mírně zahlazeno až po velké matte malby ze spousty fotografických částí, nebo kombinaci obojího atd. S několika autory jsme se shodli, že nás baví na 3D základu to, že můžeme všelijak pracovat s kamerou a najít ty nejzajímavější úhly a kompozice. Nebo hrubá 3D scéna vede k lepšímu světlu, díky skutečným objemům a stínům... a nebo, když někdo ten model i otexturuje, tak získává materiály, které pak nemusí zdlouhavě malovat nebo lepit z fotek - např. ty skály tady. Je to jen o tom, jak hluboko do toho člověk chce jít a kolik detailů mu za to stojí. Všechno samozřejmě lze i namalovat, ale v téhle kvalitě to je nesmysl, daleko zábavnější a příjemnější je, když je taková malovaná scéna zjednodušená, třeba na úroveň impresionismu. To pak funguje úplně jinak a není potřeba se vymalovávat s každým kamínkem, prostě se použije takový brush a takový postup, že fakt, že tam leží kamení je naznačen a mozek si to už doplní. Mám rád oba přístupy. A tyhle vysoce detailní scény nemusí nutně znamenat i mnohem víc času. Když člověk pracuje s velkými bloky vizuálních informací, tak to jde celkem rychle. Např. suťoviště pod skálou v pravé části za lodí je fotka z Alp, když jsme byli lézt Wildspitze, tak jsem ráno vyfotil svah nad tábořištěm. Pár výřezů z fotky v kombinaci s šikmou plochou modelu skály a je hotovo. Samozřejmě, je potřeba to dobarvit, přizpůsobit kontrast a světlo atd. takže se pak dostáváš k Mattepaintingu jako technice ale je to nepoměrně rychlejší a efektivnější, než to malovat v takovém detailu ručně. A to já photobashing rád nemám - zvlášť pokud je toho moc.
RALI --- 12:45:03 7.2.2020
SUN_VU_KUNG: tak tohle kombinovani jsem jeste vubec nepochytil. No vypada to uzasne. Mam se toho hodne co ucit, ale presne takovy veci jako delas me motivujou pokracovat a treba az mi bude 130 se dostanu alespon ta tuhle uroven :)
SUN_VU_KUNG --- 17:34:25 6.2.2020
RALI: Dík. Ono je to dělané tím současným stylem mixu 3D / matte (foto) a paintingu. Trvalo to docela dlouho, nejvíc zabrala rozhodně loď, protože jsem ji několikrát předělával a pořád jsem nebyl spokojený. S tím realistickým okolím jsem si zavařil, protože tam pořád nezapadala. Původní plán byl si udělat ve 3D jen zhruba základ a ten pak celý přemalovat. Takže by to tam sedlo. Ale pak se mi to zalíbilo takhle detailní a musel jsem k tomu udělat i tu loď, která není modelovaná. Jinak jsem to vlastně rozhrabal nějak před rokem a pak se k tomu porůznu vracel. Ale čistý čas byl asi tak týden práce. Bylo tam potřeba řešit různé věci (např. to, ž loď ve scéně není (jak jsem psal), ale přitom se musí odrážet ve vodě :), takže se to zpomalovalo a neměl jsem na to vždycky čas. Ale základem je 3D scéna, že použiju 3D jsem se rozhodnul právě kvůli vodě, aby vypadala dobře. A hlavně jsem si to chtěl zkusit, nakombinovat 3Dčko s malováním po svém, protože v té době jsem dělal dost pracovních overpaintingů na 3D scény. Dost jsem se na tom naučil.
RALI --- 14:41:19 6.2.2020
SUN_VU_KUNG: To je nadhera. Utasny detaily a vernost. Ta hladina, oblazky, skaly...Kolik ti tohle zabere casu? Teda pokud to neni tajny :)
SUN_VU_KUNG --- 21:14:26 3.2.2020
Po delší době jsem se rozhodl zase zveřejnit jeden obrázek pro můj Patreon. A pracuji na dalších. Díky všem, kteří mne tam podporují, pokud máte rádi moje věci a chtěli byste mi pomoct, tak i dolar podpory dělá hodně :)

[http://www.jdolezalek.com/artworks/patreon/new_world_1600.jpg]
SUN_VU_KUNG --- 17:31:58 16.1.2020
Pro můj Patreon jsem si vytvořil jeden nový projekt (navíc k těm, které tam chystám), který by měl být o fiktivní (nebo?...) tajné nacistické základně v hlubokém ledu Antarktidy. Tady skica jako malá upoutávka. Více pak postupně na mém Patreonu:

http://www.patreon.com/dolezalek

[http://www.jdolezalek.com/artworks/schneefalke_01_900.jpg]
SUN_VU_KUNG --- 18:03:36 12.1.2020
???: :D tak já příště nakreslím nějakou realističtější, no :)
BLACKHEAD --- 1:36:00 10.1.2020
???: K tomu se snad da prijit i jinak a v mym psychologickym kontextu fotky je to na miste... ;-)